ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator Město Kopřivnice - Aktuality
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Instagram logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
Otevírací doba a kontakty
Expozice Dany a Emila Zátopkových v Technickému muzeu Tatra - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Aktuality

Kopřivnice začíná mapovat a čistit místní studánky

Jasníkova studánka (3. 2. 2023)
Odbor životního prostředí začíná mapovat kopřivnické studánky. Mezi ty nejznámější patří Jasníkova studánka nad Husovou lípou a Markétin pramen pod Bílou horou. Právě na tyto dva vyvěrající prameny se v loňském roce zaměřila pozornost odborníků a byly provedeny rozbory kvality vody.
Tisková zpráva

Výstražná informace ČHMÚ

(3. 2. 2023) Výstražná informace ČHMÚ

Ptačí chřipku se daří mírnit, omezení však trvají

Drůbež (2. 2. 2023)
Situace související s výskytem ptačí chřipky v našem regionu se zlepšuje a Kopřivnice již nespadá do pásma dozoru. Celorepublikový zákaz volného chovu drůbeže však bohužel trvá. Pokud není možné drůbež držet uvnitř budovy, lze ji ponechat venku v omezeném prostoru tak, aby bylo zajištěno, že nepřijde do kontaktu s volně žijícími ptáky. Stelivo, krmivo a voda se doporučuje umisťovat uvnitř budov, neboť je potřeba zabránit jeho kontaminaci trusem volně žijících ptáků. Je třeba si uvědomit, že ptačí chřipka je závažné virové onemocnění a pro většinu drůbeže má fatální následky – děkujeme za respektování pravidel a Vaši trpělivost.

Aktivní senior startuje druhou dekádu

Ilustrační foto - harmonika (1. 2. 2023)
Včerejším turnajem v bowlingu odstartoval další ročník oblíbeného projektu Aktivní senior. Cílem projektu, který odbor sociálních věcí organizuje již jedenáctým rokem, je zpestřit dříve narozeným Kopřivničanům nabídku volnočasových aktivit s ohledem na jejich zájmy a kondici. Tisková zpráva

Výstava nabízí tipy, jak se chovat šetrněji k životnímu prostředí

Výstava ve vestibulu radnice (1. 2. 2023)
Slyšeli jste o pojmu modrozelená infrastruktura? A co Vám říkají výrazy fairtrade, slow fashion či zero waste? Víte, jaká je průměrná spotřeba vody ve světě nebo kolik je v Kopřivnici popelnic na tříděný odpad? Tato i další témata z oblasti životního prostředí Vám objasní aktuální výstava ve vestibulu radnice. Kromě toho nabízí tipy, jak se chovat šetrněji a udržitelněji. Tisková zpráva

Výzva: zkontrolujte, zda nejste vlastníkem pozemku, o němž nevíte

Ilustrační foto (27. 1. 2023)
Řada nemovitostí v ČR má neznámé vlastníky - pokud se do konce letošního roku k nemovitostem nepřihlásí, propadne jejich majetek do vlastnictví státu. Proto Vám doporučujeme nahlédnout do seznamu nedostatečně identifikovatelných vlastníků, zda Vám nebo Vašim předkům náhodou nepatří nemovitost, o níž nevíte. V Kopřivnici a místních částech jde o několik pozemků. Aktuální seznam nedostatečně identifikovaných vlastníků najdete na úřední desce.

Podnikatelé v centru mohou žádat o dotace

Ilustrační foto (24. 1. 2023)
21. ledna byl zahájen příjem žádostí o dotace z programu na podporu podnikatelských subjektů v centru. Pomoc je určena provozovnám, které jsou negativně ovlivněny probíhající revitalizací centra města - nejvíce zasažené mohou požádat o 50 tisíc korun, méně zasažené o polovinu. Žádosti bude radnice přijímat do 31. března.
Bližší informace

Rozšíření úředních hodin finančního úřadu kvůli dani z nemovitostí

Ilustrační foto (24. 1. 2023)
31. ledna končí lhůta pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2023. V této souvislosti rozšířil finanční úřad úřední hodiny a až do středy 1. února můžete kontaktovat pracovníky v Kopřivnici v těchto časech: pondělí a středa od 8 do 17 hodin, úterý a čtvrtek od 8 do 15:30, pátek od 8 do 13:30. Všechny informace a tiskopisy lze získat také na webu www.financnisprava.cz >, využít lze rovněž aplikace Elektronická podání pro Finanční správu či Online finanční úřad na www.mojedane.cz >. Bližší informace (pdf 830 kB)

Kopřivnice získala další Áčko a čestné uznání

Hodnocení finanční kondice měst (23. 1. 2023)
Hospodaření našeho města je dlouhodobě na velmi dobré úrovni. Vyplývá to z výsledků srovnávacího průzkumu finanční kondice měst a obcí, v němž Kopřivnice získala nejvyšší možné hodnocení v kategorii A. Zapojila se rovněž do soutěže Úřad na cestě k rovnosti, z níž si odnesla čestné uznání.
Tisková zpráva

Obecní ples se vydařil, děkujeme

Obecní ples 2023 (23. 1. 2023)
Děkujeme všem hostům za vytvoření skvělé atmosféry na jubilejním 30. Obecním plese, který se konal v Kulturním domě Kopřivnice v sobotu 21. ledna. Děkujeme rovněž všem partnerům, kteří se podíleli na jeho organizaci a zajištění. Těšíme se na další příjemná setkání na Obecním plese v roce 2024!
Partneři plesu (pdf 78 kB)

Zemřel Pavel Pecháček, čestný občan Kopřivnice

Pavel Pecháček (17. 1. 2023)
Na kopřivnické radnici zavlála černá vlajka. Ve věku 82 let včera zemřel známý publicista, novinář a dlouholetý ředitel rádia Svobodná Evropa Pavel Pecháček. V roce 2012 se stal čestným občanem města Kopřivnice.
Tisková zpráva

Bezplatné sociální poradenství v Centru Pětka

Ilustrační foto - ruce (17. 1. 2023)
Máte finanční potíže a chcete vědět, kde požádat o pomoc? Máte dotazy v oblasti pracovně-právních vztahů, trápí Vás problémy v rodině nebo potřebujete poradit s péčí o své blízké? Nabízíme Vám pomocnou ruku v obtížných životních situacích. Poradenství odboru sociálních věcí lze využít nejen na radnici, ale ve vybraných termínech Vám rádi poskytneme radu v Centru Pětka.
Plakát (pdf 54 kB)

Už jste si byli prohlédnout novou muzejní expozici?

(17. 1. 2023)
V uplynulém roce jsme si připomněli 100 let od narození Emila a Dany Zátopkových. Výročí jsme oslavili nejen několika krásnými akcemi, ale také otevřením nové muzejní expozice věnované této legendární dvojici. Už jste se byli podívat?

Na jaře začne výstavba dalšího parkoviště

Parkoviště (13. 1. 2023)
Rada města schválila výběr zhotovitele parkoviště na ulici Obránců míru za bytovým domem č. 761. Obyvatelé z okolních domů se brzy dočkají čtyřiadvaceti nových parkovacích míst. Stavba bude zahájena na jaře v závislosti na počasí, hotová by mohla být v květnu nebo červnu. Tisková zpráva

Dobrovolné příspěvky v Re-use centru pomohou zkrášlit město

Květiny (11. 1. 2023)
Od poloviny září funguje v Kopřivnici Re-use centrum - místo, kde použité věci dostávají novou šanci na opětovné využití. Přestože během aktuálního zkušebního provozu si lidé mohou odnášet úlovky z Re-use centra zcela zdarma, od ledna se u nabízených předmětů objevily cenovky. Jedná se o doporučené ceny, jejichž zaplacením přispějí lidé na pořízení rostlin do květinových nádob ve městě. Placení je dobrovolné. Tisková zpráva

Hřbitov se bude zamykat

Hřbitov (11. 1. 2023)
Z důvodu množících se případů vandalismu bude kopřivnický hřbitov po skončení provozní doby zamykán. Upozorňujeme, že provozní doba v zimním období je zkrácena a hřbitov je přístupný pouze od 8 do 18 hodin. Děkujeme za pochopení.

Město se sešlo s organizátory kulturních akcí

Ilustrační foto (10. 1. 2023)
Včera se ve Vile Machů uskutečnilo setkání zástupců města se spolky i jednotlivci, kteří ve městě aktivně pořádají různé kulturní akce. Cílem bylo posílení vzájemné spolupráce a zlepšení informovanosti jak mezi pořadateli, tak i vůči občanům. Na programu byly také informace o nově vyhlášeném dotačním programu, z něhož mohou organizátoři veřejných akcí již příští týden žádat o podporu. Tisková zpráva

Kopřivnice podpoří sportovní kluby více než 14 miliony

Ilustrační foto (10. 1. 2023)
V závěru loňského roku rozhodli kopřivničtí zastupitelé o přidělení dotací z Programu na podporu mládeže, tělovýchovy, sportu a volnočasových aktivit. Přes 11 milionů korun z tohoto programu si rozdělí sedmadvacet místních sportovních klubů. Další čtyři kluby získají individuální dotace v celkové výši 2,8 milionu korun. Tisková zpráva

V sobotu poprvé vyjede skibus Beskydy

Ilustrační foto (4. 1. 2023)
I letos v zimě se dostanete do Beskyd pohodlně a bez přestupů! Od 7. ledna do 30. dubna budete moci opět využít skibus Beskydy. Autobus s možností přepravy běžek i sjezdových lyží bude jezdit v soboty, neděle, o svátcích a při významných příležitostech z Nového Jičína na Bílou a na Pustevny. V Kopřivnici bude stavět na zastávce Čs. armády. Spoj na Bílou vyjede z Kopřivnice v 8:23, na Pustevny v 9:15.
Jízdní řád (pdf 17 kB), Ceník (pdf 111 kB)

Slumeko nabízí práci i brigády

Ilustrační foto (4. 1. 2023)
Mnoho malých kluků má sen stát se popelářem - také byste si to chtěli vyzkoušet? Hledáte práci nebo brigádu? Možná právě Vás zaujmou aktuální nabídky společnosti Slumeko. Do hlavního pracovního poměru přijme Slumeko závozníka – obsluhu svozového vozidla. Možná je však také práce na dohodu. Brigádníci jsou potřeba zejména nyní, v období zvýšené nemocnosti a možnosti další sněhové nadílky. Bližší informace

Svoz vánočních stromků

Ilustrační foto - stromek (4. 1. 2023)
Svoz vánočních stromků bude probíhat každé úterý od 10. do 31. ledna. Odstrojené vánoční stromečky odkládejte ke kontejnerům na směsný komunální odpad, odtud budou odvezeny k využití na kompostárnu. Stromky je možné odvézt také přímo na kompostárnu, která má od ledna do března otevřeno vždy v pátek od 8 do 12 hodin.

Žádost o spolupráci v souvislosti s výskytem ptačí chřipky

Drůbež (3. 1. 2023)
V Kunčicích p. O. byl potvrzen výskyt ptačí chřipky a Kopřivnice byla zařazena do pásma dozoru, pro které platí soubor nařízení Krajské veterinární správy. Obce i chovatelé se jimi musí řídit. Proto žádáme všechny chovatele drůbeže a okrasného ptactva v Kopřivnici a místních částech, aby nejpozději do 9. ledna, 12:00, kontaktovali náš odbor životního prostředí - ziv.prostredi@koprivnice.cz, 556 879 786 - a dodali vyplněné sčítací formuláře (docx 23 kB). Formuláře lze vyplnit také osobně přímo na odboru životního prostředí v 5. patře nebo na informacích ve vestibulu radnice. Děkujeme za spolupráci!
Nařízení státní veterinární správy (pdf 632 kB)

Portál dopravy rozšířil možnosti e-podání

Ilustrační foto (21. 12. 2022)
Na začátku prosince spustilo ministerstvo dopravy Portál dopravy a rozšířilo možnosti e-podání žádostí o výměnu řidičského průkazu. Dosud bylo možné podat elektronickou žádost o výměnu pouze z důvodu uplynutí platnosti, nově to lze i v případech odcizení či ztráty nebo při změně osobních údajů. Žádost lze vyplnit i prostřednictvím Portálu občana, v obou případech je podmínkou mít datovou schránku. Další online novinkou jsou tzn. blesky, tedy zrychlené vyřízení žádosti do 5 pracovních dnů. Bližší informace (pdf 458 kB)

Skibus Beskydy se vrací!

Jízdní řád (21. 12. 2022)
Od 7. ledna se do jízdních řádů opět vrátí skibus Beskydy. Lyžaři i turisté z Kopřivnice tak budou moci o víkendech i během svátků vyrazit do hor pohodlně a bez přestupů. Půjde o jediný přímý spoj do Beskyd. Tisková zpráva

Obchodníkům v centru pomohou dotace

Ilustrační foto (20. 12. 2022)
Kopřivnice vyhlásila dotační program na podporu podnikatelských subjektů, které jsou negativně ovlivněny probíhající revitalizací centra města. Na dotace, které mají obchodníkům pomoci vyrovnat se s poklesem tržeb v roce 2022, je v rozpočtu vyčleněno 1,5 milionu korun. Tisková zpráva

Zastupitelé schválili rozpočet, poprvé začíná sedmičkou

Ilustrační foto (16. 12. 2022)
Ve čtvrtek 15. prosince se konalo 2. zasedání nového Zastupitelstva města Kopřivnice. Během zhruba tříhodinového jednání přijali zastupitelé 40 usnesení. Jedním z nejdůležitějších bodů programu byl návrh rozpočtu na příští rok, který byl téměř bez připomínek schválen. Poprvé v historii města překračuje hranici 700 milionů korun.
Tisková zpráva

Probíhá výdej parkovacích karet na rok 2023

Parkoviště - ilustrační foto (15. 12. 2022)
Poslední den letošního roku končí platnost rezidentních a abonentních parkovacích karet, které umožňují parkování bez omezení na ulicích Sokolovské, Dukelské a Kpt. Nálepky. Na informacích ve vestibulu radnice se vydávají nové karty na příští rok. Ceny karet se nemění. Roční rezidentní karta stojí 100 Kč, druhá a další roční karta vyjde na 2.000 Kč, ale dá se koupit také pololetní za 1.000 Kč. Abonentní karta stojí 2.000 Kč na rok, pololetní je za 1.000 Kč. Systém karet doplňují ještě parkovací karty taxislužeb. Parkovací karty v centru města

Muzeum zve na komentované prohlídky

Muzeum zve na komentované prohlídky (15. 12. 2022)
Chcete si odpočinout od předvánočního shonu? Hledáte na začátek prázdnin program pro své děti? Tak vyrazte na komentované prohlídky do (ostatním návštěvníkům uzavřeného) Muzea nákladních automobilů Tatra. Připraveny jsou prohlídky pro děti i pro opravdové znalce. Pozor, kapacita je omezena, kupte si své vstupenky raději už teď!

Slova nestačí, zažij víc!

Výstava padesátileté historie pionýrské organizace v Kopřivnici pod názvem Slova nestačí, zažij víc! (14. 12. 2022)
Výstava ve vestibulu radnice nejen mapuje padesátiletou historii pionýrské organizace v Kopřivnici pod názvem Slova nestačí, zažij víc!, ale zároveň slouží i jako pozvánka pro nové zájemce.
Tisková zpráva

Kopřivnice potvrdila pozici Šampiona

Kopřivnice potvrdla svou pozici mezi nejpokročilejšími Zdravými městy a převzala ocenění Šampion 2022 (14. 12. 2022)
Kopřivnice potvrdla svou pozici mezi nejpokročilejšími Zdravými městy a převzala ocenění Šampion 2022. Ocenění získalo celkem 11 municipalit. Jedná se o města, městské části, obce a kraj, jež aktivně zapojují veřejnost, strategicky plánují a směřují k udržitelnému rozvoji.
Tisková zpráva

Zákaz venkovního chovu drůbeže

Drůbež (14. 12. 2022)
Od středy 14. prosince platí zákaz venkovního chovu drůbeže. Jedná se o nařízení Státní veterinární správy k zamezení šíření nebezpečné nákazy – vysoce patogenní influenzy ptáků (tzv. ptačí chřipky). Chovatelé drůbeže s výjimkou holubů a běžců, jako jsou pštrosi, mají nařízeno umístit chované ptáky do budov. Tam, kde to není možné, je třeba maximálně omezit kontakt chované drůbeže s volně žijícími ptáky. Za porušení nařízení hrozí vysoké pokuty.
Bližší informace >

Z bývalé lékárny vzniknou tři byty

Ilustrační foto (8. 12. 2022)
Bytový fond se brzy rozroste o tři bytové jednotky velikosti 2+kk. Ty vzniknou z nebytových prostor v přízemí domu na ulici Francouzské 1197, které v minulosti sloužily jako lékárna nebo pionýrská klubovna. Tisková zpráva

Město opět vydává stolní i nástěnný kalendář

Jedna z fotografií ze stolního kalebdáře. Foto: Jan Zahradník (7. 12. 2022)
I letos dostanou Kopřivničané od města dárek v podobě stolního kalendáře. Jelikož v roce 2023 uplyne 75 let od povýšení Kopřivnice na město, připomene kalendář střípky z tři čtvrtě století dlouhé historie města prostřednictvím fotografií Jana Zahradníka. Kromě stolního kalendáře vydala Kopřivnice také nástěnný kalendář Fenomén Dana a Emil Zátopkovi, který je možné zakoupit přímo na radnici. Tisková zpráva

Změna ceny vodného a stočného

Ilustrační foto (6. 12. 2022)
Severomoravské vodovody a kanalizace oznamují změnu ceny vodného a stočného s účinností od 1. ledna 2023. Cena vodného bude 59,99 Kč (včetně DPH), cena stočného 58,53 (včetně DPH). Nové ceny budou vůči odběratelům SmVaK uplatněny po prvním odečtu měřidel následujícím po 1. lednu 2023, popřípadě bude postupováno dle uzavřených smluv.

Kopřivnice je součástí mezinárodního projektu zaměřeného na zapojování obyvatel do rozvoje obce

Kopřivnice (6. 12. 2022)
Zapojení veřejnosti do rozvoje obce, to je hlavní cíl a zároveň název mezinárodního projektu, jehož partnerem je i město Kopřivnice. Projekt zahrnuje několik školení, sdílení zkušeností se zahraničním partnerem a také finanční příspěvek na podporu občanské participace. Tisková zpráva

Kopřivnice zprovoznila nové cykloboxy

Cykloboxy v Kopřivnici (23. 11. 2022)
V Kopřivnici dnes byly zprovozněny čtyři cykloboxy. Jde o uzamykatelné skříně sloužící k bezpečnému uschování kol, které jsou místním i turistům k dispozici v bývalé venkovní kolárně Tatry za radnicí. Za prvních dvanáct hodin služby zaplatí cyklisté desetikorunu. Tisková zpráva

Vítězným Ko-projektem je dětské hřiště na Kadláčkově

Ilustrační foto (15. 11. 2022)
Začátkem týdne bylo ukončeno hlasování o tom, na který z tzv. Ko-projektů bude využito 600 tisíc korun z participativního rozpočtu města Kopřivnice. Nyní už jsou všechny hlasy sečteny a radovat se mohou ti, kdo podpořili projekt obnovy dětského hřiště ve vnitrobloku na ulici Kadláčkově. Právě tento projekt totiž zvítězil v souboji s ostatními pěti návrhy. Tisková zpráva

Začíná rekonstrukce tribuny stadionu Emila Zátopka

Stadion Emila Zátopka (7. 11. 2022)
Během následujících dnů bude zahájena rekonstrukce tribuny na stadionu Emila Zátopka – symbolicky právě v roce, kdy si připomínáme běžcovo 100. výročí narození. První etapa odstartuje projekt, jehož výsledkem bude moderní sportovní zázemí pro místní kluby i veřejnost.
Tisková zpráva

Oprava střechy kulturního domu pokračuje

Kulturní dům Kopřivnice (31. 10. 2022)
Rekonstrukce střechy Kulturního domu Kopřivnice je v plném proudu. Členitou budovu, v níž sídlí také Technické muzeum Tatra, pokrývá celkem patnáct střech o celkové rozloze 5715 metrů čtverečních. Do letošní zimy by mělo být opraveno pět z nich, zbývající se dokončí na jaře.
Tisková zpráva

Kopřivnice má nového starostu i tajemníka

Stanislav Šimíček, Bc. Adam Hanus, Mgr. David Monsport (21. 10. 2022)
Ve čtvrtek 20. října se konalo první zasedání nově zvolených zastupitelů. V úvodu složilo jednadvacet představitelů města zastupitelský slib, a poté zvolili starostu. Tím se stal Adam Hanus (Krásná Kopřivnice). Spolu s ním povedou město v následujícím čtyřletém období David Monsport (Sdružení nezávislých Kopřivnice) a Stanislav Šimíček (KDU-ČSL). Tisková zpráva

RunTour se v Kopřivnici poběží i příští rok

RunTour Kopřivnice (17. 10. 2022)
Letošní výročí Emila Zátopka přivedlo do jeho rodiště organizátory RunTour. Červnový závod byl běžci pozitivně hodnocen, a proto máme dobrou zprávu – Kopřivnice zůstane na termínovce závodů RunTour i v roce 2023 (nahradí RunTour v Ostravě). Půjde o druhý závod seriálu, který je naplánován na 15. dubna 2023. V pondělí 17. října již budou na webu www.run-tour.cz > spuštěny registrace. Neváhejte dlouho, protože v prvním týdnu budou nejvýhodnější!

Město mění zadání na realizaci skluzavek

Ilustrační foto (11. 10. 2022)
Terénní nerezové skluzavky na ulici 17. listopadu poblíž domu č. 1233, vítězný Ko-projekt loňského roku, stále nenašel dodavatele. Po dvou neúspěšných pokusech musí město změnit způsob zadání a samo zpracovat konkrétní návrh řešení. Realizace se tak odkládá na příští rok. Tisková zpráva

Obchody v centru zůstávají otevřeny

Obchody (5. 10. 2022)
Připomínáme, že i přes probíhající rekonstrukci centra msta je přístup ke všem obchodům a provozovnám zachován. Otevřeny jsou i obchody v objektu Tatrovanky, k němuž se aktuálně přesunuly stavební práce.

Kopřivnice má nejlepší instagram v kraji

Zlatý lajk 2022 (4. 10. 2022)
Kopřivnická radnice získala ocenění Zlatý lajk za nejlepší instagram mezi městy nad 10 tisíc obyvatel v Moravskoslezském kraji. Soutěž spojenou s odborným hodnocením instagramových účtů pořádá spolek Kvalikom, jehož cílem je zlepšování komunikace veřejných institucí s klienty.
Tisková zpráva

Kopřivnice má přívětivý úřad

Ilustrační foto (12. 9. 2022)
Kopřivnice uspěla v soutěži Přívětivý úřad, kterou již posedmé pořádalo Ministerstvo vnitra ČR. Soutěž hodnotí přívětivost úřadů vůči občanům a sdílením dobré praxe motivuje radnice k otevřenějšímu přístupu. Kopřivnice získala krásné třetí místo v rámci Moravskoslezského kraje. Před ní se umístila pouze statutární města Ostrava a Opava. Tisková zpráva

Kopřivnice otevírá Re-use centrum

Ilustrační foto (9. 9. 2022)
Ve čtvrtek 15. září bude zahájen provoz kopřivnického Re-use centra – místa, kde použité věci dostávají novou šanci na opětovné využití. Lidé zde mohou nosit nepotřebné předměty ze svých domácností a odnést si úlovky, které zde odložili jiní. Re-use centrum bude fungovat v areálu sběrného dvora na ulici Panské a bude jej provozovat společnost Slumeko. Tisková zpráva

Množí se případy krádeží dřeva

Dřevo (8. 9. 2022)
Během posledního srpnového víkendu bylo v oblasti Červeného kamene odcizeno 15 m3 vytěženého dříví, čímž městu vznikla škoda ve výši 30 tisíc korun. Jelikož podobných případů přibývá i v okolních obcích, prosíme Vás o spolupráci. Pokud jste zaregistrovali cokoliv podezřelého a máte informace, které by mohly pomoci k dopadení pachatelů, kontaktujte Policii ČR na lince 158. Děkujeme!

V Kopřivnici se bude třídit gastroodpad

Sběrná nádoba na gastroodpad (6. 9. 2022)
V Kopřivnici startuje pilotní projekt sběru gastroodpadu. Právě dnes bylo na sídlišti Sever rozmístěno dvacet speciálních sběrných nádob, do nichž bude možné vhazovat biologicky rozložitelný odpad z kuchyní. Cílem je snížit podíl směsného komunálního odpadu končícího na skládkách, a tím také nárůst poplatků za jeho likvidaci. Tisková zpráva, Informační leták (pdf 1.4 MB)

Městský architekt poskytuje konzultace také veřejnosti

Ilustrační foto (24. 8. 2022)
Těsně před začátkem letních prázdnin posílil tým odboru rozvoje města externí architekt. Radnice od něj očekává nové vize, návrhy řešení městského prostoru a spolupráci při tvorbě projektů, v náplni práce má však také poskytování odborných konzultací široké veřejnosti. Zájemci o radu se na architekta mohou obrátit každou středu. Tisková zpráva

Kopřivničtí úředníci dostali opět krásné vysvědčení

Ilustrační foto (17. 8. 2022)
Dvanáctý průzkum spokojenosti klientů kopřivnické úředníky opět potěšil. Městský úřad totiž získal výslednou známku 1,13, což je nejlepší hodnocení za několik let. Odbornost a vstřícnost zaměstnanců, kvalitu poskytovaných služeb či prostředí úřadu hodnotilo 250 respondentů, tedy zhruba o polovinu více než vloni. Tisková zpráva

Pro služby CzechPOINTu využívejte objednávací systém

Ilustrační foto (16. 8. 2022)
V souvislosti s mimořádnou situací na pracovištích CzechPOINTU, vyvolanou přijímáním žádostí o jednorázový příspěvek na dítě, doporučujeme klientům, kteří míří na CzechPOINT s odlišnou záležitostí (výpisy z rejstříku trestů, zřízení datové schránky či identity občana, konverze dokumentů, ověření podpisů apod.), využít objednávací systém na webových stránkách města. Objednaní klienti budou odbaveni přednostně. Současně připomínáme, že úřední hodiny pro vyřízení požadavků na pracovištích CzechPOINT jsou každý všední den včetně pátku.

Kotlíkové dotace pokryjí až 95 % výdajů na výměnu kotle

Ilustrační foto (28. 6. 2022)
Do 31. srpna můžete podávat žádosti o kotlíkové dotace. Jedná se o 4. a zároveň poslední výzvu. Podpora je určena na výměnu kotlů na pevná paliva 1. a 2. emisní třídy za nové šetrnější a úspornější zdroje, jako jsou plynové kondenzační kotle, plynová tepelná čerpadla či kotle na biomasu. Žádosti mohou podávat nejen majitelé a spolumajitelé rodinných domů, ale nově také bytů a trvale obývaných chatek. Dotaci až do výše 95 % mohou získat domácnosti, jejichž čisté příjmy v roce 2020 nepřekročily 170 900 korun, starobní a invalidní důchodci 3. stupně mají na podporu nárok automaticky.
Bližší informace >, Informační leták (pdf 301 kB)

Jednání na úřadě usnadní neslyšícím Tichá linka

Ilustrační obrázek (22. 7. 2021)
Kopřivnická radnice usiluje o neustálé zvyšování kvality svých služeb a myslí i na neslyšící občany. Proto se nedávno připojila k městům, která nabízejí online tlumočení do znakového jazyka prostřednictvím Tiché linky. Lidé se sluchovým postižením, kteří potřebují na úřadě něco vyřídit, díky tomu již nemusejí komunikovat výhradně písemně nebo s osobním tlumočníkem. Tisková zpráva

Poradce pro pečující poskytne kompletní informace

Ilustrační foto (8. 7. 2020)
Kopřivnická radnice zřídila na odboru sociálních věcí a zdravotnictví pozici poradce pro pečující, který bude radit lidem pečujícím o své blízké. Tisková zpráva

Bezpečnostní desatero

Ilustrační foto - chraňte domov i sebe (3. 9. 2019) Protože každý rok dochází v domácnostech po celé ČR k více než tisícovce požárů, při kterých umírají desítky lidí a stovky jich jsou zraněny, vydal Hasičský záchranný sbor České republiky informční leták „Bezpečnostní desatero“, jehož účelem je upozornit na konkrétní problém související s bydlením ve snaze snížit počet obětí a výši škody na majetku.
Informační leták - Bezpečnostní desatero (pdf 3.2 MB)

V Kopřivnici se dají dobíjet elektrokola

Dobíjecí stanice (28. 6. 2019) V Kopřivnici se objevila stanice pro nabíjení elektrokol. Novou službu před prázdninami spustilo kopřivnické informační centrum, v jehož blízkosti se nabíjecí stanice také nachází.
Tisková zpráva

Banner - portál občana Kopřivnice
Banner - platební portál města Kopřivnice
Banner - revitalizace centra města
Banner - Odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší
Banner - Mobilní rozhlas Kopřivnice
Banner - pomoc Ukrajině
Banner - Cena za společenskou odpovědnost
Banner - Přívětivý úřad
Poplatek za odpady (pdf 148 kB)
Ikona popelnice
Poplatek za psa (pdf 263 kB)
Ikona psa

Ani po veřejném projednání první změny územního plánu nedošlo ke změně využití pozemků

Před týdnem proběhlo veřejné projednání první změny ke stávajícímu územnímu plánu.
  FOTO: DANA HOĎÁKOVÁKopřivnice (hod) – Před týdnem ve středu 25. ledna odpoledne se uskutečnilo veřejné projednání první změny Územního plánu Kopřivnice, který byl schválen ...

V Kopřivnici odehraje zápas hokejová reprezentace proti Finsku

Kopřivnice (mha) – Velký hokejový svátek se chystá v Kopřivnici. Na zimním stadionu se ve čtvrtek 9. února od 17 hodin představí česká reprezentace do 16 let (U16) ...

Informace o kvalitě ovzduší
Polétavý prach - PM10 [µg/m3]15.2
Povolený denní limit pro PM10 je 50 µg/m3
Data ze stanice AIM Studénka, odchylka pro Kopřivnici ±10%
Realizované projekty
Ilustrační foto k projektu
 
Aktualizace Lašské naučné stezky
celkové výdaje projektu - 150.000 Kč
přiznaná dotace - 100.000 Kč
podíl města - 50.000 Kč
Logo - Czech Point
Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS    Cookies    Upravit mé předvolby cookies    Ochrana oznamovatelů