Město Kopřivnice - Aktuality
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Instagram logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
Otevírací doba a kontakty
Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Aktuality

Začíná oprava střechy kulturního domu

Kulturní dům Kopřivnice (27. 10. 2021)
Členitou budovu, v níž sídlí Kulturní dům Kopřivnice a Technické muzeum Tatra pokrývá celkem patnáct střech. Dvě z nich se právě začínají rekonstruovat. Oprava by měla být hotova nejpozději za dva měsíce a městský rozpočet vyjde na 3,7 milionu korun. Tisková zpráva

Mimořádné opatření

Ilustrační obrázek (27. 10. 2021)
Ochranné opatření – stanovení podmínek pro vstup na území ČR, s účinností od 27. 10. 2021 (pdf 437 kB)

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (26. 10. 2021)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o screeningovém testování ve školách s účinností od 1. listopadu (pdf 412 kB)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k ochraně dýchacích cest s účinností od 1. listopadu (pdf 407 kB)

Dlužníci mohou požádat o amnestii sankcí

Peníze (25. 10. 2021)
Ačkoliv jsme uprostřed podzimu, blíží se Milostivé léto - mimořádná příležitost zbavit se dluhů, která se už možná nebude opakovat. Dlužíte státu, obci, pojišťovně, energetické společnosti nebo dopravnímu podniku? Vymáhá Váš dluh soudní exekutor? Když v období od 28. října 2021 do 28. ledna 2021 splatíte původní dluh a 908 korun jako náklady exekuce, zbytek dluhu Vám bude odpuštěn! Tisková zpráva

Přístřešek po Strele je minulostí

Přístřešek po Strele je minulostí (25. 10. 2021)
Již několik dní probíhají před Technickým muzeem Tatra v Kopřivnici bourací práce, jejichž výsledkem bude nejen odstranění bývalého stanoviště Slovenské strely, ale také likvidace přístřešku na nároží prodejny Albert. Vizuální vyčištění je první etapou úprav tohoto prostoru, další chce radnice realizovat v návaznosti na revitalizaci centra města.
Tisková zpráva

Změna svozu odpadů z důvodu státního svátku 28. října

Ilustrační obrázek (25. 10. 2021)
Svoz pytlů s plasty od rodinných domů připadající na státní svátek 28. října proběhne již o den dříve, tedy ve středu 27. října. Naopak svoz popelnic od těchto domů připadající na státní svátek 28. října proběhne až následující den, tedy v pátek 29. října. Jedná se o ulice Na Luhách, Mírovou, Dělnickou a 1. května plus část Lubiny od Kopřivnice po řeku Lubinu. Děkujeme za pochopení.

Mimořádné opatření

Ilustrační obrázek (25. 10. 2021)
Ochranné opatření – seznam zemí nebo jejich částí s nízkým, středním, vysokým a velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění covid-19 s účinností od 25. 10. 2021 (pdf 155 kB)

Na úřad už pouze s respirátorem

Ilustrační obrázek (22. 10. 2021)
Od pondělí 25. října bude platit povinnost mít nasazené respirátory ve všech vnitřních prostorách. Toto opatření se nevztahuje na děti, které dosud nezahájily povinnou školní docházku, dětem do 15 let bude i nadále stačit zdravotnická rouška. Další výjimky ze zákazu naleznete v mimořádném opatření vlády ČR – (pdf 405 kB).
Děkujeme Vám za dodržování opatření a vzájemnou ohleduplnost!

Mimořádné opatření

Ilustrační obrázek (21. 10. 2021)
Změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví o omezení maloobchodního prodeje a poskytování služeb s účinností od 1. listopadu (pdf 188 kB)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o testování obyvatel na přítomnost viru SARS CoV 2 s účinností od 1. listopadu (pdf 377 kB)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o nošení ochranných prostředků dýchacích cest s účinností od 25. října (pdf 405 kB)
Zrušení mimořádného opatření ze dne 2. 3. 2021 o nařizování izolace a karantény, s účinností od 25. 10. 2021 (pdf 115 kB)

Žirafka bude otevřena i během prázdnin

Dětský koutek Žirafka (20. 10. 2021)
Příští týden, na který připadají podzimní prázdniny, zůstane provoz dětského koutku Žirafka v přízemí kopřivnické radnice nezměněn. Dětský koutek bude otevřen v pondělí 25. října i ve středu 27. října v době od 8 do 17 hodin, s přestávkou mezi 11:30 a 12:30. Cena hlídání je 20 korun za hodinu.

Hledá se vánoční strom pro Kopřivnici

Ilustrační foto (20. 10. 2021)
Město Kopřivnice hledá dárce vánočního stromu, který v období adventu ozdobí sad E. Beneše před Ringhofferovou vilou. Vhodný jehličnan by měl být vysoký zhruba sedm až devět metrů, vizuálně zdravý, pravidelně zavětvený a nepoškozený. Město zajistí na vlastní náklady skácení a transport.
Tisková zpráva

Den vzniku Československa si Kopřivnice připomene nadvakrát

Městská policie Kopřivnice - exkurze pro děti (20. 10. 2021)
Příští týden oslaví Český republika státní svátek Den vzniku samostatného československého státu. Kopřivnice si toto významné výročí připomene již v předvečer státního svátku, ve středu 27. října, a to dokonce na dvou místech. V 16 hodin se uskuteční tradiční vzpomínkové setkání u pomníku TGM v Kopřivnici, o hodinu později budou kytice položeny také u sochy TGM ve Vlčovicích. Tisková zpráva

Městská policie Kopřivnice slaví 30 let

Městská policie Kopřivnice - exkurze pro děti (20. 10. 2021)
Městská police Kopřivnice slaví 30 let od svého založení. Při této příležitosti probíhají na služebně strážníků exkurze pro děti z místních škol a v plánu je také den otevřených dveří pro veřejnost. Pokud si chcete prohlédnout zázemí a vybavení našich strážníků, jste k návštěvě služebny srdečně zváni ve středu 27. října.
Tisková zpráva

Mimořádné opatření

Ilustrační obrázek (18. 10. 2021)
Ochranné opatření – seznam zemí nebo jejich částí s nízkým, středním, vysokým a velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění covid-19 s účinností od 18. 10. 2021 (pdf 156 kB)
Rozhodnutí o dočasném povolení použití registrovaných léčivých přípravků Comirnaty a Spikevax – posilovací dávka, s účinností od 18. 10. 2021 (pdf 2.6 MB)

Začíná hlasování o Ko-projektech!

Ilustrační obrázek (18. 10. 2021)
Kopřivničané rozhodují o tom, na co bude použito půl milionu korun z participativního rozpočtu. Předloni tímto způsobem podpořili vybudování dětského hřiště na sídlišti Korej, vloni dali nejvíce hlasů obnovení místního skateparku. Letos mohou vybírat již potřetí, a to ze sedmi velice zajímavých projektů. Který z nich bude nakonec podpořen, rozhodne právě spuštěné veřejné hlasování.
Tisková zpráva, Anketa >

Vyměňte svůj starý kotel za ekologičtější a úspornější!

Ilustrační foto (13. 10. 2021)
Od září 2022 začne platit zákaz provozu neekologických kotlů na uhlí a dřevo. O finanční podporu na jejich výměnu lze žádat ve dvou programech. Domácnosti s nízkými příjmy budou moci usilovat o 95% příspěvek v rámci 4. výzvy kotlíkových dotací, ostatní mají možnost získat 50% podporu z programu Nová zelená úsporám. Žádosti mohou podávat nejen majitelé a spolumajitelé rodinných domů, ale nově také bytů a trvale obývaných chatek. K dispozici bude nejméně 14 miliard korun. Tisková zpráva

Upozornění vlastníkům pozemků v ochranných pásmech vedení

Ilustrační foto (6. 10. 2021)
Společnost ČEPS, vlastník a provozovatel vedení vysokého napětí, žádá vlastníky pozemků v ochranných pásmech vedení o dodržování energetického zákona, která vlastníkům zakazuje nechávat růst v ochranném pásmu nadzemního vedení porosty vyšší než 3 metry. Z důvodu zajištění bezpečného a spolehlivého provozování přenosové soustavy budou vlastníci dotčených pozemků v následujících dnech kontaktováni pracovníky společnosti. V případě potřeby poskytne bližší informace společnost FORESTER SERVIS – tel.: 602 334 390, e-mail: dagmar.janovcova@foresterservis.cz.
Celé znění upozornění (pdf 2,4 MB)

Začíná poslední etapa rekonstrukce bytů zvláštního určení

Ilustrační foto (6. 10. 2021)
Rekonstrukce domu s byty zvláštního určení na Masarykově náměstí jde do finále. Obyvatelé osmnácti bytů se již vrátili do svých domovů s novými omítkami, moderními kuchyňskými linkami a kompletně zrekonstruovanými koupelnami. Nové bydlení je rovněž bezpečnější z hlediska požární ochrany a díky probíhajícímu zateplení se sníží jeho energetická náročnost.
Tisková zpráva

Probíhá celoplošná deratizace města

Ilustrační foto - potkan (6. 10. 2021)
Tento týden byla zahájena celoplošná ochranná deratizace v objektech, pozemních sítích a na pozemcích města. Radnice vyzývá vlastníky soukromých objektů o součinnost a upozorňuje majitele domácích zvířat, aby své mazlíčky chránili před pozřením nástrah. Tisková zpráva

Kopřivnický Everest má další vítěze

Ilustrační foto (5. 10. 2021)
Tři muži a jedna žena zdolali o víkendu Kopřivnický Everestu 2021 v sólolezcích. Úspěšné byly i tři páry duolezců a čtyři skupiny. IX. ročník extrémního závodu se tak zapsal do historie vysokou úspěšností závodníků. Tisková zpráva

Sběr dat do městského kalendáře

Ilustrační obrázek (29. 9. 2021)
Plánujete v příštím roce nějakou akci pro veřejnost? Dejte nám o ní vědět a my ji zveřejníme v městském stolním kalendáři, který opět dostanou všechny kopřivnické domácnosti zdarma. Informace o termínu, místu a pořadateli akce posílejte na adresu ic@koprivnice.cz s předmětem „Kalendář 2022“ do 31. října. Děkujeme za spolupráci!

Kopřivnické dny techniky navštívilo za víkend 15 tisíc lidí

Ilustrační obrázek (27. 9. 2021)
O víkendu se na zkušebním polygonu společnosti Tatra Trucks konaly Kopřivnické dny techniky. Různorodá technika zhruba pěti desítek vystavovatelů, bohatý doprovodný program a krásné počasí přilákaly na akci návštěvníky nejen z Kopřivnice. Během soboty a neděle se v areálu vystřídalo asi 15 tisíc lidí. Děkujeme Vám za přízeň a těšíme se na Vás opět příští rok!

Zastupitelé se sešli již poosmnácté

Ilustrační foto (24. 9. 2021)
Kopřivničtí zastupitelé se sešli poosmnácté v tomto volebním období. Během šestihodinového zasedání projednali řadu důležitých bodů, mezi nimiž bylo například schválení podpory pro stavitele rodinných domů a pro občany místních částí budující přípojky na novou kanalizaci, vyhlášení dotačního programu pro sportovní kluby nebo navýšení rozpočtu na opravu střechy kulturního domu. Tisková zpráva

Spokojenost obyvatel prověří průzkum

Kopřivnice (20. 9. 2021)
V následujících dnech proběhne v Kopřivnici průzkum spokojenosti občanů s životem ve městě. Půjde o osmé šetření za posledních šestnáct let, které radnici umožní sledovat vývoj názorů, postojů, preferencí a potřeb místních obyvatel. Zjištěné výsledky pak poslouží jako podklad při plánování dalšího rozvoje. Tisková zpráva

Rekonstrukce křižovatky začne na jaře

Kopřivnice (17. 9. 2021)
Stavební práce na křižovatce ulic Obránců míru, Francouzské a Školní za pár týdnů ustanou a pokračovat budou až na jaře. Jakmile budou dokončeny přeložky vody a kanalizace, bude křižovatka kvůli bezpečnosti zimního silničního provozu uvedena do původního stavu. Přestavba na kruhový objezd začne v dubnu. Tisková zpráva

Kopřivnice zjišťuje potřeby v sociální oblasti

Ilustrační foto (17. 9. 2021)
Jak jsou občané spokojeni se službami v sociální oblasti, co by změnili a co jim úplně chybí? Na tyto otázky se kopřivnická radnice snaží najít odpovědi prostřednictvím ankety dostupné například na webu města či v Kopřivnických novinách.
Tisková zpráva, Anketa >

Informace o probíhajícím mezinárodním průzkumu

Ilustrační foto (15. 9. 2021)
V současné době probíhá v ČR sběr dat pro Mezinárodní výzkum dospělých PIAAC pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, jehož výsledky dají důležitou zpětnou vazbu českému školství. Osloveno bude několik tisíc domácností, několik z nich bude z Kopřivnice. Tazatelé navštíví vybrané domácnosti v období 13. 9. – 29. 10. 2021 a provedou osobní rozhovory. Otázky se týkají vzdělávání, pracovního života a dovedností nakládat s informacemi a digitálními technologiemi. Odpovědi jsou anonymní, účastí ve výzkumu se domácnosti k ničemu nezavazují. V případě nejasností kontaktujte agenturu STEM/MARK na čísle 225?986?874.

Změna v průchodu centrem města

Omezení průchodu (10. 9. 2021)
Z důvodu pokračujících stavebních prací v centru města dojde v týdnu od 13. září k rozšíření plochy záboru veřejného prostranství. Průchod pro pěší však zůstane zachován. Děkujeme za pochopení.
Informační leták (pdf 362 kB)

Kopřivnická radnice získala ocenění za přístup k zaměstnancům

Kopřivnická radnice získala ocenění za přístup k zaměstnancům (8. 9. 2021)
Město Kopřivnice bylo zařazeno na 1. národní seznam zaměstnavatelů přátelských k neformálně pečujícím a zároveň získalo Cenu ministryně práce a sociálních věcí za inovativní přístup k neformálně pečujícím, tedy k lidem kteří musejí skloubit práci s dlouhodobou péčí o své blízké. Ocenění z rukou ministryně Jany Maláčové převzala tajemnice Městského úřadu Kopřivnice Jana Klímová v doprovodu vedoucí odboru sociálních věcí Lenky Galiové. Tisková zpráva

Občané Vlčovic mohou napojovat své nemovitosti na novou kanalizaci

Ilustrační foto (8. 9. 2021)
Kanalizační síť ve Vlčovicích byla dokončena a funguje ve zkušebním provozu. Od tohoto týdne na ni mohou obyvatelé místní části napojovat své nemovitosti. Kdo chce na přípojku získat městskou dotaci, nesmí však před zásypem zapomenout na technickou kontrolu.
Tisková zpráva

10 000 kroků – cesta ke zdraví

Ilustrační foto (1. 9. 2021)
Dnešním dnem startuje registrace celorepublikové výzvy 10 000 kroků. Cílem je navrácení chůze mezi naše každodenní činnosti a tím posílení fyzické i psychické odolnosti.
Tisková zpráva

Nová linka urychlí a usnadní cestování

Ilustrační foto (20. 8. 2021)
Již za pár dní bude spuštěn zkušební provoz nové autobusové linky č. 927, která bude sloužit jako návazný spoj k vlakům v Hranicích na Moravě. Linka bude přímým napojením Kopřivnice na hlavní železniční trať, eliminuje problémy s návazností vlakových spojů ve Studénce a usnadní tak cestování do vzdálenějších koutů republiky.
Tisková zpráva, Jízdní řád (pdf 250 kB)

Stavba cyklostezky na Závišice je zhruba v polovině

Ilustrační foto (5. 8. 2021)
Cyklo projížďky a procházky z Kopřivnice do sousedních Závišic budou brzy bezpečnější a pohodlnější. Přispěje k tomu nová stezka, kterou budou moci cyklisté i pěší využívat namísto frekventované komunikace II/482. Realizace je již v plném proudu, hotová by měla být koncem léta.
Tisková zpráva

Třídění olejů je dostupnější, méně jich skončí v kanalizaci

Ilustrační foto (4. 8. 2021)
V Kopřivnici a místních částech se nedávno objevil nový druh popelnic s oranžovým víkem. Jedná se o sběrné nádoby na použité jedné tuky a oleje z domácností, které usnadní třídění těchto surovin v našem městě a přispějí k jejich lepšímu druhotnému využití.
Tisková zpráva

Jednání na úřadě usnadní neslyšícím Tichá linka

Ilustrační obrázek (22. 7. 2021)
Kopřivnická radnice usiluje o neustálé zvyšování kvality svých služeb a myslí i na neslyšící občany. Proto se nedávno připojila k městům, která nabízejí online tlumočení do znakového jazyka prostřednictvím Tiché linky. Lidé se sluchovým postižením, kteří potřebují na úřadě něco vyřídit, díky tomu již nemusejí komunikovat výhradně písemně nebo s osobním tlumočníkem. Tisková zpráva

Větřkovickou pláž pokrylo 90 tun oblázků

Ilustrační obrázek (22. 7. 2021)
Tento týden proběhly na Větřkovické přehradě úpravy pláže, které spočívaly v návozu nových oblázků. Téměř 90 tun praného kačírku zpříjemní rekreantům vstup do vody. Jedná se o první krok v rámci postupné rekultivace, jejímž cílem je zvýšení rekreačního potenciálu vodní plochy a jejího okolí. V příštích letech by měly být úpravy zásadnější. Tisková zpráva

Parkovací automaty u Alberta

Ilustrační foto (16. 7. 2021)
Upozorňujeme občany a návštěvníky města, že od pondělí 19. července budou v provozu parkovací automaty na parkovišti v centru u Alberta. Prosíme, abyste v rámci prvních dnů provozu upřednostňovali platby kartou nebo přesnými obnosy v mincích. V přilehlých ulicích Dukelská, Sokolovská a Kpt. Nálepky platí do konce srpna již dříve oznámený přechodný režim platnosti nových i starých parkovacích karet. 

Kopřivnice nabízí další lokalitu k bytové výstavbě

Ilustrační obrázek (8. 7. 2021)
Kopřivničtí radní schválili zveřejnění záměru prodat pozemky v lokalitě Kopřivnice Západ. Jedná se o druhou rozvojovou lokalitu, kterou město v současné době nabízí k prodeji za účelem výstavby rodinných a bytových domů, první jsou Dolní Roličky. Tisková zpráva

Místní části brzy propojí nový chodník

Ilustrační obrázek (8. 7. 2021)
Před několika dny byla zahájena výstavba chodníku, který již na podzim propojí Mniší s Vlčovicemi, a výrazně tím zvýší bezpečnost chodců v místních částech. Stavba od pondělí částečně omezí provoz na komunikaci II/486, proto žádáme řidiče o zvýšenou opatrnost a trpělivost. Tisková zpráva

Lidé z centra mohou žádat o nové parkovací karty

Ilustrační foto (25. 6. 2021)
V centru Kopřivnice začne brzy platit nový systém regulace parkování, jehož cílem je zejména zvýšit rezidentům možnosti odstavení automobilů poblíž jejich domovů. Lidé bydlící a pracující v okolních ulicích mohou od tohoto týdne žádat o nové parkovací karty. Čas na jejich vyřízení však mají až do konce srpna. Tisková zpráva, Nařízení města Kopřivnice, kterým se vymezují oblasti města Kopřivnice, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užít k stání silničního motorového vozidla jen za sjednanou cenu (pdf 1.2 MB), Ceník parkování ve vymezených oblastech města Kopřivnice (pdf 47 kB),
Žádost o vydání rezidentní parkovací karty (docx 46 kB), (pdf 112 kB)

Dětský koutek Žirafka obnovil provoz

Dětský koutek Žirafka (14. 6. 2021)
Dětský koutek Žirafka v přízemí kopřivnické radnice obnovil provoz. Rodiče, kteří si potřebují vyřídit své záležitosti na úřadě či jinde ve městě, mohou využít kvalifikovaného hlídání svých ratolestí v příjemném prostředí, a to za dvacet korun za hodinu. Žirafka bude otevřena každé pondělí a středu od 8 do 17 hodin (s polední přestávkou do 11:30 do 12:30). Pokud bude ze strany rodičů o hlídání zájem, bude Žirafka v provozu i během letních prázdnin.

Kopřivnický GLOBUS se roztáčí na plné obrátky

Ilustrační foto (14. 6. 2021)
GLOBálně, Udržitelně a Spolu – to jsou hlavní principy kopřivnického projektu, který o sobě díky rozvolnění protiepidemických opatření začíná dávat pořádně vědět. Jeho cílem je zejména osvěta veřejnosti v oblastech globální zodpovědnosti, fair trade, ochrany životního prostředí, ale také podpora péče o zdraví a komunitního života. Tisková zpráva

Druhá etapa MAPu završila svou činnost

Ilustrační foto (10. 6. 2021)
Po třech a půl letech Místní akční plán (MAP) ORP Kopřivnice II končí. Cílem projektu, do kterého bylo zapojeno 22 škol a školských zařízení z desíti obcí na území ORP Kopřivnice, byla podpora zkvalitňování školství a vzdělávání ve spolupráci se všemi aktéry vzdělávání, tzn. pedagogy, vedením škol, rodiči, dětmi, žáky a odbornou veřejností. Tisková zpráva

Radní snížili cenu parkovacích karet

Ilustrační foto - automobily (9. 6. 2021)
Rada města Kopřivnice schválila definitivní podobu systému parkování v centru města, jehož cílem je řešit problematiku nedostatku parkovacích míst a vyjít vstříc obyvatelům okolních ulic. Již dříve avizovaná regulace zahrnuje mimo jiné zavedení nových rezidentních karet, jejichž cena byla až do včerejška předmětem diskuzí. Nakonec radní rozhodli, že za ně oprávnění držitelé zaplatí pouze symbolickou stokorunu.
Tisková zpráva, Nařízení města Kopřivnice č. 1/2021 (pdf 1.2 MB)

Získali jsme Národní cenu za společenskou odpovědnost

Národní cena za společenskou odpovědnost (20. 5. 2021)
Ministerstvo průmyslu a obchodu a Rada kvality České republiky včera slavnostně vyhlásily Národní ceny ČR. Ceny získali podnikatelé i organizace veřejného sektoru na základě toho, jak kvalitně plní potřeby a očekávání zákazníků, klientů a zaměstnanců, jak jsou efektivní, produktivní a inovativní. Jednou z oceněných municipalit byla i Kopřivnice, která se umístila na krásném 3. místě v kategorii Digitální stát a získala ocenění Společensky odpovědná organizace II. stupně. Tisková zpráva

Slovenská strela je doma!

Slovenská strela (13. 5. 2021)
Národní kulturní památka Slovenská strela je zpátky v Kopřivnici! Ve čtvrtek 13. května se vrátila do svého rodiště po více než dvouleté rekonstrukci. Svou dnešní cestu z Hranic na Moravě zakončila v novém depozitáři, který je součástí areálu vznikajícího muzea nákladních automobilů Tatra. Celkové náklady na renovaci, včetně výstavby depozitáře, byly vyčísleny na 118 milionů korun, z toho téměř 80 milionů činí dotace z EU a zbývající část poskytla společnost Tatra Trucks.

Objevte Lašský poklad! 

Lašský poklad - ilustrační obrázek (3. 5. 2021)
Už brzy odstartuje outdoorová zábavně-poznávací hra pro všechny generace, kterou připravila Lašská brána Beskyd na území čtyř obcí, jež sdružuje. Zapojit se mohou rodiny s dětmi, mladí, dospělí i senioři, a to i za aktuálních protiepidemických opatření. Již brzy budou odhalena výchozí místa prvních čtyř tras, na nichž budou připravena stanoviště se záludnými otázkami o dané lokalitě. Správné odpovědi pomohou soutěžícím odhalit nejen zajímavosti o místě, jímž trasa prochází, ale také umístění pokladu. Více na www.lasskypoklad.cz > 

Cyklobus Beskydy zahájil provoz

V sobotu 1. května zahájil provoz cyklobus Beskydy (3. 5. 2021)
V sobotu 1. května zahájil provoz cyklobus Beskydy. Službu veřejné linkové dopravy s možností přepravy kol se podařilo znovu zavést díky spolupráci měst Kopřivnice, Příbor, Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm a Rožnov pod Radhoštěm. A právě starostové a místostarostové těchto měst vyrazili společně do Beskyd hned prvním sobotním spojem. Už jste cyklobus vyzkoušeli i vy?  Do konce června bude jezdit do Beskyd jeden spoj v pátky a dva o víkendech, během prázdnin se budete moci svézt každý den.
Jízdní řád (pdf 94 kB)

ČEZ mění způsob informování o odstávkách elektřiny

Ilustrační foto (28. 4. 2021)
Společnost ČEZ změnila způsob oznamování plánovaných odstávek elektřiny a od letošního roku již nevylepuje papírová oznámení v dotčených lokalitách. V rámci kampaně „Léta s letáky končí“ přešla na elektronický způsob informování. Každý zákazník si může nechat zasílat upozornění na odstávky e-mailem nebo SMS zdarma, případně vyhledat informace na webových stránkách společnosti. Město Kopřivnice se bude i nadále snažit zprostředkovávat občanům tyto informace městským rozhlasem, jehož texty jsou k dispozici i v Mobilním rozhlase a na webu města. Tam naleznou zájemci nově také banner k plánovaným odstávkám v katastru našeho města (www.koprivnice.cz – Hlášení městského rozhlasu)

Zastupitelé schválili programy podpory bydlení

Kopřivnice (23. 4. 2021)
Kopřivničtí zastupitelé včera schválili programy podpory individuální bytové výstavby. Lidé, kteří budou v našem městě stavět rodinný dům, mohou nově požádat jednak o finanční příspěvek 200 tisíc korun, jednak o převod vybudované technické infrastruktury do vlastnictví a správy města. Dotační žádosti budou přijímány od 28. května do konce července. Tisková zpráva

Analýza odpadu ukázala možnosti pro zlepšení třídění

Kovový odpad (22. 4. 2021)
Dnes je Den Země! Jednou z aktivit, kterou u této příležitosti město Kopřivnice připravilo, je fyzická analýza odpadu. Jedná se o rozbor obsahu kontejnerů se směsným komunálním odpadem, jehož cílem je ukázat, jak tento obsah co nejlépe třídit.
Tisková zpráva, Fyzická analýza komunálního odpadu z města Kopřivnice 2021 >,
Výsledná zpráva z fyzické analýzy směsného komunálního odpadu z města Kopřivnice (pdf 3.8 MB)

Kopřivnice chystá oslavy výročí Emila Zátopka

Ilustrační foto (7. 4. 2021)
Na příští rok připadá 100. výročí narození legendárního běžce, čtyřnásobného olympijského vítěze a českého Olympionika století Emila Zátopka. U této příležitosti plánuje jeho rodná Kopřivnice několik akcí, včetně vybudování nové muzejní expozice manželů Zátopkových či instalace běžcovy bronzové sochy v centru města. O těchto i dalších aktivitách informuje nový web Zátopek100. Tisková zpráva

Budeme mít nový web!

Ilustrační foto (1. 4. 2021)
Nejen nový městský web doplněný o portál občana, ale také průzkum spokojenosti obyvatel, nejrůznější školení či úpravy grafického manuálu radnice, to vše jsou plánované výstupy právě dnes startujícího dvouletého projektu Kvalitní úřad Kopřivnice. Na jeho realizaci se městu podařilo získat dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR ve výši téměř 3,5 milionu korun, z vlastního rozpočtu doplatí 183 tisíc. Tisková zpráva

EU prodloužila lhůty technických prohlídek automobilů

Ilustrační foto (8. 3. 2021)
V důsledku epidemické situace vydala Evropská unie nařízení, kterým došlo k prodloužení platnosti některých dokladů a osvědčení v oblasti dopravy. Prodlužují se rovněž lhůty pro provedení pravidelných technických prohlídek. Jedná se o další z kroků, jejichž cílem je snížení mobility občanů z důvodu prevence šíření koronaviru. U vozidel, kterým končí lhůta pro technickou prohlídku nebo platnost osvědčení o technické způsobilosti v období od 1. září 2020 do 30. června 2021, došlo k prodloužení doby o 10 měsíců. Toto prodloužení se nezaznamenává do registračního dokladu a rovněž se nebude měnit nálepka na registrační značce.

Zprávy z města nově v Mobilním rozhlase

Kopřivnice (18. 2. 2021)
Zprávy z města, pravidelné e-maily o dění v Kopřivnici, rozesílá místní radnice do několika tisícovek kopřivnických domácností. Po letech, kdy tento způsob informování probíhal v nezměněné podobě, přichází nyní s novinkou a Zprávy z města začíná distribuovat prostřednictvím Mobilního rozhlasu. Tisková zpráva, Mobilní rozhlas >

Vizualizace budoucího obchvatu Vlčovic

Vizualizace budoucího obchvatu Vlčovic (7. 1. 2021)
Ředitelství silnic a dálnic zveřejnilo video představující podobu budoucího obchvatu Vlčovic. Jde o významnou stavbu, která propojí Kopřivnici s Frenštátem p. R., řidičům zkrátí jízdní čas, zlepší dostupnost průmyslového parku a především zvýší bezpečnost provozu v místní části Vlčovice. Tou denně projede zhruba 8 tisíc automobilů, a to těsně kolem zástavby. Budoucí trasa povede Vlčovicemi po zhruba 450 metrů dlouhé estakádě s protihlukovými stěnami, stávající silnice poslouží lokální dopravě. Zahájení stavby je však otázkou několika let, neboť mu bude předcházet ještě mnoho kroků (výkupy pozemků, vydání územního rozhodnutí, stavebního povolení apod.). Město, které iniciovalo zahájení projektování, je do přípravy zapojeno a řeší například úpravu trasy cyklostezky do Vlčovic.

Kopřivnice vydala další díl dokumentárního cyklu

Z Kopřivnice do Asie s Miroslavem Dryákem (6. 1. 2021)
Kopřivnice navázala na úspěšnou sérii dokumentárních DVD Město očima pamětníků a vydala její volné pokračování. Tentokrát jde o vzpomínky tatrováckého mechanika Miroslava Dryáka, který byl členem asijské expedice Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky.
Tisková zpráva

Poradce pro pečující poskytne kompletní informace

Ilustrační foto (8. 7. 2020)
Kopřivnická radnice zřídila na odboru sociálních věcí a zdravotnictví pozici poradce pro pečující, který bude radit lidem pečujícím o své blízké. Tisková zpráva

Stavba bronzové sochy Emila Zátopka dostala zelenou

Ilustrační foto (29. 6. 2020)
Kopřivnice postaví sochu Emilu Zátopkovi. Legendární běžec a čtyřnásobný olympijský vítěz se bronzové podobizny ve svém rodném městě dočká v září roku 2022 během oslav 100. výročí jeho narození. O plánu postavit bronzovou skulpturu včera velkou většinou hlasů rozhodli zastupitelé města.
Tisková zpráva

Bezpečnostní desatero

Ilustrační foto - chraňte domov i sebe (3. 9. 2019) Protože každý rok dochází v domácnostech po celé ČR k více než tisícovce požárů, při kterých umírají desítky lidí a stovky jich jsou zraněny, vydal Hasičský záchranný sbor České republiky informční leták „Bezpečnostní desatero“, jehož účelem je upozornit na konkrétní problém související s bydlením ve snaze snížit počet obětí a výši škody na majetku.
Informační leták - Bezpečnostní desatero (pdf 3.2 MB)

V Kopřivnici se dají dobíjet elektrokola

Dobíjecí stanice (28. 6. 2019) V Kopřivnici se objevila stanice pro nabíjení elektrokol. Novou službu před prázdninami spustilo kopřivnické informační centrum, v jehož blízkosti se nabíjecí stanice také nachází.
Tisková zpráva

Banner - Ko-projekty
Banner - koronavirus
Banner - revitalizace centra města
Banner - Odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší
Banner - Zátopek 100
Banner - Anketa
Banner - Mobilní rozhlas Kopřivnice
Banner - Cena za společenskou odpovědnost
Poplatek za odpady (pdf 217 kB)
Ikona popelnice
RSS ikona

Pressování předcházelo odhalení pamětní desky

Lída Rakušanová, Miroslav Karas, Jiří Pehe a Prokop Tomek byli před týdnem hlavními hosty dalšího ročníku Kopřivnického pressování. Diskuzi v kulturním domě předcházelo odhalení pamětní desky Ladislavu Cvíčkovi.
  FOTO: DAVID MACHÁČEKKopřivnice (dam) – Už týden před vstupem do budovy ZŠ dr. Milady Horákové visí odhalena pamětní deska věnovaná Ladislavu Cvíčkovi. Její slavnostní odhalení s ...

Házenkáři cíl splnili, zvítězili v obou zápasech

Kopřivnice (cab) – Kopřivničtí házenkáři zvládli v minulém týdnu porci dvou zápasů skvěle. V úterý 12. října si ve třetím kole Českého poháru poradili s ...

Informace o kvalitě ovzduší
Polétavý prach - PM10 [µg/m3]-
Povolený denní limit pro PM10 je 50 µg/m3
Data ze stanice AIM Studénka, odchylka pro Kopřivnici ±10%
Realizované projekty
Ilustrační foto k projektu
 
Revitalizace ulice Štefánikovy včetně přilehlého veřejného prostranství
celkové výdaje projektu - 49.015.000 Kč
přiznaná dotace - 32.100.000 Kč
podíl města - 16.915.000 Kč
Logo - Czech Point
Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS