Město Kopřivnice - Informace o regionu
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
DIČ: CZ00298077
Původní měšťanská škola (1908) na Masarykově náměstí - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Informace o regionu

Kraj okolo Kopřivnice

Dobře promyšlené volby jsou základem úspěšného podnikání. Pečlivým výběrem toho nejlepšího místa pro podnikání tento proces vždy začíná. Kopřivnický region je rozumnou volbou pokud jde o umístění podniku. Kopřivnice má výbornou rozvojovou průmyslovou zónu navrženou v harmonii s pěkným životním prostředím, což vytváří z Kopřivnice vynikající místo pro život a práci.

Poloha Kopřivnice

Město Kopřivnice a okolí (v okruhu cca 40 km) – kopřivnický region – se nachází na severní Moravě, v severovýchodní části České republiky. Podstatná část tohoto území patří k Moravskoslezskému kraji. Díky poloze v podhůří Beskyd se o kraji okolo Kopřivnice říká, že patří mezi velmi atraktivní oblasti České republiky.


Město Kopřivnice - letecký snímek

Cestovní doby – silnice:
Ostrava30 min
Slovenská hranice33 min
Polská hranice 38 min
Brno 1h 50 min
Rakouská hranice 2h 20min

Tradice i dynamický rozvoj

Déle než jedno století se kopřivnický region těší vynikající reputaci v průmyslové výrobě, zejména pokud jde o oblast technických inovací uplatňovaných při výrobě automobilů TATRA. Průmyslová tradice je doplněna dobře rozvinutou infrastrukturou a vytváří tak velký potenciál pro další ekonomický rozvoj.

Automobil Tatra

Ekonomika kopřivnického regionu, stojící na důkladných základech více než stoleté průmyslové činnosti, prošla v posledních letech významnými změnami. Uskutečnily se nové zahraniční investice a byly zahájeny nové výrobní projekty. Strukturální profil průmyslu v tomto regionu je dnes tak různorodý, že téměř určitě zde naleznete kvalifikované pracovní síly i některé z Vašich budoucích subdodavatelů.

Severní Morava je velmi atraktivní pro investory z celého světa. Ford, Hyundai, Siemens a ON Semiconductor je jen několik vůdčích firem z oblasti vyspělých technologií a služeb, které mají továrny v kraji okolo Kopřivnice.

Lidé a práce

Nalezení správných lidí na správné místo je rozhodující pro úspěch jakéhokoliv podniku. Jednou z hlavních silných stránek kopřivnického kraje je jeho kvalifikovaná a efektivní pracovní síla.

Kraj okolo Kopřivnice si získal dobré jméno díky svému pracovitému obyvatelstvu. Zdejší lidé jsou flexibilní a spolehliví pracovníci. Poznáte, že pracovní síla 1,1 milionu obyvatel plně akceptuje nové technologie, je flexibilní pokud jde o pracovní metody a angažovaná pro dosažení Vašich cílů.

Díky dobré vybavenosti velkým počtem speciálních středních škol a čtyřmi vysokými školami v okruhu 50 km splňuje úroveň vzdělanosti a kvalifikace lokální pracovní síly i ty nejvyšší požadavky moderního průmyslu.

Životní styl

Kopřivnický region nabízí skvělou kvalitu života díky krásné krajině a širokému spektru možnosti pro trávení volného času. Kraj okolo Kopřivnice je místo, kde se setkávají minulost, přítomnost a budoucnost. Kostely, hrady a zámky zkrášlují místa s obchodními centry a moderními průmyslovými oblastmi. Především tímto se kopřivnický region odlišuje od konkurentů a zároveň to dává kraji unikátní identitu jako svého druhu post-rozvojový region.

Cyklista      Koupaliště - Kopřivnice

Tento kraj včetně blízkých Beskyd je důležitým cílem turistů a poskytuje návštěvníkům ukázky historického, kulturního a průmyslového dědictví. Kopřivnický region nabízí bezmála všechny představitelné možnosti jak trávit volný čas, včetně celoročních aktivit všeho druhu ve volné přírodě, na horách i vodních plochách.

Je zde množství faktorů, které ve svém spojení vytvářejí vysokou kvalitu života - zejména doba cesty za prací, životní náklady, občanské vybavení a kulturní zařízení, životní prostředí a disponibilní výše příjmů – to vše je v kopřivnickém regionu vysoce hodnoceno.

Místo pro vaše podnikání

Přesídlete do Kopřivnice

Kopřivnice je město, kde se střetává životní styl a podnikání a společně vytvářejí to nejlepší místo pro moderní, do budoucna hledící společnosti. Pro firmy, které v kopřivnickém region chtějí zahájit své aktivity, jsou dnes ty nejlepší podmínky.

Kopřivnický region s inovační mentalitou jeho obyvatel, technologickými zkušenostmi pracovní síly a snadnou dostupností polské a slovenské hranice je ideálním místem pro umístění firem uvažujících o expanzi. Je zde mnoho příležitostí pro růst a v Průmyslovém parku Kopřivnice jsou k dispozici skvělé stavební pozemky. Proto tvrdíme, že kopřivnický region je to správné místo pro vaše podnikání.

Průmyslový park Kopřivnice

Průmyslový park Kopřivnice je jednou z největších a nejprestižnějších podnikatelských rozvojových zón na severní Moravě: pozemek je umístěn v atraktivní krajině s horizontem Beskyd v pozadí, ve vzdálenosti 12 km od letiště Ostrava-Mošnov. Park je výborně položen v blízkosti silnice I/48 vedoucí do Brna, k polské hranici a u silnice I/58 vedoucí ke slovenským hranicím.

Průmyslový park Kopřivnice

Osmdesátihektarová stavební plocha je prvotřídním místem pro podnikání a je projektována tak, že jistě vyhoví požadavkům Vaší společnosti na volné stavební pozemky. K dispozici je plyn, elektřina, pitná a užitková voda. Byla vybudována kanalizace pro povrchovou a odpadní vodu. Telefonické spojení je připraveno a obslužné komunikace v parku jsou také kompletní. Průmyslová zóna je zvlášť vhodná pro průmyslovou výrobu s využitím vyspělých technologií. Stavební parcely jsou k dispozici od jednoho hektaru výše, a investor má možnost návrhu vlastního účelového rozmístění na samostatné parcele.

Ve srovnání s ostatními oblastmi v České republice zajišťuje okamžitá dostupnost a nákladová efektivita pozemků v Kopřivnici velkou konkurenční výhodu pro investory.

Proč se usadit v Kopřivnici

 • Strategická poloha Kopřivnice v srdci Evropy se snadným přístupem do Polska a na Slovensko
 • V průmyslovém parku Kopřivnice je k dispozici kompletně připravená a levná stavební plocha
 • Výborná dostupnost kvalifikované pracovní síly za konkurenceschopnou cenu
 • Mladí, motivovaní a loajální pracovníci
 • Vysoká kvalita absolventů škol
 • Blízkost rychlých leteckých a železničních spojů
 • Vynikající telekomunikace
 • Granty a daňové pobídky
 • Jedny z nejnižších provozních nákladů v Evropské unii
 • Místo pulsující životem a prací

Kontakty

Doplňující průzkumy a analýzy s uvedením výhod jež Vám přinese podnikání v kopřivnické lokalitě Vám poskytne:

Město Kopřivnice

Štefánikova 1163
742 21 Kopřivnice
telefon +420 556 879 410
fax +420 556 812 758
e-mail: starosta@koprivnice.cz

Banner - Kopřivnice - město automobilů
RSS ikona
 • Práce na kanalizaci omezí dopravu

  Kopřivnice letos v březnu zahájila největší plánovanou investici města - stavbu splaškové kanalizace s názvem Odkanalizování místních částí ...
 • Letní kino

  Letní kino Bikino „Na zelené louce“ má pro diváky připraveno třináct snímků od zahraničních trháků, filmových novinek po tradiční filmy české ...
 • Rally Valaška omezí dopravu

  V náhradním termínu se pojede o víkendu od 7. do 9. srpna KOWAX ValMez Rally a KOWAX Rallysprint. Centrem automobilových závodů se stane polygon Tatra v ...
 • Prodej pozemků

  Město Kopřivnice nabízí ke koupi komplex pozemků pro výstavbu rodinných a bytových domů v lukrativní lokalitě Dolní Roličky v k. ú. Drnholec nad ...
 • Prázdninové rekonstrukce

  Prázdniny jsou v plném proudu stejně jako rekonstrukce majetku města. Dokončena je elektroinstalace v Mateřské škole na ulici České, probíhá modernizace ...

Mobilní rozhlas bude město využívat dál

K o p ř i v n i c e (dam) – Minimálně rok bude Kopřivnice jako další kanál komunikace s občany využívat mobilní rozhlas. Tuto metodu smart komunikace začala ...

Centrum Valašské rally bude na polygonu

K o p ř i v n i c e (dam) – Zatímco v původním dubnovém termínu se rallyoví nadšenci museli spokojit s Valaškou ve virtuální podobě, o nadcházejícím víkendu už ...

Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS