Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
DIČ: CZ00298077
Původní měšťanská škola (1908) na Masarykově náměstí - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Informace o regionu

Kraj okolo Kopřivnice

Dobře promyšlené volby jsou základem úspěšného podnikání. Pečlivým výběrem toho nejlepšího místa pro podnikání tento proces vždy začíná. Kopřivnický region je rozumnou volbou pokud jde o umístění podniku. Kopřivnice má výbornou rozvojovou průmyslovou zónu navrženou v harmonii s pěkným životním prostředím, což vytváří z Kopřivnice vynikající místo pro život a práci.

Poloha Kopřivnice

Město Kopřivnice a okolí (v okruhu cca 40 km) – kopřivnický region – se nachází na severní Moravě, v severovýchodní části České republiky. Podstatná část tohoto území patří k Moravskoslezskému kraji. Díky poloze v podhůří Beskyd se o kraji okolo Kopřivnice říká, že patří mezi velmi atraktivní oblasti České republiky.


Město Kopřivnice - letecký snímek

Cestovní doby – silnice:
Ostrava30 min
Slovenská hranice33 min
Polská hranice 38 min
Brno 1h 50 min
Rakouská hranice 2h 20min

Tradice i dynamický rozvoj

Déle než jedno století se kopřivnický region těší vynikající reputaci v průmyslové výrobě, zejména pokud jde o oblast technických inovací uplatňovaných při výrobě automobilů TATRA. Průmyslová tradice je doplněna dobře rozvinutou infrastrukturou a vytváří tak velký potenciál pro další ekonomický rozvoj.

Automobil Tatra

Ekonomika kopřivnického regionu, stojící na důkladných základech více než stoleté průmyslové činnosti, prošla v posledních letech významnými změnami. Uskutečnily se nové zahraniční investice a byly zahájeny nové výrobní projekty. Strukturální profil průmyslu v tomto regionu je dnes tak různorodý, že téměř určitě zde naleznete kvalifikované pracovní síly i některé z Vašich budoucích subdodavatelů.

Severní Morava je velmi atraktivní pro investory z celého světa. Ford, Hyundai, Siemens a ON Semiconductor je jen několik vůdčích firem z oblasti vyspělých technologií a služeb, které mají továrny v kraji okolo Kopřivnice.

Lidé a práce

Nalezení správných lidí na správné místo je rozhodující pro úspěch jakéhokoliv podniku. Jednou z hlavních silných stránek kopřivnického kraje je jeho kvalifikovaná a efektivní pracovní síla.

Kraj okolo Kopřivnice si získal dobré jméno díky svému pracovitému obyvatelstvu. Zdejší lidé jsou flexibilní a spolehliví pracovníci. Poznáte, že pracovní síla 1,1 milionu obyvatel plně akceptuje nové technologie, je flexibilní pokud jde o pracovní metody a angažovaná pro dosažení Vašich cílů.

Díky dobré vybavenosti velkým počtem speciálních středních škol a čtyřmi vysokými školami v okruhu 50 km splňuje úroveň vzdělanosti a kvalifikace lokální pracovní síly i ty nejvyšší požadavky moderního průmyslu.

Životní styl

Kopřivnický region nabízí skvělou kvalitu života díky krásné krajině a širokému spektru možnosti pro trávení volného času. Kraj okolo Kopřivnice je místo, kde se setkávají minulost, přítomnost a budoucnost. Kostely, hrady a zámky zkrášlují místa s obchodními centry a moderními průmyslovými oblastmi. Především tímto se kopřivnický region odlišuje od konkurentů a zároveň to dává kraji unikátní identitu jako svého druhu post-rozvojový region.

Cyklista      Koupaliště - Kopřivnice

Tento kraj včetně blízkých Beskyd je důležitým cílem turistů a poskytuje návštěvníkům ukázky historického, kulturního a průmyslového dědictví. Kopřivnický region nabízí bezmála všechny představitelné možnosti jak trávit volný čas, včetně celoročních aktivit všeho druhu ve volné přírodě, na horách i vodních plochách.

Je zde množství faktorů, které ve svém spojení vytvářejí vysokou kvalitu života - zejména doba cesty za prací, životní náklady, občanské vybavení a kulturní zařízení, životní prostředí a disponibilní výše příjmů – to vše je v kopřivnickém regionu vysoce hodnoceno.

Místo pro vaše podnikání

Přesídlete do Kopřivnice

Kopřivnice je město, kde se střetává životní styl a podnikání a společně vytvářejí to nejlepší místo pro moderní, do budoucna hledící společnosti. Pro firmy, které v kopřivnickém region chtějí zahájit své aktivity, jsou dnes ty nejlepší podmínky.

Kopřivnický region s inovační mentalitou jeho obyvatel, technologickými zkušenostmi pracovní síly a snadnou dostupností polské a slovenské hranice je ideálním místem pro umístění firem uvažujících o expanzi. Je zde mnoho příležitostí pro růst a v Průmyslovém parku Kopřivnice jsou k dispozici skvělé stavební pozemky. Proto tvrdíme, že kopřivnický region je to správné místo pro vaše podnikání.

Průmyslový park Kopřivnice

Průmyslový park Kopřivnice je jednou z největších a nejprestižnějších podnikatelských rozvojových zón na severní Moravě: pozemek je umístěn v atraktivní krajině s horizontem Beskyd v pozadí, ve vzdálenosti 12 km od letiště Ostrava-Mošnov. Park je výborně položen v blízkosti silnice I/48 vedoucí do Brna, k polské hranici a u silnice I/58 vedoucí ke slovenským hranicím.

Průmyslový park Kopřivnice

Osmdesátihektarová stavební plocha je prvotřídním místem pro podnikání a je projektována tak, že jistě vyhoví požadavkům Vaší společnosti na volné stavební pozemky. K dispozici je plyn, elektřina, pitná a užitková voda. Byla vybudována kanalizace pro povrchovou a odpadní vodu. Telefonické spojení je připraveno a obslužné komunikace v parku jsou také kompletní. Průmyslová zóna je zvlášť vhodná pro průmyslovou výrobu s využitím vyspělých technologií. Stavební parcely jsou k dispozici od jednoho hektaru výše, a investor má možnost návrhu vlastního účelového rozmístění na samostatné parcele.

Ve srovnání s ostatními oblastmi v České republice zajišťuje okamžitá dostupnost a nákladová efektivita pozemků v Kopřivnici velkou konkurenční výhodu pro investory.

Proč se usadit v Kopřivnici

 • Strategická poloha Kopřivnice v srdci Evropy se snadným přístupem do Polska a na Slovensko
 • V průmyslovém parku Kopřivnice je k dispozici kompletně připravená a levná stavební plocha
 • Výborná dostupnost kvalifikované pracovní síly za konkurenceschopnou cenu
 • Mladí, motivovaní a loajální pracovníci
 • Vysoká kvalita absolventů škol
 • Blízkost rychlých leteckých a železničních spojů
 • Vynikající telekomunikace
 • Granty a daňové pobídky
 • Jedny z nejnižších provozních nákladů v Evropské unii
 • Místo pulsující životem a prací

Kontakty

Doplňující průzkumy a analýzy s uvedením výhod jež Vám přinese podnikání v kopřivnické lokalitě Vám poskytne:

Město Kopřivnice

Štefánikova 1163
742 21 Kopřivnice
telefon +420 556 879 410
fax +420 556 812 758
e-mail: starosta@koprivnice.cz

Banner - Kopřivnice - město automobilů

Tiskové zprávy

RSS ikona

Kopřivnické noviny

Starosta oznámil rezignaci Zdeňka Poláška z ČSSD

Kopřivnice (dam) – Až v den jednání třetího zasedání Zastupitelstva Kopřivnice podal Zdeněk Polášek svou rezignaci na post zastupitele města. To, že písemnou ...

Hasiči chtějí budovat nové Integrované výjezdové centrum

Vizualizace možné podoby budoucího Integrovaného výjezdového centra, které chtějí krajští záchranáři a hasiči vybudovat u Průmyslové zóny ve Vlčovicích.
 REPRO: HZS MSKKopřivnice (dam) – Integrované výjezdové centrum, které by bylo základnou profesionální jednotky hasičů a zároveň by poskytovalo zázemí i pro zdravotnické ...

Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS