Město Kopřivnice - Kalendář akcí - Kopřivnice
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Instagram logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
Otevírací doba a kontakty
Technické muzeum Tatra - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kalendář akcí - Kopřivnice

Provozní doba: krytý bazén a sauna, zimní stadion >, lyžařský areál, letní koupaliště

září 2021 >>
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 

Kopřivnice - výpis nejbližších akcí

(nejprve jsou zobrazeny jednodenní akce a následně vícedenní)

Jednodenní akce

neděle   2021-9-26

KINO: Zátopek

Drama/Životopisný, Česká republika, 2021, 130 minut, originální verze, přístupnost od 12 let

Režie: David Ondříček

Hrají: Václav Neužil ml., Martha Issová, Robert Mikluš, James Frecheville, Jiří Šimek, Milan Mikulčík, Peter Nádasdi, Štěpán Kozub

Výpravný film režiséra Davida Ondříčka, věnovaný nejen sportovnímu, ale i životnímu příběhu jednoho z největších světových atletů všech dob, čtyřnásobného olympijského vítěze, Emila Zátopka. Příběh o vítězstvích v lásce i ve sportu, k nimž je třeba především velké srdce. Film vznikl za osobní podpory paní Dany Zátopkové, olympijské vítězky a ženy, po jejímž boku strávil fenomenální atlet celý život.

Čas: 19:00Cena: 130 KčMísto: Kino Kopřivnice
Kontakt: Předprodej v IC Kopřivnice: 774 668 001, e-mail: ic@koprivnice.cz
Organizátor: Kino Kopřivnice
Web: http://kino.kdk.cz/
neděle   2021-9-26

KONCERT: Lucia Piussi - sólo (odpolední koncert)

Jedna z nejvýraznějších osobností slovenské kulturní scény posledních 20 let vystoupí v kopřivnické Galerii Galaxie.

Lucia Piussi je slovenská zpěvačka, herečka a spisovatelka, která zpívá věty na dřeň obnažené, až uvádějí do rozpaků. Patří k nejvýraznějším osobnostem legendárního bratislavského Divadla Stoka, v roce 1994 založila skupinu Živé kvety, kde zpívala, hrála na kytaru a byla také autorkou všech textů. Vystudovala scénáristiku na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě, ale uplatnila se postupně i jako herečka. Vedle hudební kariéry rozjela i kariéru literární. Stejně jako její sestra Zuzana, která je filmovou dokumentaristkou, se velmi přímočaře a kriticky vyjadřuje ke stavu současné slovenské společnosti.

Po rozpadu kapely Živé kvety založila Lucia Piussi a Agnes Lovecká Terrible2s. V Kopřivnici zahraje Piussi sólo koncert a připomene i to nejlepší zo Živých kvetov.

Cena: zdarmaMísto: Galerie Galaxie Kopřivnice
Kontakt: mandala.koprivnice@gmail.com, 722 405 636
Web: https://www.facebook.com/events/411181143554244
neděle   2021-9-26

KINO: Zbožňovaný

Komedie, Česká republika, 2020, 99 minut, originální verze, přístupnost od 12 let

Režie: Petr Kolečko

Hrají: Jiří Bartoška, Zuzana Kronerová, Ivana Chýlková, Jiří Langmajer, Petra Hřebíčková, Martina Czyžová

Uznávaný a všemi oblíbený pediatr Zdeněk (Jiří Bartoška) jde do důchodu. Celý život byl vyhlášeným lékařem nemocnice a nyní se těší na zasloužený odpočinek. Ještě víc se však těší jeho rodina – manželka Olga (Zuzana Kronerová), která se už nemůže dočkat až o něj bude pečovat, stejně tak jako jeho dcera Zuzana, jejíž manželství s Karlem (Jiří Langmajer) se nedávno rozpadlo. Nejvíc nadšená je však Zdeňkova vnučka Aneta (Martina Czyžová), která dědu vždy považovala za svůj velký vzor a píše o něm seminárku do školy. Jenže Zdeněk není tak dokonalý, jak se zdá. Má jedno velké tajemství. Už téměř 40 let udržuje milenecký poměr s ortopedkou Danou (Ivana Chýlková). A Dana samozřejmě očekává, že na ni Zdeněk teď bude mít konečně víc času. Na Zdeňka tak čekají pěkně horké chvilky a rozhodně ne bezstarostná pohoda, kterou si plánoval…

Čas: 16:30Cena: 130 KčMísto: Kino Kopřivnice
Kontakt: Předprodej v IC Kopřivnice: 774 668 001, e-mail: ic@koprivnice.cz
Organizátor: Kino Kopřivnice
Web: http://kino.kdk.cz/
neděle   2021-9-26

KINO: 100% vlk

Animovaný, Austrálie, 2020, 96 minut, český dabing, mládeži přístupný

Režie: Alexs Stadermann

Hrají:

Čtrnáctiletý Freddy vypadá jako obyčejný kluk, ale není obyčejný a není ani úplně člověk. Patří do starého rodu vlkodlaků a těší se na svou první proměnu ve vlka. Je trochu potrhlý, ale až se stane skutečným vlkodlakem, bude se z něj vážený člen smečky a jednou velmi obávané monstrum. Stejně jako jeho otec a jeho děda i praděda. V tu velkou slavnostní noc první proměny se ale něco zvrtne a Freddy se změní v ne příliš dravého ani moc hrozivého, zato ve strašně moc rozkošného... pudla. Tohle je stoprocentní zklamání pro všechny.

Čas: 14:00Cena: 120 KčMísto: Kino Kopřivnice
Kontakt: Předprodej v IC Kopřivnice: 774 668 001, e-mail: ic@koprivnice.cz
Organizátor: Kino Kopřivnice
Web: http://kino.kdk.cz/
pondělí   2021-9-27

DIVADLO: Třetí prst na levé ruce

Náhradní termín představení.
Náhradní termín představení, které se mělo uskutečnit 18. 3. 2021.
Vstupenky zůstávají v platnosti.
V případě nevyhovujícího termínu je možné vstupenky vrátit do 31. července 2021 v IC Kopřivnice.

Dermot Canavan Agentura ADF / K. Schauerová - M. Sucharda

Představení v rámci Divadelního předplatného 2020/2021.

„Neobyčejný příběh obyčejné irské rodiny. Dvě sestry, které si bývaly velmi blízké, se dnes už téměř nevídají.“

Režie: Martin Vokoun a Adéla Šotolová
Překlad: Jan Šotola a Adéla Šotolová
Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak
Producent: Kateřina Schauerová - Marek Sucharda

Hrají: Iva Pazderková, Martina Randová

Hra o blízkosti, bezpodmínečné lásce, tanci a naději na odpuštění. Neobyčejný příběh obyčejné irské rodiny. Dvě sestry, které si bývaly velmi blízké, se dnes už téměř nevídají. Nečekaná událost je však jednoho dne znovu svede dohromady. S notnou dávkou odvahy, lásky i svérázného humoru se ve vzpomínkách vydávají do dob svého dětství a dospívání, aby si k sobě znovu našly cestu...

Premiéra 20. prosince 2019
Délka představení 1 hodina 50 minut spřestávkou

Zrecenzí…

„… V sedmdesátých letech bylo všechno hnědé nebo oranžové. I tahle věta padne v novince pražského Divadla Na Fidlovačce, které ve své studiové scéně Komorní Fidlovačka uvádí v režii Martina Vokouna Třetí prst na levé ruce.

Před diváky se tak v české premiéře dostává dramatická prvotina současného anglického herce Dermota Canavana, který očima svých dvou sester vzpomíná na mládí.

Hru totiž napsal pouze pro dvě herečky (v české verzi Martina Randová a Iva Pazderková), které se setkávají nad starými fotografiemi. Zápletka je to sice stejně zažloutlá jako ony fotografie ze sedmdesátek, Canavanovi se však naštěstí podařilo kus napsat svižně. Před diváky se míhají výjevy z raného dětství sourozenců, aby je plynule obě herečky okomentovaly z pohledu dospělých. Dětské hry se překrývají se špatnými zkušenostmi s násilnickou autoritou obdivovaného otce, milé vzpomínky se mísí s těmi navždy bolavými. V rychlém sledu se střídá rodinný krb početné irské rodiny, první pouliční seznámení i pozdější první ztráty a boje se sebou samým.

Obě herečky podávají nadstandardní výkon; jak se dá tušit, kus je doslova přecpán množstvím textu, který nelze jen tak odvykládat. Pazderková s Randovou tak střídají všechny věkové kategorie a rejstřík nálad svých sester v řádu minut.

Třetí prst na levé ruce přináší především opravdu hodně nostalgie, k čemuž pomáhají i dobové písně. Ostatně ta od Marthy Reeves and the Vandellas dokonce dala celé hře název.

Někdy je toho dětského výskání, povídání, klevetění a vzpomínání možná až tolik, že divák ztrácí pozornost. Ale asi právě proto potom tak silně udeří druhá polovina, která si z pojmu hořkosladká bere předně tu úvodní část slova. Ztratit pozornost by byla dost škoda i vzhledem k oběma herečkám. Kdyby se režisér Vokoun nebál trochu krátit a třeba se i vzepřel rozdělení na dvě poloviny, měl by Třetí prst na levé ruce účinek ještě větší.

I tak ale vznikla solidní činohra, navíc s vyčerpávajícími výkony.“
TOMÁŠ ŠŤÁSTKA, IDNES


Čas: 19:00Cena:

I. sektor 400 Kč, II. sektor 370 Kč

Místo: Velký sál KDK
Kontakt: Předprodej v IC Kopřivnice: 774 668 001, e-mail: ic@koprivnice.cz
Organizátor: Kulturní dům Kopřivnice
Web: https://www.kdk.cz/kultura
pondělí   2021-9-27

KINO: Chyby

Romantický, Česká republika, 2021, 99 minut, originální verze, přístupnost od 15 let

Režie: Jan Prušinovský

Hrají: Pavla Gajdošíková, Jan Jankovský, Ondřej Kokorský, Jan Kolařík, Ivo Gogál, Eva Hacurová, Marta Dancingerová, Kryštof Rímský, Monika Načeva

Ema (Pavla Gajdošíková) je energická pětadvacetiletá prodavačka v supermarketu na malém městě. Tomáš (Jan Jankovský) je třicetiletý pokrývač žijící v nedaleké vesnici. Jedna noc, od které ani jeden z nich nic zásadního nečekal, rychle přeroste ve vztah, lásku a společné bydlení. Ema se rozhodne Tomášovi svěřit se vším, co v životě prožila. Toho to ale nezajímá, protože oba podle něj mají žít jen teď a tady. Náhodné setkání s minulostí ovšem nečekaně odstartuje sérii událostí, která obrátí životy obou dotyčných naruby. Nejnovější film režiséra Jana Prušinovského (Okresní přebor, MOST!, Kobry a Užovky) podle scénáře Romana Vojkůvky je vztahovou romancí mapující vztah dvou zamilovaných.

Čas: 19:00Cena: 90 KčMísto: Kino Kopřivnice
Kontakt: Předprodej v IC Kopřivnice: 774 668 001, e-mail: ic@koprivnice.cz
Organizátor: Kino Kopřivnice
Web: http://kino.kdk.cz/
úterý   2021-9-28

FILMOVÝ KLUB: Made in Poland: Co nejdále odtud

Drama, Irsko/Polsko, 2020, 98 minut, české titulky

Režie: Piotr Domalewski

Hrají: Zofia Stafiej, Kinga Preis, Arkadiusz Jakubik, Dawid Tulej, Nigel O'Neill, Shane Casey, David Pearse, Donncha Crowley, Cosmina Stratan

Ola je sedmnáctiletá dívka z malého polského města, která touží po větší životní nezávislosti. S otcem, který již několik let pracuje v Irsku, postupně ztratila kontakt. Poté, co obdrží zprávu o tragédii, která otce náhle potkala, se Ola vydá na vzdálenou cestu do neznáma, na cestu životem dospělosti. Navíc jí osud do cesty přivedl nelehký úkol, kterým ji pověřila rodina...

Čas: 19:00Cena: 50 KčMísto: Kino Kopřivnice
Kontakt: Předprodej v IC Kopřivnice: 774 668 001, e-mail: ic@koprivnice.cz
Organizátor: Kino Kopřivnice
Web: http://kino.kdk.cz/
čtvrtek   2021-9-30

Český den proti rakovině

Kontakt: Půjčovna: 556 808 420, čítárna: 556 808 419, knihovna@kdk.cz
Organizátor: Městská knihovna Kopřivnice
Web: https://www.kdk.cz/knihovna
čtvrtek   2021-9-30

PŘEDNÁŠKA: Záhady na dosah ruky

Povídání o záhadách s Arnoštem Vašíčkem.

Svítící netvoři – Křišťálové lebky – Jeskyně bestií – Mimozemšťané z pouště Atacama – Pravěk tisíce záhad – Hrad svatého grálu – Golem a jeho bratři Ztraceni v propasti času – Záhrobní historky – Perunův hněv – Poplach na obloze

Ve svých knihách popisuje Arnošt Vašíček události, které se navzdory vědeckému zkoumání doposud nepodařilo uspokojivě vysvětlit, a které nás provokují svou tajemností, ať už jsou to záhady domácí, či světové…

Na akci je nutno dodržovat aktuální epidemiologická opatření!
Čas: 18:00Místo: Akademická posluchárna v kulturním domě
Kontakt: Půjčovna: 556 808 420, čítárna: 556 808 419, knihovna@kdk.cz
Organizátor: Městská knihovna Kopřivnice
Web: https://www.kdk.cz/knihovna
pátek   2021-10-1

PŘEDNÁŠKA: Strava a bylinky – základ zdraví

Přednáška MUDr. Mlčocha a Mgr. Švédové.

Diskuze s lékařem a nutriční terapeutkou o využití úpravy stravy a bylin v prevenci a léčbě nejen metabolických onemocnění – diabetes, vysoký tlak, cholesterol, ad. Přímá poradna v diskuzi, návrhy úpravy jídelníčku, využití léčivých rostlin a medicinálních hub v prevenci i léčbě.

Kapacita: 50 osob

Na místě: zdarma bylinkový čaj s medem, propiska pro každého.

Čas: 17:00Cena: 299 KčMísto: Komunitní centrum Vlčovjan, Vlčovice
Kontakt: Komunitní centrum Vlčovjan Telefon: 775 210 021 E-mail: info@vlcovjane.cz
Web: https://www.vlcovjane.cz/

Vícedenní akce

2021-9-6 - 2021-09-30

Sbírkové dny pro Světlušku

Sbírkové dny pro Světlušku v naší knihovně!

Sbírkové dny pro Světlušku v naší knihovně! Pomozte nám rozsvítit svět nevidomých!

Podpořte i vy veřejnou sbírku Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška, který pomáhá nevidomým. V naší knihovně můžete do kasičky pro Světlušku darovat libovolnou částku, nebo si zakoupit sbírkový předmět.
Jak konkrétně Světluška pomáhá najdete na svetluska.rozhlas.cz. Děkujeme, že s námi pomáháte!

Kontakt: Půjčovna: 556 808 420, čítárna: 556 808 419, knihovna@kdk.cz
Organizátor: Městská knihovna Kopřivnice
Web: https://www.kdk.cz/knihovna
2021-9-14 - 2021-10-31

VÝSTAVA: Fojtova lípa a jiné kopřivnické stromy

Čas: Září 9:00 - 17:00, říjen 9:00 - 16:00Místo: Muzeum Fojtství (Záhumenní 1/25, Kopřivnice)
Web: https://www.tatramuseum.cz/stranka/muzeum-fojtstvi.html
2021-4-26 - 2021-10-15

FOTOSOUTĚŽ: VIT

Pomozte nám svými fotografiemi zmapovat zajímavé STROMY v Kopřivnici a okolí

Fotografii svého nejoblíbenějšího stromu zašlete společně se souřadnicemi na zivotniprostredi@koprivnice.cz. Do předmětu napište Fotosoutěž V.I.T. a své příjmení. Jedna osoba smí zaslat pouze jednu fotografii. 

V rámci oslav DNE STROMŮ, která proběhne 20. 10. 2021, bude vyhlášen vítěz soutěže a proběhne výstava všech fotografií.

Fotografie zasílejte nejpozději do 15. 10. 2021

Místo: on-line
Kontakt: zivotniprostredi@koprivnice.cz
2021-4-21 - 2021-10-15

SOUTĚŽ: Very Important Trees

Pomozte svými fotografiemi zmapovat zajímavé stromy v Kopřivnici a jejím okolí. 

Fotografii svého nejoblíbenějšího stromu spolu se souřadnicemi zašlete na e-mail zivotniprostredi@koprivnice.cz.

Do předmětu napiště ,,FOTOSOUTĚŽ V.I.T.´´ a své přijímení. Jedna osoba smí zaslat pouze jednu fotografii. 

V rámci oslav Dne stromů 20. října 2021 bude vyhlášen vítěz soutěže a proběhne výstava všech fotografií. 

Fotografie zasílejte nejpozději do 15. října 2021. 

Místo: Město Kopřivnice a její okolí
Kontakt: Město Kopřivnice email: zivotniprostredi@koprivnice.cz
Web: http://www.koprivnice.cz/
2021-9-25 - 2021-09-26

Kopřivnické dny techniky

Tradiční akce plná rozmanité techniky, která se v Kopřivnici koná už od roku 2013.

Doprovodný program:

- Možnost svezení v nákladních vozech TATRA s testovacími řidiči po speciálních vozovkách

- Možnost svezení a řízení vozů FERRARI 488 GTB, LAMBORGHINI Gallardo LP a Ford Mustang GT 5.0

- Možnost svezení po speciálních vozovkách ve voze HUMMER H3

- Možnost svezení po speciálních vozovkách v buggy Can-Am

- VYHLÍDKOVÉ LETY vrtulníkem za 600 Kč/osoba

- JÍZDY V OBRNĚNÉM TRANSPORTÉRU OT-64 SKOT

- PROJEKČNÍ LASEROVÁ STŘELNICE 

- AIRSOFT STŘELNICE

- STŘELBA Z KUŠE

- ČTYŘKOLKY - půjčovna motorových čtyřkolek 

- MOTOKÁRY - půjčovna

- VÝROBA OBRÁZKŮ Z PÍSKU

- RÁDIEM ŘÍZENÉ MODELY stavebních strojů a automobilů 

- PŮJČOVÁNÍ RÁDIEM ŘÍZENÝCH MODELŮ 

- SIMULÁTOR FORMULE 

- SAMOZŘEJMOSTÍ JE SPOUSTA ATRAKCÍ PRO DĚTI A BOHATÉ OBČERSTVENÍ

- TECHNICKÉ MUZEUM TATRA a muzeum OLDTIMER KOPŘIVNICE 


Podmínky pro vstup na akci:

- dokončené očkování (nejméně 14 dní)

- doklad o prodělání onemocnění covid-19 do 180 dní nákazy 

- negativní PCR test ne starší 7 dní 

- negativní antigenní test ne starší 72 hodin 

 

Pravidla pro zakrytí úst a nosu: 

Při návštěvě areálu akce platí také standartní pravidla pro zakrytí dýchacích otvorů, tj. bude platit povinnost mít nasazený respirátor i ve venkovním prostoru, pokud nebude dodržen rozestup alespoň 1,5 mestu od ostatních osob, nejedná-li se o členy jedné domácnosti. Osobám mladším 15 let postačí chirurgická rouška. Na děti do šesti let se tyto podmínky nevztahují.

 

Možnost testování na místě:

U vstupu na akci bude po oba dny od 9:00 hod. do 15:00 hod. (akce končí cca v 17:00 hod.) k dispozici testovací stan s kapacitou 50 osob/1h, kde můžete absolvovat antigenní test. V případě, že jste se nechali naposledy bezplatně testovat nejméně před sedmi dny, bude test hrazen vaši zdravotní pojišťovnou. Pokud jste možnost bezplatného testování v posledních sedmi dnech již využili, bude po vás požadována úhrada testu ve výši 200 Kč. 

Čas: 9.00Cena: zdarmaMísto: Polygon Tatra trucks
Kontakt: Pavel Farda, tel.: 604 910 962, e-mail: pavelfrd@seznam.cz
Web: https://koprivnickednytechniky.webnode.cz/
2021-9-30 - 2021-10-01

České dny proti rakovině

Tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha v naší knihovně!

Přijďte podpořit 25. ročník tradiční veřejné sbírky Ligy proti rakovině Praha!

Poprvé v naší knihovně budete moci zakoupit symbolickou žlutou kytičku měsíčku lékařského za minimální příspěvek do sbírky ve výši 20,- Kč.

Budeme se na vás těšit v půjčovně a čítárně v kulturním domě od čtvrtku 30. září do pátku 1. října v časech 7:30 - 12:00 a 13:00 - 18:00; na pobočce Sever v komunitním centru Pětka pak ve čtvrtek 30. září v době 8:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00.

Místo: půjčovna i čítárna knihovny v kulturním domě a pobočka Sever v komunitním centru Pětka
Kontakt: Půjčovna: 556 808 420, čítárna: 556 808 419, knihovna@kdk.cz
Organizátor: Městská knihovna Kopřivnice
Web: https://www.kdk.cz/knihovna
2021-10-2 - 2021-10-03

Výstup na Mount Everest 2021

9. ročník závodu, který spočívá v opakovaných výstupech na sjezdovku Červený kámen v Kopřivnici

Everest mohou vyšlápnout i třídní kolektivy, sportovní kluby, rodiny s dětmi.

Prezence: 8.00 - 10.00 hodin

Zahájení v sobotu 2. 10. 2021 v 10.00 hodin.

Ukončení v neděli 3. 10. 2021 v 10.00 hodin.

Kategorie: 

- Sólolezec (muži, ženy, profi)

- Duolezci, družstva (děti a mládež do 18 let, muži - ženy)

Startovné: 300 Kč / dospělý, 50 Kč / děti a mládež (v ceně startovného občerstvení)

Program: Discgolf pro děti a dospělé, po celý den grilování, od 18 hodin skupina PŘÍ-KOP - hudba k poslechu i tanci

Odměnou budou medaile, diplomy, upomínkové předměty. Třídy a kluby získají míče.

Věcné ceny v hodnotě 10 000 Kč. 

Parkoviště k dispozici u letního koupaliště Kopřivnice, ulice Husova 49.

Čas: 2. 10. 2021 od 8.00 hodin (prezence)Místo: Sjezdovka na Červeném kameni Kopřivnice (parkoviště k dispozici u letního koupaliště Kopřivnice, Husova 49)
Kontakt: DDM Kopřivnice - Jana Hanzelková, e-mail: janahanzy@seznam.cz, tel.: 604 420 745
Organizátor: Dům dětí a mládeže Kopřivnice
Web: http://www.ddmkoprivnice.cz/
2021-10-6 - 2021-10-07

Přehlídka technických profesí

Čas: 9:00 - 15:00Místo: Sportovní hala VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice (Husova 1302)
Kontakt: Mgr. Ondřej Kovalák, tel.: 556 879 132, e-mail: kovalak@voskop.cz
Web: https://www.voskop.cz/
2021-11-26 - 2021-11-28

KoprCon 2021

9. ročník víkendového setkání fanoušků filmové, literární, herní a další fantastiky zaměřené především na fenomén Star Wars.
Čas: 19:00Místo: ZŠ Milady Horákové
Kontakt: KoprCon email: koprcon@gmail.com, dam@cswu.cz, tel.: 774 185 091
Web: http://www.koprcon.cz/

Provozovatel kalendáře Lašská brána Beskyd neručí za případné chyby.
www.lasska-brana.cz

RSS ikona

V evropské konkurenci získali atleti AK EZ devět medailí

Kopřivnice (cab) – Atletům AK EZ Kopřivnice se kvapem blíží konec sezony na dráze a po prázdninovém volnu stíhá jeden závod druhý. Mladší žactvo absolvovalo v ...

Měnit se bude vyhláška, ne výše daně

Kopřivnice (dam) – Jedním z bodů dnešního jednání zastupitelstva bude projednání nové obecně závazné vyhlášky o stanovení koeficientu pro výpočet daně z ...

Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS