Přírodní památka Váňův kámen - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 19/2022 ze dne 26.05.2022

Atleti sbírali medaile na krajských přeborech

(Počet zobrazení: 1576)
Kopřivnice (cab) – Atleti AK E. Zátopka Kopřivnice mají sezonu na dráze v plném proudu a do soutěží se zapojila jak všechna družstva, tak i jednotlivci. V sobotu 14. května zahájilo v Šumperku družstvo žen druholigovou soutěž, vzhledem k hostování některých děvčat za prvoligovou Opavu se však neočekává výraznější úspěch. S hrstkou závodnic tudíž tým AK EZ obsadil z 12 účastníků deváté místo. Na zisku 37 b. se podílely 17 b. Sofie Světlíková, 9 b. Veronika Vlčková, 8 b. Anna Slívová a 3 b. Viktorie Hanzelková.

Ve stejný den se v Opavě konalo první kolo I. ligy mužů a žen sk. C, kde, jak bylo zmíněno výše, hostují za Opavu dorostenky Adéla Tkáčová, Ema Feilhauerová, Patricie Pešlová a Michaela Bělunková. Všechny čtyři přispěly k vítězství družstva se ziskem 207,5 b., z nichž 16 vybojovala Tkáčová, 9 Feilhauerová a stejný počet přidala štafeta těchto čtyř atletek na 4 × 100 m. Kromě získaných bodů se děvčata radovala ještě z osobních a klubových rekordů. Tkáčová zaběhla klubový rekord na stovce (12,04 s), Feilhauerová na čtvrtce s překážkami (63,20 s) a klubovým rekordem je také čas štafety 47:99 s. V neděli pak čekalo ve Vítkovicích první kolo extraligu a k sedmému místu domácího družstva přispěl 12 b. Tomáš Bortel.

V úterý 17. května závodilo v Opavě o tituly krajských přeborníků mladší žactvo a celkem jich reprezentanti AK EZ získali šest, k tomu pak přidali sedm stříbrných medailí a dva bronzy. Nejúspěšnější byl Mikuláš Kotek, jenž vyhrál běh na 150 m i skok daleký a druhý byl na šedesátce. Šimon Holub bral zlato v běhu na 300 m a stříbro v běhu na 100 m s překážkami, Dalibor Drda skončil ve stejné disciplíně třetí a k tomu přidal stříbro ve skoku o tyči. Ze zlata se radovaly Lucie Šenkeříková v běhu na 800 m, Veronika Kvitová v běhu na 1 500 m a Anežka Juráková ve skoku dalekém. Stříbro získaly Rozálie Mrózková v běhu na 1 500 m a Alexandra Huňková v běhu na 200 m s překážkami a pro bronz si doběhla na stovce s překážkami Anna Marie Chalupová. Stříbrné medaile přidaly obě štafety na 4 × 60 m, chlapecká ve složení Kotek, Holub, Drda, Baláž a dívčí v sestavě Chalupová, Babincová, Juráková, Huňková.

Rovněž v Opavě se ve čtvrtek konal krajský přebor jednotlivců mladšího žactva, kde kopřivničtí atleti získali osm medailí, z toho tři zlaté. O dvě z nich se postaral Stanislav Jabůrek, jenž vyhrál hod oštěpem i hod kriketovým míčkem a k tomu přidal čtvrté místo v běhu na 60 m s překážkami. V konkurenci 40 děvčat běhu na 60 m př. zvítězila Agáta Holubová, která brala ještě bronz ve skoku dalekém. V početně obsazené disciplíně 60 m př. uspěla také Sofie Šnyrychová, a jelikož Holubová měla na prvním místě shodný čas jako další závodnice Adéla Kalandrová z Vítkovic, Šnyrychová brala bronz. Elena Nováková vybojovala stříbro v běhu na 300 m, a dokonce dva kovy této barvy ukořistil v běhu na 60 m př. i ve skoku dalekém Jan Chalupa, čtvrtý pak skončil v běhu na 60 m. Rovněž těsně pod stupni vítězů zůstali v hodu kriketovým míčkem Michal Mazáč s Anetou Ermisovou, dokonce dvakrát obsadila čtvrtou příčku (v bězích na 60 m a 150 m) Barbora Máchová.