Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 27.06.2019 - Atletům se dařilo v přeboru družstev i jednotlivců
Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 25/2019 ze dne 27.06.2019

Atletům se dařilo v přeboru družstev i jednotlivců

(Počet zobrazení: 255)
Kopřivnice (cab) – Skvělé vystoupení předvedlo mladší žactvo Atletického klubu E. Zátopka Kopřivnice ve třetím kole krajského přeboru družstev, které se konalo ve čtvrtek 13. června v Třinci. Po minulé třetí příčce tentokrát děvčata suverénně zvítězila (z 16 družstev) a na tomto skvělém úspěchu se bodově podílely Alexandra Huňková (24 b.), Patricie Pešlová (20 b.), Lenka Vrbancová (20 b.), Natálie Kvapilová (16 b.), Kristýna Káňová (14 b.), Veronika Vlčková (14 b.), Amálie Hanzelková (11 b.), Michaela Bělunková (10 b.) a vítězná štafeta na 4 x 60 m ve složení Tereza Bartoňová, Anežka Juráková, Kristýna Káňová a Patricie Pešlová. Družstvo chlapců obsadilo stejně jako v minulém kole třetí místo (z 15 družstev), na němž se bodově podíleli Daniel Hanzelka (25 b.), Šimon Bartoň (23 b.), Matěj Melčák (10 b.), Vojtěch Raška (8 b.), Josef Juřena (7 b.), Šimon Veselý (4 b.) a Matyáš Lojek (3 b.). Vše pak ozdobil klubový rekord Lenky Vrbancové v hodu oštěpem.

V pondělí 17. června mladší žactvo závodilo ve Frýdku-Místku na krajském přeboru jednotlivců, v němž atleti AK EZ získali celkem 16 medailí. Daniel Hanzelka bral zlato v hodu oštěpem (v novém klubovém rekordu) a stříbro v běhu na 60 m a ve skoku dalekém, Patricie Pešlová zvítězila v bězích na 150 m a 60 m s překážkami, Alexandra Huňková si odnesla stříbro z překážkového běhu a bronz z běhu na 150 m i z vrhu koulí. Lenka Vrbancová vyhrála hod oštěpem i kriketovým míčkem, Amálie Hanzelková zvítězila v běhu na 1 500 m, Michaela Bělunková byla třetí v běhu na 60 m, Josef Juřena téhož umístění dosáhl v běhu na 60 m s překážkami a Šimon Bartoň vybojoval stříbro ve vrhu koulí. Stříbrnou medaili získaly také štafety – dívčí ve složení Bělunková, Huňková, Natálie Kvapilová (mj. v individuálních disciplínách třikrát čtvrtá), Pešlová a chlapecká ve složení Bartoň, Hanzelka, Matyáš Lojek, Matěj Melčák.

Hned v úterý pak absolvovalo v Třinci krajský přebor starší žactvo, příliš velkému zájmu se však netěšil a ani AK EZ mnoho zástupců nemělo. Tradičně největší konkurence byla v běhu na 60 m, v němž bronz vybojovala Adéla Tkáčová. V běhu na 1 500 m zvítězil Jan Jašek, na stejné trati, ale s překážkami skončila třetí Simona Šenkeříková, stejného umístění dosáhla Sára Šebestíková v hodu oštěpem a rovněž třetí příčku obsadila štafeta na 4 x 60 m ve složení Ema Feilhauerová, Patricie Pešlová, Adéla Tkáčová a Michaela Melčáková.