Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 19.09.2019 - Badmintonisté naskočili po letní pauze do turnajů
Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 32/2019 ze dne 19.09.2019

Badmintonisté naskočili po letní pauze do turnajů

(Počet zobrazení: 283)
Kopřivnice (cab) – Velice nabitý byl pro mladé kopřivnické badmintonisty hned první soutěžní víkend po prázdninové přestávce. Co do konkurence to měli nejtěžší Jakub Raška a Libor Raška na celostátním turnaji GPB U13 v Praze, který probíhal v sobotu 7. i v neděli 8. září. Ve dvouhře Jakub Raška svou skupinu vyhrál, v hlavním turnaji pak v prvním kole porazil Jakuba Švarce (TJ Astra Zahradní Město), ve čtvrtfinále však ve třech setech podlehl nasazenému 3.-4. hráči Kryštofu Coufalovi (SK Prosek Praha), a potvrdil tak své turnajové nasazení 5.-8. hráče dvouhry. Libor Raška skončil ve své skupině druhý a do hlavního turnaje se neprobojoval. Oba kopřivničtí badmintonisté pak ve čtyřhře nestačili ve čtvrtfinále na 3.-4. pár turnaje Kristiána Haška a Filipa Titěru (oba Sokol Radotín Meteor Praha) a skončili na dělené 5.-8. pozici.

V sobotu se další reprezentanti Kopřivnice zúčastnili turnajů regionální úrovně. Přerov hostil kategorii U17, kde se ve dvouhrách jako jediná dokázala na pomyslné stupně vítězů prosadit Petra Benišová. Ta se přes tři soupeřky dostala až do semifinále, kde ovšem podlehla domácí Lucii Skařupové, a obsadila 3.-4. místo. Druhou příčku pak Benišová obsadila v mixu s dalším kopřivnickým hráčem Janem Bučkem, když hned v prvním kole vyřadili nasazené dvojky Tomáše Vrbku (Sokol Židlochovice) a Lucii Krulovou (BADMINTON FSpS MU) a až v třísetovém finále podlehli Davidu Slívovi a Veronice Dejlové z Klimkovic. Další z BK Kopřivnice Anna Slívová a Tomáš Dostál se v turnaji výrazněji neprosadili.

Kategorie U15 měla svůj „céčkový“ turnaj v Opavě a ve slabé konkurenci, kdy třeba ve čtyřhře dívek byly jen čtyři páry, to kopřivnickému klubu vyneslo tři umístění na stupních vítězů. Právě v deblu dívek zvítězila Adéla Špačková se Zuzanou Hrdinovou (Badmintonový oddíl Chance & Ridera Sport team), s Patrikem Hrazdírou ze Sokolu Židlochovice skončila kopřivnická hráčka v mixu druhá a ve dvouhře pak obsadila 3.-4. místo. Adam Kašpárek a Filip Čermák z BK Kopřivnice v turnaji nepřešli přes první kolo ve dvouhře ani ve čtyřhře.