Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 24.09.2020 - Benišová byla na celorepublikovém turnaji druhá
Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 33/2020 ze dne 24.09.2020

Benišová byla na celorepublikovém turnaji druhá

(Počet zobrazení: 200)
Kopřivnice (cab) – Badmintonová sezona po koronavirovém přerušení a následných letních prázdninách opět nabírá na obrátkách. O víkendu 12. a 13. září se v Pardubicích konal celostátní turnaj GPA kategorie U15, kde měla Kopřivnice tři zástupce. Na stupně vítězů se podařilo probojovat české reprezentantce kategorie U17 Petře Benišové, která s Gabrielou Trotzmüllerovou z BADMINTON FSpS MU obsadila druhé místo ve čtyřhře, když až ve finále podlehly nasazeným jedničkám Kateřině Koliášové (SK Hamr) a Kateřině Osladilové (TJ Sokol Klimkovice). Těsně pod medailovými pozicemi skončila Adéla Špačková ve dvouhře i ve čtyřhře dívek s Terezou Czajovou z Orlové-Lutyně a v mixu s Ondřejem Valouchem z BADMINTON FSpS MU vypadla ve druhém kole. Jakub Raška musel ve dvouhře projít kvalifikací, v hlavním turnaji však prohrál hned v prvním kole. V téže části pavouka vypadl i ve smíšené čtyřhře s Terezou Czajovou, stejně jako Benišová s Dennisem Kerplem z BK TU v Liberci.

Prvního turnaje po dlouhé přestávce se dočkala také kategorie dospělých BK Kopřivnice a v neděli 13. září byla na oblastním turnaji GPC GALVA Olomouc Open 2020 hodně vidět. Především Martin Slíva, který zvítězil ve všech třech disciplínách. Ve dvouhře jako nasazená dvojka prošel přes tři soupeře až do finále, v němž ve dvou setech porazil Tomáše Bičana z SK BC Premiera. Ve čtyřhře mužů s dalším kopřivnickým hráčem Jakubem Sagáčikem potvrdili své turnajové nasazení a všechny tři dvojice porazili ve dvou setech. Podobně si Slíva počínal i v mixu s Marií Růžičkovou (BO Chance & Ridera Sport team) a ve finále zdolal ve třech setech pár David Pokorný (BADMINTON FSpS MU) a Eliška Maixnerová (BK Omega Olomouc). Ti v semifinále vyřadili kopřivnickou dvojici Sagáčik a Eliška Kelnarová, kteří tak obsadili dělené 3.–4. místo. Téhož umístění dosáhl Sagáčik ve dvouhře jako nasazená trojka, když v semifinále podlehl ve dvou setech Tomáši Bičanovi, a Kelnarová vybojovala druhé místo v ženské čtyřhře s Marii Studenou z Přerova poté, co ve finále nestačily na jedničky deblu Michaelu Moravcovou a Marií Růžičkovou (obě BO Chance). Další dva kopřivničtí badmintonisté Jan Buček a Dalibor Tůma se na pomyslné stupně vítězů neprobojovali, ačkoliv nebyli daleko.