Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 17.10.2019 - Dominik Lichnovský zakončil sezonu třetí příčkou
Technické muzeum Tatra - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 36/2019 ze dne 17.10.2019

Dominik Lichnovský zakončil sezonu třetí příčkou

(Počet zobrazení: 298)
Kopřivnice (cab) – Poslední zářijový víkend zakončil motokárový jezdec Dominik Lichnovský z Vlčovic, osmiletý žák třetí třídy ZŠ M. Horákové, sezonu v Moravském poháru posledním závodem, který hostil kartingový areál v rakouském Brucku an der Leitha. Dominikovi, jenž navazuje na úspěchy svého pradědy Františka Horáka a především dědy Rostislava Horáka, československého reprezentanta, se podařilo vybojovat v kategorii Easykart 60 mladí (7-9 let) celkové třetí místo a stejného umístění dosáhl i v konečném hodnocení poháru.

Závod na rakouském okruhu začal v pátek 27. září tréninky. Počasí přálo, v sobotu však přišel déšť. „Paradoxně Dominik byl rád, toto počasí mu vyhovuje a jízda na mokru mu jde dobře,“ prozradila jeho maminka Hana Lichnovská, která spolu s manželem Jaroslavem syna na závody doprovází. Na start se postavilo celkem 18 jezdců (7 ve starší a 11 v mladší kategorii) a v měřeném tréninku si Dominik vyjel celkovou šestou pozici (třetí mezi mladšími). V sobotu odpoledne přišla na řadu první bodovaná jízda, v níž vlčovický závodník obsadil ve své kategorii druhou příčku. V neděli pak následovaly další dvě bodované jízdy, v nichž vybojoval Dominik shodně třetí příčku, což mu vyneslo pohár za celkové bronzové umístění v závodě. V celkovém pořadí poháru, jenž zahrnoval sedm klání, také obsadil třetí příčku (jeden závod vyhrál, jednou byl druhý a dvakrát třetí) a pohár za ni převezme na začátku listopadu na galavečeru v Popradu.

„Za celou sezonou stojí hodně odříkání, dřiny a nemalého úsilí, aby Dominik stíhal jak tento koníček, tak také školu. Obrovský dík patří mechanikovi, jeho dědečkovi, který, jak říká sám Dominik, je nejlepším mechanikem na světě,“ zmínila servisní zázemí Kowax Racing teamu Hana Lichnovská.