Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 20.02.2020 - Futsalisté FU v semifinále otočili nepříznivé skóre
Zřícenina hradu Šostýna - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 7/2020 ze dne 20.02.2020

Futsalisté FU v semifinále otočili nepříznivé skóre

(Počet zobrazení: 191)
Radek Petráš (v tmavém dresu) se jednou brankou podílel na obratu skóre a vítězství FU Kopřivnice v prvním semifinálovém utkání play-off Divize F.

Kopřivnice (cab) – Ne náhodou se futsalisté FU Kopřivnice stali vítězi základní části Divize F. V pátek 14. února totiž předvedli ve sportovní hale místního učiliště v prvním semifinálovém utkání play-off proti týmu Top Dogs Nový Jičín neskutečný obrat. Souboj sliboval zajímavou podívanou už před jeho začátkem, protože vzájemný zápas ze základní části skončil remízou 2:2. Novojičínský celek sice obsadil v základní části soutěže páté místo, ale to, že se dokázal probojovat až do semifinále, svědčí o jeho kvalitě. Na začátku prvního poločasu vycházely oba týmy ze zabezpečené obrany, protože sebemenšího zaváhání by mohl soupeř využít. Bohužel dvou chyb se dopustili kopřivničtí hráči a do šaten odcházeli s dvougólovou ztrátou. Ve druhé půli však ukázali, proč v posledních letech vždy bojují v Divizi F o nejvyšší příčky a ze stavu 2:5 nakonec otočili skóre na konečných 7:6. Odveta se odehraje v pátek 21. 2., vzhledem k rekonstrukci novojičínské haly od 18.45 h opět v té kopřivnické.

Rovněž v pátek, ale o dvě hodiny později a ve sportovní hale ZŠ E. Zátopka, nastoupili k poslednímu zápasu sezony futsalisté Jokeritu Kopřivnice, kteří souboj o konečné deváté místo svedli s Krmelínem. O vítězství rozhodli již v prvním poločase, v němž se trefili čtyřikrát. Ve druhé půli přidali dalších pět branek a soupeř dvěma góly pouze mírnil vysokou prohru.

Výsledky kopřivnických celků v Divizi F (14. 2., Kopř.): 1. semifinál. utkání: FU Kopř. – Top Dogs N.. Jičín 7:6 (0:2), branky Kopř.: J. Bednář 2, R. Bartoš, M. Bartoň, R. Petráš, P. Střelec, F. Tomášek; o 9. místo: Jokerit Kopř. – SK Krmelín 9:2 (4:0), branky Kopř.: O. Chromečka 3, K. Prchal 2, J. Jiříček 2, J. Macíček, P. Hajník.