Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 07.10.2021 - Házenkáři na domácím hřišti uspěli jen z poloviny
Skautské centrum Vanaivan - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 35/2021 ze dne 07.10.2021

Házenkáři na domácím hřišti uspěli jen z poloviny

(Počet zobrazení: 184)
Kopřivnice (cab) – Ze dvou domácích utkání v minulém týdnu kopřivničtí házenkáři vykřesali dva body, tedy polovinu. Ve středu 29. září dohrávali 3. kolo Strabag Rail extraligy s Frýdkem-Místkem, v sobotu pak hostili ve standardně hraném 5. kole Lovosice.

Začátek středečního utkání byl vyrovnaný, poté se oba celky vystřídaly ve vedení a nakonec odcházela do šaten s vedením 13:9 Kopřivnice. Ve druhé půli svůj náskok ještě navýšila, jenže sekvence mezi 45. a 56. min. patřila hostům, kteří vyrovnali. Poté po více než deseti minutách skórovali domácí, Rajnoha ovšem znovu srovnal. Po time-outu kopřivnického celku jej poslal do vedení Čadra a rozhodující slovo měl domácí brankář Žingor, který 20 s před závěrečnou sirénou vychytal Muchu. „Pětačtyřicet minut jsme byli lepší, velice dobře jsme bránili, byli schopni tahat rychlý útok a být produktivní. Pak jsme přestali v útoku hrát, jako bychom měli strach o výsledek. Frýdek-Místek se chytil a začal využívat získaných balónů. Chodil do rychlého útoku, což nám dělalo problém. Nakonec jsme měli obrovské štěstí, že jsme vyhráli o branku. Špičkový výkon opět v bráně podal Marek Žingor,“ zdůraznil závěrem roli gólmana trenér Veřmiřovský.

V sobotním duelu vedla Kopřivnice pouze první dvě minuty, po zbytek zápasu už jen dotahovala. V prvním poločase srovnala ve 20. min., do přestávky si ale hosté vytvořili čtyřgólový náskok. Ve druhé půli to však byla střelecká divočina, kopřivničtí házenkáři potřebovali smazat ztrátu a nakonec se v 52. min. dostali do kontaktu. Jenže poté se dvakrát trefil Trkovský i Motl, Čadra neproměnil sedmičku a Lovosice si vedení pohlídaly až do konce. „Hráli jsme třetí zápas během týdne, takže to bylo velice náročné. Lovosice hrají rychlou a dynamickou házenou, nenechají soupeře odpočinout, což se projevilo i na skóre. Mají dobře zvládnutou hru 7:6, navíc disponují rozdílovým hráčem Trkovským. Nejsem spokojený s naší obranou a s hrou v přesilovkách. Myslím, že to je důvod, proč jsme utkání nedotáhli aspoň na remízu,“ dodal trenér Veřmiřovský.

Ze statistik 3. a 5. kola Strabag Rail extraligy mužů (29. 9. a 2. 10.): KH ISMM Kopřivnice – Pepino SKP Frýdek-Místek 23:22 (13:9), sestava a branky Kopř.: Žingor 1, Chalupa – Střelec 1, Ježek, Zima 3, Jan Gřes, Čadra 5, Petřík, Polcar, Hardt, Grizelj 5/4, Doležel, Brito Benítez 1, Musálek 2, Hanus 5, Bukovský; 7m hody: 5/4 – 4/2; vyloučení: 5:4. KH ISMM Kopřivnice – HK FCC Město Lovosice 35:38 (13:17), sestava a branky Kopř.: Žingor, Chalupa – Střelec 4, Ježek, Zima 3, Jan Gřes 1, Čadra 6/1, Petřík, Polcar 1, Hardt, Grizelj 5, Adamovic, Brito Benítez 6, Musálek 4, Hanus 3, Bukovský 2; 7m hody: 3/1 – 7/4; vyloučení: 3:7. Pořadí extraligy po 5. kole: 1. Karviná 10 b., 2. Plzeň 8 b., 3. Lovosice 8 b., 4. Zubří 8 b., 5. N. Veselí 8 b., 6. Dukla Praha 5 b., 7. Kopř. 4 b. , 8. Brno 4 b., 9. Jičín 2 b., 10. Maloměřice 2 b., 11. FM 1 b., 12. Hranice 0 b.