Lašská naučná stezka - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 40/2022 ze dne 16.11.2022

Hokejisté natáhli sérii výher na pět, pak padli po nájezdech

(Počet zobrazení: 69)
Hokejisté Kopřivnice (světlejší dresy) v tomto utkání 14. kola proti Havířovu protáhli sérii výher na pět v řadě.

Kopřivnice (mha) – Hokejisté Kopřivnice ve druhé hokejové lize nejprve ve 14. kole doma porazili AZ Havířov a natáhli tak sérii výher v řadě na počet pěti. Poté ovšem v zápase 15. kola prohráli po samostatných nájezdech s Havlíčkovým Brodem. V dalším programu třetí nejvyšší soutěže v zemi hokejisté Kopřivnice ve středu před státním svátkem přivítají Valašské Meziříčí (od 18 hod.) a poté jedou v sobotu 19. listopadu na půdu vedoucího a doposud neporaženého Znojma.

HC ISMM Kopřivnice – AZ Havířov 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Po třech venkovních zápasech v řadě začali pro změnu domácí třízápasovou šňůru hokejisté Kopřivnice úspěšně. Vítězství s Havířovem se ovšem nerodilo lehce a v bojovném utkání plném vyloučení (počet vyloučených 8:10) museli tři body bránit až do konce. Ve spíše opatrné první třetině šli do vedení domácí, když se v přesilovce pět na tři svižnou střelou k tyči prosadil kanonýr Velecký. Ve druhé třetině domácí odskočili na 2:0 a důležité bylo, že po snížení Havířova pak rychle odskočili na 3:1. Hned zkraje třetí části šli domácí do tříbrankového vedení, když Fojtík dotáhl dobrou akci celé lajny. Ve 46. minutě využili hosté dvojnásobnou přesilovku, a když sedm minut před koncem po chybě v obraně domácích snížili hosté na rozdíl jedné branky, šlo se do dramatické koncovky. Tři minuty před koncem zachránila domácí tým tyčka a v závěru se Havířov vyloučením sám připravil o možnost smysluplné power-play. Kopřivničtí v početní převaze zápas dohráli do vítězného konce, a připsali si tak páté vítězství v řadě, když porazili AZ stejným poměrem jako v prvním vzájemném duelu sezony v Havířově. „Důležité bylo, že jsme začali o něco lépe, po dvou třetinách jsme vedli 3:1 a pak jsme i odskočili na tříbrankový rozdíl. Přestože jsme pár chyb udělali, tak myslím, že tři body bereme zaslouženě,“ pochvaloval si pátou výhru v řadě trenér Kopřivnice Ladislav Majkus.

Branky a nahrávky: 13. Velecký (Mach, Suchý), 23. Dluhoš (Indrst), 26. Brodek (Hlaváč), 42. Fojtík (Mach, Pindel) – 24. Haas (Zděnek), 46. Pěnčík (Mrva, Čmiel), 53. Pawliczek. Sestava HC ISMM Kopřivnice: Slíž (Baldik) – Marek, Bail, Petrek, Bartošák, Már, Dluhoš, Hlaváč, Ficek – Velecký, Sluštík, Suchý, Kleniar, Mach, Pargač, Brodek Pavlík, Häring, Gola, Pindel, Fojtík.

HC ISMM Kopřivnice – BK Havlíčkův Brod 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)

Domácí chtěli před svými fanoušky prodloužit sérii vítězství již na šest v řadě. Byli k tomu blízko, ale nakonec ztratili utkání v samostatných nájezdech. Domácí šli v první části do vedení brankou Suchého a hubený náskok drželi až skoro do poloviny zápasu, kdy hosté srovnali. Také podruhé v utkání vedli domácí, když se osm minut před koncem podruhé v sezoně trefil Brodek. Náskok se však nepodařilo uhájit, dvě minuty před koncem hosté srovnali a šlo se do prodloužení. Když ani tam se nerozhodlo, šlo se na samostatné nájezdy. V nich nedali domácí Mach s Veleckým, proměnil pouze ve třetí sérii Ficek, což bylo na bod navíc málo. Kopřivnice tak po pěti výhrách v řadě (z toho dokonce tři na ledech soupeřů) tentokrát brala pouze bod za prohru po nájezdech. Domácí mohlo mrzet, že byli jen dvě minuty od vítězství. „Chvíli to vypadalo, že vyhrajeme za tři body, ale soupeř v závěru vyrovnal. Hrál se rychlý hokej, který se musel fanouškům líbit,“ uvedl trenér HC ISMM Kopřivnice Ladislav Majkus.

Branky a nahrávky: 17. Suchý (Velecký), 53. Brodek (Hlaváč) – 26. Holenda (Dušek), 58. Petržilka (Valašek, Voříšek), rozhodující nájezd Mlynář. Sestava HC ISMM Kopřivnice: Kubáň (Slíž) – Dluhoš, Bail, Már, Ficek, Bartošák, Hlaváč, Marek, Petrek – Indrst, Urban, Brodek, Pindel, Fojtík, Pargač, Mach, Suchý, Kleniar, Gola, Velecký, Sluštík.