Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 07.10.2021 - Hokejisté porazili obávané Valašské Meziříčí
Přírodní památka Váňův kámen - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 35/2021 ze dne 07.10.2021

Hokejisté porazili obávané Valašské Meziříčí

(Počet zobrazení: 183)
Kopřivnice, Brno (cab) – Vítěznou pohodu z Hodonína si kopřivničtí hokejisté chtěli přenést i do dalších dvou kol, které odehráli ve středu 29. září doma proti Valašskému Meziříčí a v sobotu 2. října v Brně na ledě Komety B. Bobry, které nedokázali v přípravě porazit, tentokrát díky gólové produktivitě ve třetí třetině zdolali, béčko Komety pak přetlačili v prodloužení.

V derby s Valašským Meziříčím bylo poměrně hodně vyloučení a jedno z nich využili v 19. min. k vedoucí brance hosté. Stejně úspěšná však byla v přesilové hře i Kopřivnice, kdy tři sekundy před první sirénou srovnal Pargač. Ve druhé třetině vyšly oba celky gólově naprázdno a rozhodla poslední perioda. Kopřivnici se povedl její začátek, po minutě a půl se mezi betony soupeřova gólmana prosadil Jakub Mach a o dvě minuty později pak Pěnčík v úniku kličkou do bekhendu nedal Slovákovi šanci. Vítěznou tečku pak přidal 19 sekund před závěrečnou sirénou Gola.

„Dnes to byl oboustranně dobrý hokej. Byla vidět spousta pěkných akcí, soubojů a zákroků gólmanů. Podle mě jsme byli o něco více hladovější a zaslouženě vyhráli. Musím se ale opakovat, že Valašské Meziříčí je hodně dobrý tým a držet s ním krok je hodně těžké. My to dnes zvládli,“ oddechl si po utkání kopřivnický trenér Jaroslav Kofroň.

Začátek utkání v Brně se jeho svěřencům ale nevydařil, po první třetině prohrávali 0:2. Po přestávce ovšem hýřili aktivitou a zásluhou gólů Jakuba Macha ve 27. min. a Sluštíka ve 35. min. srovnali. Znovu do vedení se domácí dostali ve čtvrté min. závěrečné periody, ale odpověď našel v 50. min. Pěnčík. Zápas nakonec dospěl do prodloužení, v němž bod navíc pro Kopřivnici vystřelil Gola. „Byly to vydřené dva body, podpořené dobrým výkonem gólmana. Jsme moc rádi, že za námi přijeli fanoušci,“ děkoval po utkání trenér Kofroň, jehož tým se po tomto utkání nacházel na druhé příčce tabulky.

Ze statistik 4. a 5. kola II. ligy mužů sk. V (29. 9. a 2. 10.): HC ISMM Kopřivnice – HC Bobři Valašské Meziříčí 4:1 (1:1, 0:0, 3:0), branky Kopř.: 20. Pargač (J. Mach, Gola), 42. J. Mach (Krzak), 44. Pěnčík, 60. Gola (Pargač); sestava Kopř.: Hromada (Šindelka) – Marek, Krzak, Štěpánek, Kyselý, Bail, Slavík – Gola, J. Mach, Pargač – Pokorný, Sluštík, Suchý – Seidler, Pindel, Vaněk – Häring, M. Mach, Pěnčík. HC Kometa Brno B – HC ISMM Kopřivnice 3:4p (2:0, 0:2, 1:1 – 0:1), branky Kopř.: 27. J. Mach (Štěpánek, Pargač), 35. Sluštík (T. Fojtík), 50. Pěnčík (Pokorný, M. Mach), 63. Gola (Seidler); sestava Kopř.: Šindelka (Kučera) – Štěpánek, Bail, Krzak, Marek, T. Fojtík – Suchý, Gola, Urban, Pokorný, Seidler, Pěnčík, Pindel, M. Mach, Sluštík, J. Mach, Pargač, Indrst.