Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 10.09.2020 - Koncem srpna běžci závodili v kopcích a náročném terénu
ZŠ dr. Milady Horákové - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 31/2020 ze dne 10.09.2020

Koncem srpna běžci závodili v kopcích a náročném terénu

(Počet zobrazení: 109)
Kopřivnice (cab) – Koncem srpna se závodníci Atletického klubu E. Zátopka Kopřivnice prosadili na stupně vítězů v bězích do vrchu či v náročném kopcovitém terénu. V sobotu 22. srpna se konal XVIII. ročník Běhu na Svatý Hostýn se startem na náměstí v Bystřici pod Hostýnem a cílem u rozhledny na poutním místě v nadmořské výšce 735 m n. m. Na trať dlouhou 5 km s převýšením 422 m a vedoucí nejprve po silnici, poté však již jen terénem, odstartovalo celkem 164 závodníků. V solidní konkurenci moravských běžců do vrchu se podařilo Jakubu Ambrosovi z AK EZ vybojovat druhou příčku za vítězným poloprofesionálním běžcem Lukášem Kučerou. Těsně pod stupni vítězů skončil v kategorii mužů 60–69 let Jiří Zátopek (AK EZ), šestá skončila mezi ženami 45–54 let Martina Brugerová a jedenácté místo obsadil v mužích 50–59 let Jiří Bruger (oba Kopřivnice).

V pátek 28. srpna se konal IX. ročník 17km běhu Palkovice–Kubánkov–Palkovice (Memoriál Antonína Řezníčka), v němž 58 dospělých muselo ve větrném počasí absolvovat mj. výběh téměř až na nejvyšší vrchol Palkovických hůrek. Ondřej Dobiáš z AK EZ sice skončil celkově čtvrtý, ale v kategorii mužů do 34 let obsadil druhé místo. Součástí závodu byly i mládežnické souboje, v nichž startovalo celkem 157 dětí. V konkurenci 25 dívek r. 2009/10 zvítězila Karin Fojtíková z AK EZ.

Dalším závodem do vrchu byl pro kopřivnické běžce XXVIII. ročník Běhu na Bukovou horu ve Výprachticích v podhůří Orlických hor. Sedmikilometrová trať s převýšením 373 m vedla lesními a krosovými cestami. Jakub Ambros tentokrát obsadil v kategorii mužů 20–39 let třetí příčku, Jiří Zátopek dosáhl mezi muži 60–69 let na stříbrný stupínek a stejného umístění dosáhla i Martina Brugerová v ženách 45–54 let.