Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 05.09.2019 - Kopřivničané se prosadili také v netradičních bězích
Pohled na Kopřivnici - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 30/2019 ze dne 05.09.2019

Kopřivničané se prosadili také v netradičních bězích

(Počet zobrazení: 266)
Kopřivnice (cab) – Koncem srpna se s běžeckými závody opět roztrhl pytel. O víkendu 24. a 25. srpna si manželé Martina a Jiří Brugerovi dali dvojboj. Nejprve v sobotu absolvovali 5km Běh na Svatý Hostýn s převýšením 422 m, kde se však v solidní konkurenci na stupně vítězů neprosadili. V kategorii žen 45-54 let skončila Martina Brugerová čtvrtá a mezi muži 50-59 let obsadil Jiří Bruger osmou příčku. Druhý den se oba zúčastnili Větřkovického triatlonu, v němž Jiří v téže kategorii jednotlivců dosáhl rovněž osmé příčky, a Martina absolvovala běžecký úsek ve štafetě, se kterou se umístili na 30. pozici.

V sobotu 24. srpna byly ještě další čtyři běžecké závody, i když některé z nich nebyly jen o běhu. V Olomouci se v prestižní sérii Run Tour na stupních vítězů umístila v dětských kláních dvě děvčata AK E. Zátopka Kopřivnice. Na kilometrové trati vybojovala stříbro v kategorii D15 Lucie Šenkeříková (r. 2007) a v kategorii D11 dosáhla na bronz Nela Štefková (r. 2008). Medaile získali atleti AK EZ také ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde se konaly Vertikální Horečky, výběh skokanského můstku Jiřího Rašky K90, 240 m dlouhého s převýšením 106 m. Zdolat strmý sklon můstku pomohly závodníkům natažené sítě. V mužském finále se na třetí příčce ve velké konkurenci umístil Tomáš Jakubec, ve štafetách pak Adéla Tkáčová s Janem Tkáčem a Lukášem Netolickým skončili třetí.

Další kopřivničtí sportovci, ovšem již bez klubové příslušnosti, také úspěšně, závodili na dalších dvou netradičních bězích. V Tošovickém HEIPARKU se konal běžecký překážkový závod Hei Run 2019, v němž účastníci na 6 km zdolávali cca 20 překážek, jako např. překonávání vody, přenášení nádoby s kameny, přelézání sítě, šplh na laně, podlézání ostnatého drátu apod. S těmito nástrahami si jak mezi muži, tak mezi ženami nejlépe poradili Kopřivničané. V ženách zvítězila Zuzana Danihelová a v mužích Libor Jakeš, třetí příčku obsadil rodilý Kopřivničan Tomáš Valentík a čtvrtý skončil Martin Kahánek, který v Kopřivnici v současné době bydlí. Ten se také účastnil z pátku 30. na sobotu 31. srpna náročného horského maratonu Beskydské sedmičky, v němž s Jiřím Krutílkem obsadili skvělé druhé místo v kategorii dvojic mužů do 25 let v čase 16:25:10 hod. (podrobnosti o závodě v dalším čísle novin).

S překážkami, ovšem ne přírodními, se museli vypořádat i běžci ve IV. ročníku Urban Challenge Ostrava, jehož 5km trasa vedla areálem Dolní oblasti Vítkovice. Tentokrát závodníci prolézali auty, přeskakovali je, prolézali nataženými požárními hadicemi, vybíhali a sbíhali schody budov v areálu apod. V tomto městském překážkovém běhu sice nikdo z Kopřivnice na stupně vítězů nedosáhl, nicméně za zmínku určitě stojí sedmé místo Luboše Názalaníka mezi 190 startujícími kategorie mužů 19-35 let a desátá příčka Renáty Lakomé mezi 67 běžkyněmi kategorie žen 36-45 let.