Technické muzeum Tatra - foto Petr Šimčík

Kopřivnické noviny číslo 10/2017 ze dne 16.03.2017

Kopřivnice čtvrtá v Česko-Slovensko-Polské lize

(Počet zobrazení: 168)
Kopřivničtí mladí házenkáři ve 3. kole Česko-Slovensko-Polské ligy vysoko porazili soupeře z Frýdku-Místku.

Kopřivnice (cab) – Třetí a zároveň poslední kolo Česko-Slovensko-Polské ligy v házené mladších žáků (r. 2004/05) hostila o víkendu 3. a 4. března Kopřivnice. Letos se do této mezinárodní soutěže poprvé v kategorii mladší žáci přihlásil i polský tým – konkrétně KS VIRET Zawiercie. Dalšími soupeři byli pro Kopřivnici nedaleký Frýdek-Místek a Polanka nad Odrou a slovenskou házenou reprezentovala družstva MHáK Martin a HK Kúpele Bojnice.

Kopřivnice se do ČSP ligy probojovala z kvalifikačního turnaje v listopadu a první kolo pořádal na začátku února Martin. Kopřivničtí házenkáři na úvod soutěže obsadili pátou příčku, se stejným počtem bodů jako třetí Polanka i čtvrtý Frýdek-Místek, bohužel měli větší rozdíl v počtu vstřelených a obdržených branek.

K dalšímu turnaji se ČSP liga přesunula koncem února do Polska. V Zawiercii kopřivničtí mladíci porazili jen Martin a stejně jako v prvním kole i v tom druhém obsadili pátou příčku. První březnový víkend se pak účastníci ČSP ligy sjeli do Kopřivnice k poslednímu kolu. Domácí tým hned v prvním utkání porazil rivala z Frýdku-Místku, s polskými soupeři remizoval, body si ale nepřipsal v zápasech s Martinem, Bojnicí a Polankou nad Odrou, a obsadil čtvrté místo.

Výsledky 3. kola Česko-Slovensko-Polské ligy mladších žáků v házené (Kopř., 4. a 5. 3.): KH Kopřivnice – SKP Frýdek-Místek 15:9, - MHáK Martin 10:15, - HK Kúpele Bojnice 19:21, - KS Viret Zawiercie 16:16, - SKH Polanka n. O. 17:20, SKP F-M - MHáK Martin 21:8, - HK Kúpele Bojnice 19:10, - KS Viret Zawiercie 25:5, - SKH Polanka n. O. 17:17, HK Kúpele Bojnice - KS Viret Zawiercie 18:14, - SKH Polanka n. O. 20:14, - MHáK Martin 19:14, KS Viret Zawiercie - SKH Polanka n. O. 9:15, - MHáK Martin 18:11; konečné pořadí turnaje: 1. HK Kúpele Bojnice (88:80) 8 b., 2. Pepino SKP F-M (82:55) 7 b., 3. SKH Polanka n O. (86:74) 7 b., 4. KH Kopř. (77:81) 3 b., 5. KS VIRET Zawierci (62:85) 3 b., 6. MHáK Martin (59:92) 2 b.; sestava a branky Kopř.: F. Kouřil, T. Labounek 2, S. Jurdanov 4, M. Benýšek 30/7, V. Příhoda 16/2, J. Prašivka 5, P. Šálek, F. Foral 2, J. Foret 13/1, P. Ošmera 5, K. Janík, H. Hladil; trenéři: T. Hývnar, L. Koval.