Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 14.10.2021 - Kopřivnice v plavecké soutěži měst skončila čtvrtá
Bezručova vyhlídka - foto Lukáš Filip

Kopřivnické noviny číslo 36/2021 ze dne 14.10.2021

Kopřivnice v plavecké soutěži měst skončila čtvrtá

(Počet zobrazení: 1025)
Kopřivnice (cab) – Těsně pod pomyslnými stupni vítězů se letos umístila Kopřivnice v Plavecké soutěži měst, XXX. ročníku republikové akce. Nepodařilo se jí tak obhájit loňské vítězství v kategorii B, tedy měst s počtem obyvatel od 20 do 50 tisíc obyvatel. Tato soutěž, jejímž hlavním organizátorem je Česká asociace Sport pro všechny, probíhala po celé republice ve středu 6. října a na místním krytém bazéně se na její realizaci podílelo město Kopřivnice, místní oddíl Sport pro všechny ASK Tatra Kopřivnice a SK Kopřivnice.

Každý účastník měl na čas uplavat 100m trať libovolným způsobem a jeho čas se poté dle tabulek (s ohledem na věk a pohlaví) převedl na body, přičemž děti mladší 7 let a účastníci nad 60 let dostali, nehledě na dosažený čas, plný počet bodů. Do celkového bodového součtu se započítávalo 500 nejlepších výkonů každého města, a jelikož Kopřivnici reprezentovalo 258 plavců, počítaly se časy všech. Oproti loňsku tak účast poklesla o více než sto osob, oproti tomu počet přihlášených měst v kategorii B se zvýšil ze čtyř na devět. Zvítězil Bohumín se ziskem 8 906 b. (659 účastníků) před Hodonínem (5 701 b., 312 účastníků) a Orlovou (3 549 b., 328 účastníků), Kopřivnice tedy obsadila s 3 410 b. čtvrtou příčku. Celkem se do tohoto projektu zapojilo 29 měst a 7 224 plavců.

Nejlepší dosažený čas na místním bazéně byl 1:02 min. a nutno dodat, že se nejednalo o aktivního člena kopřivnického plaveckého klubu. Nejstaršímu účastníkovi bylo 79 let, nejmladšímu pak šest let. Do soutěže se zapojilo 18 dětí do 7 let, 19 seniorů nad 60 let, a co se týče pohlaví, plavalo 164 mužů a 94 žen.