Rozhledna Bílá hora - foto Petr Šimčík

Kopřivnické noviny číslo 1/2018 ze dne 11.01.2018

Kopřivničtí hokejisté chytili vítěznou vlnu, letos získali již pět bodů

(Počet zobrazení: 83)
Kopřivnice (cab) – Ani ve vánočním čase se nezastavil kolotoč zápasů ve druhé hokejové lize a Kopřivnice měla na programu do konce roku dvě utkání. Ve středu 20. prosince hostila druhý celek tabulky skupiny Východ Hodonín a daleko od bodů rozhodně nebyla. Po první třetině bylo skóre vyrovnané, ale Drtiči rozhodli dvěma trefami v prostřední periodě. V té závěrečné přidali ještě pátou branku, a ačkoliv Kopřivničtí pět minut před koncem utkání snížili, na větší korekci skóre jim už nezbyl čas. „Hodonín byl nad naše síly. Propadali jsme v útoku a chyběl nám důraz před brankou. Opět jsme se trápili v koncovce, ve třetí třetině přišel zbytečný faul a soupeř ukončil naše naděje,“ konstatoval trenér tatrováků Jaroslav Kofroň.

V dalším zápase se kopřivničtí hokejisté opět představili na domácím ledě, tentokrát však naplno bodovali, když Bobry z Valašského Meziříčí porazili těsně 3:2. Pokaždé Kopřivnice prohrávala, ale pokaždé dokázala odpovědět a nakonec stav otočit. A o všechny tři góly se postaral hrající asistent trenéra Martin Tomášek. „V první třetině nám nebyl po sporné situaci uznán gól a pak jsme inkasovali, takže místo vedení jsme kvůli neproměněným šancím prohrávali. Ve druhé třetině sice přišla zbytečná vyloučení, kterými jsme si utkání zkomplikovali, ale nakonec jsme skóre dokázali otočit. Předvedli jsme kolektivní výkon,“ pochvaloval si tentokrát trenér Kofroň.

Drama i se samostatnými nájezdy pak viděli fanoušci v prvním utkání roku 2018 ve středu 3. ledna v Novém Jičíně, s nímž se Kopřivnice v této sezoně střetla již popáté, ale teprve nyní bodovala. Tomášek navázal na střeleckou formu z minulého utkání a v 10. minutě poslal tým do vedení. Novojičínští Ďáblové však do první třetiny skóre otočili. Zkraje druhé dvacetiminutovky hasil na poslední chvíli domácí obránce šanci Suchého, který se nakonec přece jen prosadil ve 25. minutě.

Až do poloviny závěrečné třetiny se hrál hokej bez gólových příležitostí, jenže v tu chvíli šli těsně po sobě na trestnou lavici dva kopřivničtí hráči. Nový Jičín dvojnásobnou početní převahu po 23 s proměnil a ke třem bodům byl blíže. Kopřivnice má ovšem Tomáška, který v 57. minutě zařídil vyrovnání a nakonec i bod navíc v samostatných nájezdech. „Začátek derby nám vyšel dle představ, pak jsme ale udělali nesmyslné chyby a domácí šli do vedení. Ve druhé i třetí třetině se nám pak podařilo srovnat. V prodloužení jsme sahali po vítězství, nakonec jsme se radovali až po samostatných nájezdech. Podle mě máme bod navíc zaslouženě,“ i tentokrát byl spokojen šéf kopřivnické lavičky Jaroslav Kofroň.

Odložené utkání 31. kola na ledě Opavy z období mezi vánočními svátky odehráli kopřivničtí hokejisté v pondělí 8. ledna. Po první třetině sice prohrávali 0:1, ale nepříznivý stav otočili a nakonec v důležitém zápase s posledním celkem tabulky zvítězili 5:2. Vzhledem k uzávěrce tohoto čísla novin v pondělí dopoledne vyjdou podrobnosti tohoto utkání v dalším vydání (ve čtvrtek 18. 1.).

Ze statistik zápasů mužů HC Tatra Kopřivnice ve II. lize sk. Východ: 30. kolo (20. 12.): HC Tatra Kopřivnice – SHK Hodonín 3:5 (2:2, 0:2, 1:1), branky Kopř.: 9. Stříž (Suchý), 11. Bartošák (A. Kofroň), 55. Gola (Suchý, Vyčesaný); sestava Kopř.: Hromada – Heinzl, Stříž, Merenda, Marek, Krutil, Bail – Vyčesaný, Gola, Suchý – Mach, Bartošák, A. Kofroň – Červenka, Tomášek, Pěnčík; HC Tatra Kopřivnice – HC Bobři Valašské Meziříčí 3:2 (0:1, 3:1, 0:0), branky Kopř.: 24. Tomášek (Stříž, Suchý), 33. Tomášek (Suchý, Vyčesaný), 37. Tomášek (Suchý, Stříž); sestava Kopř.: Hromada – Heinzl, Stříž, Marek, Mrowiec, Krutil, Bail – Vyčesaný, Tomášek, Suchý – Mach, Sluštík, A. Kofroň – Červenka, Hrubý, Gola; HK Nový Jičín – HC Tatra Kopřivnice 3:4sn (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0), branky Kopř.: 10. Tomášek (Štěpánek), 24. Suchý (Stříž, Štěpánek), 57. Tomášek (Stříž, Vyčesaný), rozh. náj. Tomášek; sestava Kopř.: Hromada – Štěpánek, Stříž, Mrowiec, Marek, Krutil, Bail – Vyčesaný, Tomášek, Suchý – Mach, Sluštík, A. Kofroň – Červenka, Hrubý, Gola.