Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 23.05.2019 - Minigolfisté TJ Start pořádali o víkendu turnaje
Technické muzeum Tatra - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 20/2019 ze dne 23.05.2019

Minigolfisté TJ Start pořádali o víkendu turnaje

(Počet zobrazení: 92)
Minigolfista Miroslav Svoboda st. (TJ Start Kopřivnice) zvítězil v nedělním turnaji, který byl zároveň čtvrtým kolem II. ligy družstev.

Kopřivnice (cab) – O uplynulém víkendu pořádal kopřivnický minigolfový klub TJ Start 3. a 4. Open, což bylo zároveň třetí a čtvrté kolo II. ligy smíšených družstev oblasti Morava sever. Na hřišti u koupaliště se v sobotu 18. května sešlo celkem 33 hráčů a hráček z klubů celé Moravy. První dvě příčky obsadili členové SKDG Příbor Leopold Myšák a Ondřej Myšák, nejlepším z kopřivnických minigolfistů byl na čtvrté pozici (vítěz kategorie senioři2) Miroslav Svoboda starší se skóre 86 (průměr 21,5 ran na kolo), přičemž v pořadí mu uškodilo horší druhé kolo, kde zahrál 24 ran.

Z dalších kopřivnických zástupců pak Radim Rieger skončil se skóre 95 (průměr 23,75 ran na kolo) osmnáctý (šestý v kategorii senioři) a na 23. příčce se umístil se skóre 98 Karel Škývara (průměr 24,5 ran na kolo, vítěz kategorie junioři). Jako družstvo pak Kopřivnice vyhrála, druzí skončili hráči MGC Olomouc a třetí minigolfisté KDG 2000 Ostrava.

V neděli pak bez dvou hráčů soutěžilo totéž startovní pole. Tentokrát si však výborně počínal kopřivnický minigolfista Miroslav Svoboda, který se stal se skóre 78 celkovým vítězem (19,5 ran na kolo). Povedlo se mu především druhé kolo, v němž všechny jamky zahrál na první pokus. Druhá příčka znovu připadla Ondřeji Myšákovi z Příbora a třetí skončil Vít Gerža z MGC Olomouc. Oproti sobotě se dařilo méně zbývajícím dvěma kopřivnickým reprezentantům, oba dosáhli skóre 103 (průměr 25,75 ran na kolo) a obsadili Karel Škývara 20. (druhý mezi juniory) a Radim Rieger 21. místo (třetí v seniorech). V hodnocení družstev Kopřivnice opět zvítězila, v průběžném pořadí však figuruje na druhé pozici.