Pohled na Kopřivnici - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 32/2022 ze dne 22.09.2022

Minizátopka nezastavil ani déšť, závodilo se v hale

(Počet zobrazení: 2465)
Kopřivnice (buk) – Před konáním Běhu rodným krajem Emila Zátopka se již tradičně ve čtvrtek sešli žáci předškolního věku, aby soutěžili ve štafetovém závodě, který nese název Minizátopek. Na rozdíl od loňského roku se kvůli deštivému počasí museli přesunout z běžeckého oválu za ZŠ Emila Zátopka do tamější sportovní haly. Tam už na malé sportovce z 9 mateřských škol čekala připravená trať. Organizátoři závodu rozdělili desítičlenné týmy do tří rozběhů. Každý z družstva musel absolvovat dvě kola se štafetovým kolíkem v ruce a následně ho předat svému kamarádovi. Na to bedlivě dohlížely paní učitelky, které běžcům a běžkyním ochotně pomáhaly a podporovaly je. I jejich zásluhou závod všichni úspěšně dokončili. Časem 7:32 min. zvítězila MŠ Jeřabinka, druhé místo obsadila MŠ Záhumenní, třetí se umístily děti z MŠ Česká, které byly rychlejší pouze o čtyři desetiny sekundy před MŠ Krátká. Medaile a drobné upomínkové předměty všem malým účastníkům, na kterých byla vidět radost z pohybu, předali cyklisté Jiří Daler (držitel zlaté medaile ve stíhacím závodě na letních olympijských hrách v roce 1964 v Tokiu), Karel Kaňka a volejbalista Antonín Procházka (bronzový medailista z letních olympijských her v roce 1968 v Mexiku).

Výsledky závodu mateřských škol Minizátopek (Kopřivnice, 15. 9.): 1. MŠ Jeřabinka 7:32 min., 2. MŠ Záhumenní 7:40 min., 3. MŠ Česká 7:56 min., 4. MŠ Krátká 7:57 min., 5. MŠ Francouzská 8:23 min., 6. MŠ I. Šustaly 8:30 min., 7. MŠ Pionýrská 8:33 min., 8. MŠ Polárka 8:49 min., 9. MŠ Motýlek 9:08 min.