Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 21.10.2021 - Místní plochodrážní ovál zavřeli junioři
Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 37/2021 ze dne 21.10.2021

Místní plochodrážní ovál zavřeli junioři

(Počet zobrazení: 478)
Kopřivnice (cab) – Mezinárodní mistrovství ČR juniorských družstev zakončilo v neděli 10. října závodní sezonu na kopřivnickém plochodrážním ovále. O mistrovský titul se utkalo sedm dvojic a podle předpokladů jej získalo duo z Olympu Praha Petr Chlupáč a Daniel Klíma, kteří vyhráli všech šest svých jízd.

Kopřivnický klub nasadil do bojů dvě česko-polské dvojice – za Walbo Kopřivnice jel Radek Bambuch s Kajetanem Kupiecem, za SPT Kopřivnice pak Jakub Sazovský s Marcelem Krzykowskim. Původní plán postavit tým ve složení Jan Macek a Bartłomiej Kowalski, který vloni získal bronzovou medaili, vzal za své v polovině září, kdy si kopřivnický odchovanec zlomil při Poháru přátelství ruku. Nepomohlo ani oddálení termínu šampionátu, Mackova rekonvalescence si vyžádala nakonec delší čas.

S plným bodovým ziskem tak v Kopřivnici triumfovali Chlupáč s Klímou, druhé místo obsadil první tým AK Markéty Praha ve složení Pavel Kuchař s Jaroslavem Vaníčkem a třetí skončila dvojice AMK ZP Pardubice Jan Janíček a Daniel Šilhán. Překvapením byla čtvrtá příčka juniorských reprezentantů Matouše Kameníka a Vojtěcha Šachla na strojích o kubatuře 250 ccm. Na páté pozici se umístil Bambuch s Kupiecem, o bodový zisk se však v celé míře podílel 15letý polský jezdec, neboť Bambuch se od druhé jízdy potýkal s technickými problémy a výsledkem byl zadřený motor. Šesté místo obsadila druhá „domácí“ dvojice Sazovský s Krzykowským a výsledkovou listinu uzavřel druhý tým pražské Markéty Michal Baštecký a Jakub Exler.