Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 03.10.2019 - Mladí závodníci AK EZ sbírali medaile i v mezinárodní konkurenci
Pseudogotický kostel sv. Bartoloměje z roku 1894 - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 34/2019 ze dne 03.10.2019

Mladí závodníci AK EZ sbírali medaile i v mezinárodní konkurenci

(Počet zobrazení: 216)
Kopřivnice (cab) – Mladí atleti AK E. Zátopka Kopřivnice měli v září hned troje závody s obrovskou konkurencí. Tím prvním byl mezinárodní mítink European Kids Athletics Games, který v Brně probíhal od 9. do 11. září a v němž startovalo téměř 1 800 atletů ze 17 evropských zemí. V některých disciplínách čítala startovní listina jedné kategorie i přes sto závodníků. V této obrovské konkurenci se podařilo reprezentantům AK EZ získat devět medailí, dvanáct umístění v první desítce a vylepšit spoustu osobních a několik klubových rekordů. Zlato v Brně vybojovali Daniel Hanzelka v hodu kriketovým míčkem chlapců r. 2006, Dalibor Drda v běhu na 600 m chlapců r. 2008 a štafeta mladších žákyň na 4 x 60 m ve složení Kristýna Káňová, Michaela Bělunková, Alexandra Huňková a Patricie Pešlová (v klubovém rekordu). Drda přidal ke zlatu ještě stříbro ve skoku dalekém (klub. rekord), Hanzelka bral v téže disciplíně své kategorie bronz, stříbro vybojovaly Káňová ve skoku dalekém dívek r. 2007, Barbora Udvarosová v běhu na 600 m dívek r. 2008 (klub. rekord) a Adéla Tkáčová v běhu na 60 m dívek r. 2005, která k němu přidala ještě bronz v běhu na 100 m překážek (oba výkony klub. rekordy).

Vrcholem sezony bylo pro starší žactvo Mistrovství České republiky, které se konalo 20. až 22. září v Kolíně. Medaile z toho sice pro kopřivnická děvčata nebyly, ale účast ve finále a vylepšené osobní a klubové rekordy jsou velmi cenné. Adéla Tkáčová kvůli zdravotnímu omezení nemohla startovat ve svých parádních disciplínách skoku dalekém a vysokém, i v bězích se však prosadila. Na šedesátce obsadila ve finále osmou příčku a v běhu na 100 m překážek skončila jedenáctá (čas v rozběhu klub. rekord). Jako 26. se do závodu oštěpařek nominovala Sára Šebestíková, ale osobákem postoupila do finále, v němž nakonec získala skvělé 11. místo. Obě štafety pak obsadily shod-ně devátou pozici v novém klubovém rekordu, kvarteto na 4 x 60 m ve složení Hana Soukalová, Patricie Pešlová, Tkáčová a Ema Feilhauerová bojovalo mezi 30 štafetami, štafeta na

4 x 300 m v sestavě Tkáčová, Feilhauerová, Pešlová a Dorota Sochová se dokonce prala s konkurencí 35 štafet. Feilhauerové ve skoku dalekém a Soukalové ve vrhu koulí se příliš nedařilo a zůstaly za svými možnostmi.

Celkem osm medailí získalo mladší žactvo AK EZ na Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců, které v neděli 22. září pořádaly Hranice. Daniel Hanzelka vybojoval zlato v hodu oštěpem a stříbro ve skoku dalekém, Šimon Bartoň bral zlato ve vrhu koulí a bronz v hodu oštěpem, přičemž Hanzelka výkonem v oštěpu a Bartoň v kouli vedou národní tabulky své kategorie. Z bronzu se pak radovaly Alexandra Huňková ve vrhu koulí a Amálie Hanzelková v běhu na 1 500 m, cenné kovy přidaly ještě dvě štafety – dívčí na 4 x 60 m ve složení Lenka Vrbancová, Michaela Bělunková, Natálie Kvapilová a Alexandra Huňková získala zlato, chlapecká v sestavě Mikuláš Kotek, Matyáš Lojek, Matěj Melčák a Daniel Hanzelka brala bronz.