Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 14.10.2021 - Mladší žactvo AK EZ uzavřelo sezonu na dráze
Pohled na Kopřivnici - foto Petr Šimčík

Kopřivnické noviny číslo 36/2021 ze dne 14.10.2021

Mladší žactvo AK EZ uzavřelo sezonu na dráze

(Počet zobrazení: 1188)
Kopřivnice, Šumperk (cab) – Posledními závody na venkovním atletickém ovále byla pro Atletický klub E. Zátopka Kopřivnice soutěž družstev mladšího žactva. Semifinále Mistrovství Moravy a Slezska této věkové kategorie hostil v sobotu 25. září stadion Emila Zátopka a kromě obou domácích družstev se jej zúčastnilo dalších 16 týmů.

Děvčata AK EZ obsadila v konkurenci devíti družstev čtvrtou příčku se ziskem 90,5 b., pouhé dva a půl bodu jim scházelo na třetí příčku. Nejvíce bodující závodnicí byla s 27 b. Anna Marie Chalupová, jež vyhrála skok vysoký a třetí byla v bězích na 150 m i na 60 m s překážkami. Další body přidaly Barbora Máchová (14 b.), Sofie Šnyrychová (11 b.), Agáta Holubová (10 b.), Linda Chovancová (6 b.), Lucie Křížková (5 b.), Kamila Drdová (4,5 b.), Linda Petrů (3 b.), Kamila Rozehnalová (2 b.) a Karin Fojtíková (1 b.). Bodovaly také obě štafety na 4 × 60 m, 6 b. získalo kvarteto Chovancová, Křížková, Holubová, Drdová, 1 b. přidaly Aneta Babincová, Aneta Pařízková, Eliška Jadvidžáková a Fojtíková. Družstvo chlapců AK EZ skončilo mezi osmi týmy páté se ziskem 59 b., které vybojovali Dalibor Drda, jenž vyhrál běh na 60 m s překážkami, hod oštěpem i skok vysoký, celkem tedy 33 b., 14 b. přidal Damián Lojek a 12 b. získal Radek Vřesňák.

Obě družstva si tímto umístěním vybojovala účast ve finále Mistrovství Moravy a Slezska družstev mladšího žactva, které proběhlo v neděli 3. října v Šumperku. V mnohem kvalitnější konkurenci se už však ani jeden tým AK EZ neprosadil, nicméně mnoho závodníků si aspoň zlepšilo osobní rekordy. Děvčata skončila s 30 b. na předposlední pozici a hned 25 b. získala Anna Marie Chalupová za druhá místa v běhu na 60 m s překážkami a ve skoku vysokém (18 b.), 7 b. pak brala za čtvrtou příčku v běhu na 150 m. Na kopřivnické konto ještě přihodily 2 b. Agáta Holubová, 1 b. Kristýna Konvičková a 2 b. štafeta na 4 × 60 m ve složení Babincová, Chovancová, Drdová, Julie Štefánková. Chlapci AK EZ obsadili mezi 10 družstvy sedmou příčku a na 38 b. se podíleli jen dva závodníci. Dalibor Drda získal 24 b. za druhé místo ve skoku dalekém (9 b.), třetí místo v běhu na 60 m s překážkami (8 b.) a čtvrté místo v hodu oštěpem (7 b.). Stanislav Jabůrek posbíral 14 b. za druhé místo v hodu kriketovým míčkem (9 b.), sedmé místo v hodu oštěpem (4 b.) a desáté místo v běhu na 300 m (1 b.).