Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 23.05.2019 - Pešlová a Hanzelka jsou mistry Moravy a Slezska ve vícebojích žactva
Muzeum Fojtství - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 20/2019 ze dne 23.05.2019

Pešlová a Hanzelka jsou mistry Moravy a Slezska ve vícebojích žactva

(Počet zobrazení: 84)
Kopřivnice (cab) – Další kategorií, která začala letošní soutěž družstev na dráze, bylo starší žactvo Atletického klubu E. Zátopka Kopřivnice. První kolo krajského přeboru této kategorie hostily v úterý 7. května Vítkovice a ambice měla především děvčata AK EZ. Ta ze 13 družstev obsadila čtvrtou příčku, přičemž nestačila jen na početnější týmy Poruby, Vítkovic a Frýdku-Místku. O největší bodový příděl se postaraly Adéla Tkáčová (27 b.) a Ema Feilhauerová (22 b.), další body pak přidaly Pavla Sopuchová (14 b.), Sára Šebestíková (13 b.), Hana Soukalová, Michaela Melčáková (obě po 9 b.), Simona Šenkeříková (8 b.), Michaela Štefková (7 b.), Dorota Sochová (2 b.) a Klára Chechelská (1 b.), šest bodů pak ještě přidala štafeta na 4 x 60 m (Michaela Sochová, Melčáková, Dorota Sochová a Lucie Bačová). Pouze pět chlapců AK EZ se nemohlo jako družstvo prosadit, bodovali pouze Adam Hrček (3 b.) a štafeta na 4 x 60 m (Hrček, Tobiáš Bartoň, Jan Jašek a Vojtěch Petráš).

Ve středu pak několik členů AK EZ odjelo do Bohumína, kde se konal Běh ulicemi města. Stříbro zde vybojovali Michal Mazáč (r. 2009/10), Nela Štefková (r. 2008), Michaela Bělunková (r. 2006/07) a Michaela Štefková (ženy 35-50 let), bronz přidala Aneta Babincová (r. 2008).

V sobotu 11. května závodila ve Vyškově trojice atletů AK EZ na Mistrovství Moravy a Slezska dorostu, juniorů a dospělých, kde se podařilo získat bronz Mii Schwarzerové v běhu na 400 m juniorek. Čtvrtá pak skončila v běhu na 100 m, vytvořila však klubový rekord, stejně jako na dvojnásobné trati, kde byla šestá. V dorostenkách se Nela Drozdová umístila ve skoku vysokém na čtvrté a ve skoku dalekém na deváté příčce, Tomáš Bortel skončil mezi muži těsně pod stupni vítězů ve vrhu koulí i v hodu diskem a šesté místo obsadil v hodu oštěpem.

Tentýž víkend proběhlo také Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích, které hostil Třinec a kde dosáhlo žactvo AK EZ skvělých výsledků. Titul získali v pětiboji (běh na 60 m, 800 m a 60 m s překážkami, skok daleký a hod kriketovým míčkem) mladších žákyň Patricie Pešlová a mladších žáků Daniel Hanzelka. V sedmiboji (běh na 60 m, 150 m, 800 m a 100 m s př., skok daleký a vysoký a vrh koulí) žákyň vybojovala stříbro v klubovém rekordu Adéla Tkáčová a bronz získala Ema Feilhauerová. Klubový rekord vylepšila Tkáčová také v bězích na 100 m s př. a 150 m, Hanzelka zlepšil oddílové maximum v běhu na 800 m a Pešlová v hodu kriketem.

Počasí absolutně nepřálo druhému kolu krajského přeboru družstev mladšího žactva, které pořádal v úterý 14. května Frýdek-Místek. I přesto si závodníci AK EZ zlepšovali osobní rekordy a obě družstva ve velké konkurenci obsadila třetí příčku. Děvčata měla na první Opavu i druhou Porubu minimální ztrátu a o body se postaraly Patricie Pešlová (28 b.), Alexandra Huňková (27 b.), Michaela Bělunková (25 b.), Lenka Vrbancová (18 b.), Amálie Hanzelková (10 b.), Veronika Kvitová a Kristýna Káňová (obě po 4 b.). V družstvu chlapců pak bodovali Daniel Hanzelka (28 b.), Vojtěch Raška (18 b.), Josef Juřena (17 b.), Šimon Bartoň (16 b.), Šimon Holub (11 b.), Matyáš Lojek, Matěj Melčák (oba po 6 b.), Šimon Veselý (2,5 b.) a Jakub Holub (2 b.).

Druhé kolo krajského přeboru absolvovalo také starší žactvo, a to ve čtvrtek 16. května v Opavě. Družstvo děvčat v zúžené sestavě tentokrát obsadilo pátou příčku (bodovaly: Adéla Tkáčová 22,5 b., Pavla Sopuchová 21 b., Ema Feilhauerová 16 b., Hana Soukalová 14 b., Sára Šebestíková 13 b., Nela Zahradníková 3 b., Simona Šenkeříková 1 b.), chlapci však závodili pouze ve dvou (Jan Jašek 1 b.).