Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 21.10.2021 - Petra Benišová se prosadila v Rakousku na stupně vítězů
Pohled na Kopřivnici - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 37/2021 ze dne 21.10.2021

Petra Benišová se prosadila v Rakousku na stupně vítězů

(Počet zobrazení: 424)
Kopřivnice (cab) – Na medailové pozice se dokázala prosadit kopřivnická badmintonistka a česká reprezentantka Petra Benišová na turnaji evropského okruhu kategorie do 17 let Austrian U17 International 2021, který probíhal od pátku 8. do neděle 10. října v rakouském Maria Enzersdorf. Ve čtyřhře dívek s Terezou Cirókovou (SK Brno Slatina) měly v prvním kole volný los, ve druhém porazily po třísetové bitvě nasazené dvojky, domácí hráčky Lenu Krug a Chiaru Rudolf, a stejně tak ve třech setech zdolaly slovinskou dvojici Iva Koša s Mancou Župančič. V semifinále už ale české reprezentantky nestačily na nasazené trojky turnaje Polky Emilii Jochacy a Kingu Stokfisz a obsadily dělené třetí a čtvrté místo.

Petra Benišová hrála i ostatní dvě disciplíny. Ve smíšené čtyřhře s Patrikem Hrazdírou (Badminton FSpS MU) měli jako nasazené čtverky v prvním kole volný los, v dalších dvou kolech porazili ve dvou setech nejprve polský pár Szymon Turski a Lena Jachimek a poté i německou dvojici Kjell Wagener a Carina Karmann. Ve čtvrtfinále však po třech vyrovnaných setech podlehli polskému páru Igor Jasek a Kaja Ziółkowska. Ve dvouhře pak kopřivnická badmintonistka měla rovněž v prvním kole volný los, ve druhém si poradila se Švýcarkou Laurou Végh, ve třetím kole ale prohrála s jednou z favoritek, nasazenou čtyřkou dvouhry Kingou Stokfisz.