Pohled na Kopřivnici - foto Petr Šimčík

Kopřivnické noviny číslo 25/2022 ze dne 14.07.2022

Plošináři skončili v ligovém závodě čtvrtí

(Počet zobrazení: 1753)
Kopřivnice (cab) – Kopřivničtí plochodrážníci ve druhém prvoligovém kole nenavázali na domácí triumf a na pražské Markétě, kde se toto klání ve čtvrtek 23. června jelo, skončili v oslabené sestavě až čtvrtí. V průběžném pořadí však vedení udrželi, byť jen s jednobodovým náskokem v počtu malých bodů.

V prvoligových závodech se dvojice každého týmu utkává se svými protivníky celkem osmkrát. Žádný závodník však nesmí na ovál vyjet více než šestkrát a kouč je povinen změnu sudímu nahlásit nejpozději s koncem dvouminutového limitu. Proto poslat správného jezdce do správné rozjížďky bylo jedním z faktorů úspěchu. Kopřivnici scházel v Praze Josef Franc, jenž si ve volném závodě v německém Altripu zlomil ruku a jeho rekonvalescence bude trvat zhruba tři měsíce. Sestava tak byla pouze tříčlenná, zkušenou dvojici Martin Málek–Hynek Štichauer doplnil mladý jezdech Radek Bambuch. Zato domácí tým oproti úvodnímu kolu značně posílil, vedle trojice českých reprezentantů Jana Kvěcha, Petra Chlupáče a Daniela Klímy nechtěl hrát druhé housle Jaroslav Vaníček. Síla této sestavy se potvrdila a Markéta Praha se ziskem 31 b. zvítězila.

O druhém místě však rozhodla vcelku kuriózní záležitost. Rozjížďka č. 20, v níž nastoupili domácí a Žarnovica, skončila pořadím Klíma–Kvěch–Smetana–Valkovič. Slovenský tým ale hned po dojetí protestoval, že Kvěch má místo jedničky na zádech desítku. Během čtyř kol se mu totiž odlepila páska zakrývající nulu, a byl proto diskvalifikován. To znamenalo dva body navíc pro Žarnovici a v konečném pořadí posun o bod (celkem 25 b.) před slovinské Krško. Kopřivnice tedy s 21 b. (Hynek Štichauer 12 b., Martin Málek 9 b., Radek Bambuch 0 b.) obsadila čtvrté místo a páté skončily s 19 b. Pardubice. Průběžné ligové pořadí je ale nesmírně vyrovnané, hned čtyři týmy mají stejný počet hlavních bodů a o jejich pořadí teď rozhodují body malé. Vede tedy PD Walbo Kopřivnice před druhým Krškem, třetí Markétou Praha a čtvrtou Žarnovicí (všichni sedm bodů), na posledním místě jsou momentálně se dvěma body Pardubice. Liga bude pokračovat 4. září ve slovinském Kršku.