Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 26/2018 ze dne 12.07.2018

Starší žáci FC Kopřivnice ovládli krajský přebor

(Počet zobrazení: 450)
Kopřivnice (cab) – Starší žáci kopřivnického fotbalového klubu dosáhli skvělého úspěchu, stali se totiž mistry Moravskoslezského kraje. Cestu k prvnímu místu v krajském přeboru však neměli vůbec jednoduchou. Na podzim sice tabulku ovládli, ale na začátku jarní části došlo ke změně na trenérském postu, což mohlo mít na tým negativní dopad. Nakonec se s tím kopřivničtí mladíci poprali na jedničku a soutěž vyhráli s bilancí 21 vítězství, dvou remíz a tří porážek se skóre 104:37.

Díky tomuto výsledku si v neděli 17. června mohla Kopřivnice zahrát na Turnaji vítězů žákovských soutěží řízených Moravskoslezským krajským fotbalovým svazem 2017/18, jehož pátý ročník pořádala pro bezmála 180 mladých fotbalistů Karviná. Turnaj byl určen pro hráče r. 2003 a mladší a zúčastnili se ho Kopřivnice jako vítěz krajského přeboru, dále nejlepší družstva ze všech tří skupin krajské soutěže starších žáků (ze sk. A TJ Sokol Kobeřice, ze sk. B FK Darkovičky a ze sk. C 1.FK Spartak Jablunkov) a loňský vítěz Turnaje vítězů FC Baník Ostrava B. Hrálo se systémem každý s každým jednou 25 min. a kopřivničtí mladíci nakonec obsadili třetí příčku za obhájcem loňského prvenství Baníkem Ostrava a druhými Darkovičkami. Tváří turnaje bývá každoročně Daniel Holzer, odchovanec ostravského Baníku, český reprezentant v mládežnických kategoriích, hráč AC Sparta Praha, nyní na hostování ve Zlíně, ale kvůli klubovým povinnostem tentokrát na turnaji chyběl.

Starší žáci FC Kopřivnice si díky vítězství v krajském přeboru vybojovali postup do vyšší soutěže, ale vzhledem k tomu, že by to bylo časově i finančně náročnější, tuto možnost nakonec nevyužijí.

Sestava družstva st. žáků FC Kopřivnice na Turnaji vítězů (Karviná, 17. 6., V. ročník): Š. Čech – M. Matocha, J. Tichánek, P. Babinec, P. Buček, V. Herák, D. Strnadel, M. Škuta, B. Ernst, P. Klozík, S. Skupien, V. B. Hlaváč, F. Kotlár, P. Dančák, O. Pluta; trenér: M. Káňa; vedoucí mužstva a asistent trenéra: R. Danihlík; asistent trenéra: M. Herák.