Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 18.11.2021 - Štramberští judisté uspěli na podzimních turnajích
Pohled na Kopřivnici - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 41/2021 ze dne 18.11.2021

Štramberští judisté uspěli na podzimních turnajích

(Počet zobrazení: 100)
Kopřivnice (cab) – Po úspěšném červencovém turnaji v Novém Jičíně se štramberští judisté na podzim zúčastnili dalších pěti klání. Jejich připravenost do nové sezony prověřila první velká soutěž v Dobré v polovině září. V tělocvičně o medaile bojovalo na 190 judistů z celé Moravy a Slezska a z šestice štramberských zástupců na ni dosáhl pouze Jakub Bajer. Ten po čtyřech výhrách a jedné prohře bral v mladších žácích do 38 kg bronz.

O týden později startovali na Velké ceně Ostravy mezi 212 závodníky již jen tři štramberští judisté. Nejlépe z nich si počínal Antonín Žárský v kategorii benjamínků do 34 kg, v níž se bez zaváhání dostal až do finále. V něm ale po vyrovnaném boji podlehl Tomáši Rozsypalovi z Mohelnice, a získal tak stříbro. Velký judistický svátek zažila štramberská sportovní hala v sobotu 16. října, kdy již podvanácté hostila turnaj benjamínků. Celkem 110 závodníků zůstalo za účastí z minulých ročníků, ale tentokrát nemohli dorazit judisté ze Slovenska a ostravský Baník pořádal svou soutěž. Po dlouhé době a bez tréninku nastoupili na tatami sourozenci z domácího oddílu, bratři Markovi. Vlivem tréninkové absence jindy úspěšný Daniel (do 32 kg) tentokrát zůstal s jednou výhrou v tabulce na třetí, nepostupové příčce. Jeho bratr David (do 36 kg) ale v každém utkání zvítězil před limitem a zaslouženě stanul na nejvyšším stupínku. Svou premiéru zažila Josefína Jalůvková (do 33 kg), která bojovala nejen se soupeřkami, ale i s trémou. Nakonec z toho byl aspoň jeden vyhraný zápas.

Na dalším turnaji v Karviné startoval pouze Antonín Žárský, který ve finále porazil Šomana z Hranic a stal se vítězem kategorie benjamínků do 35 kg. Sportovní hala v Havířově se v sobotu 6. listopadu stala dějištěm hned dvou soutěží – pro benjamínky zde probíhalo mistrovství MS kraje, starší žáci a dorostenci se utkali v Memoriálu Saši Jurečky. Štramberský judista David Marek zopakoval výkon z domácího turnaje a po čtyřech výhrách získal titul mistra kraje v kategorii U11 ve váze do 36 kg. Tento titul obhajoval Daniel Marek (U11 do 33 kg), bohužel po zakolísání v prvním duelu s Martinem Cejtchamlem ze Slezanu Opava sklouzl do oprav. Těmi ale prošel bez zaváhání a nakonec získal cenný bronz. Josefína Jalůvková (U11 do 34 kg) sice předvedla lepší výkon než na domácím turnaji, stačilo jí to však pouze na páté místo. V pozdějším memoriálu startovala zhruba stovka borců z Česka, Slovenska a Rumunska a Štramberk reprezentovali dva judisté v kategorii U15 ve váze do 55 kg. Jonáš Kačor ze skupiny nepostoupil, zato Adam Michálek postoupil ze druhého místa tabulky a v pavouku se propracoval až do malého finále, tedy do utkání o třetí místo. V něm sice nedal šanci Aleši Brázdovi z Junior Judo Brno, při své vítězné akci se však zranil a k bronzu přidal i dlahu na horní končetinu.