Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 22.10.2020 - V soutěži malého fotbalu přezimuje na čele tabulky mužstvo 1.FC Bari
Pohled na Kopřivnici - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 37/2020 ze dne 22.10.2020

V soutěži malého fotbalu přezimuje na čele tabulky mužstvo 1.FC Bari

(Počet zobrazení: 478)
Kopřivnice (cab) – V sobotu 10. října, kdy se na hřišti ZŠ dr. M. Horákové hrálo čtvrté kolo Oblastního přeboru v malém fotbale, ještě hráči těchto mužstev doufali, že by se mohla podzimní část sezony dohrát kompletní. Do jejího konce zbývaly dva turnaje a v té době ještě platilo, že od pondělí se bude moci na venkovních sportovištích trénovat a hrát zápasy v počtu do 20 osob, což by za dodržení určitých pravidel Klub malé kopané Kopřivnice zvládl zorganizovat. Epidemiologická situace ve výskytu onemocnění covid-19 se však natolik zhoršila, že nakonec vláda opatření zpřísnila a snížila počet sdružujících se osob na šest, což samozřejmě další pokračování soutěže znemožnilo. Zbývající dvě kola, která byla na programu o nadcházejících dvou sobotách, se tak přesouvají do rezervních termínů jarní části sezony.

Na první příčce tabulky „přezimuje“ s plným počtem bodů mužstvo 1.FC Bari, které ve čtvrtém kole nadělilo osm branek (Ondřej Chromečka 3, Petr Kružliak 2, po jedné brance dali Jan Jiříček, Tomáš Dražkovič a Tomáš Baar) třetímu celku soutěže TUZEMÁCI. Pro něj to tak byla první porážka této sezony a má stejný počet bodů jako druhý RS Team. Ten má však ještě utkání k dobru, neboť duel s Lokomotivou Gangsters byl odložen. Díky výhře nad nováčkem soutěže KUNA TEAM Frýdek-Místek si z šestého na čtvrté místo polepšila Ďábelské Jelita. Po prvním poločase sice po brankách Oldřicha Jaroše v osmé a Milana Hurného ve třinácté minutě bylo skóre nerozhodné, ale ve druhé půli přidal Jaroš další dvě branky a jednou se trefili Jan Hanus a Martin Krajník a Jelita slavila podruhé v sezoně vítězství. Naopak Frýdek-Místek zůstal jediným týmem soutěže bez výhry, má pouze bod za remízu z druhého kola a klesl na poslední příčku tabulky.

Dalším celkem, který si vylepšil své postavení v tabulce, byl FC ŠPUNTY 97. Ten nad FC Legionem vedl v polovině utkání díky brankám Radka Březiny, Petra Hanzelky a Marcela Vojty již 3:0 a vítězství pak zpečetil dvě minuty před koncem Kamil Bordovský. Špunty se tak z osmé příčky vyhouply na šestou. Poprvé získali plný počet bodů hráči Gunners Kopřivnice, kteří porazili mužstvo Bum Šankar, ačkoliv to po úvodních 25 minutách hry drželo díky brance Michala Kriškeho těsné vedení. Hned po úvodním výkopu ve druhém poločase ale srovnal Tomáš Martinovský a ve 35. min. skóre otočil Miroslav Schybol mladší, o minutu později sice vyrovnal Tomáš Kypr, dvě minuty nato však Gunners vrátil vedení Pavel Rečka a vítězství pak potvrdil svou druhou trefou v utkání Schybol. Mužstvo Bum Šankar tak z deváté pozice kleslo na jedenáctou.

Dalším skokanem kola jsou Závišice, jež těsně porazily tým SAFARI Kopřivnice a zapsaly první výhru této sezony. V prvním poločase sice nepadl ani jeden gól, zato však v 11. min. dvě červené karty na obou stranách. Po přestávce se skóre poprvé měnilo ve 36. min., kdy poslal Everton do vedení Lukáš Kelnar, ve 41. min. pak vyrovnal Jakub Sklenář, ale tři minuty před koncem utkání rozhodl o třech bodech pro Závišice Radek Kuběna. Naopak pro hráče SAFARI tahle prohra znamenala pokles v tabulce ze sedmé na devátou příčku. Nejlepším střelcem soutěže je s devíti góly Petr Kružliak (1.FC Bari), osm branek má na kontě Tomáš Bátrla z Lokomotivy Gangsters a Ondřej Chromečka z 1.FC Bari se v letošní sezoně trefil sedmkrát. Oblastní přebor v malém fotbale by tedy měl pokračovat jarní částí 10. dubna.

Výsledky čtvrtého kola Oblastního přeboru v malém fotbale (Kopřivnice, 10. října): Gunners Kopřivnice – Bum Šankar 4:2 (0:1), branky: 25. T. Martinovský, 35. a 47. M. Schybol ml., 38. P. Rečka – 4. M. Kriške, 36. T. Kriške; FC Legion – FC ŠPUNTY 97 0:4 (0:3), branky: 6. R. Březina, 8. P. Hanzelka, 16. M. Vojta, 48. K. Bordovský; Everton Závišice – SAFARI Kopřivnice 2:1 (0:0), branky: 36. L. Kelnar, 47. R. Kuběna – 41. J. Sedlář; KUNA TEAM Frýdek-Místek – FC Ďábelské Jelita 1:5 (1:1), branky: 13. M. Hurný – 8., 26. a 37. O. Jaroš, 46. J. Hanus, 49. M. Krajník; 1.FC Bari – TUZEMÁCI 8:0 (5:0), branky: 2., 12. a 22. O. Chromečka, 4. J. Jiříček, 7. a 32. P. Kružliak, 36. T. Dražkovič, 46. T. Baar.