Pohled na Kopřivnici - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 19/2022 ze dne 26.05.2022

Zátopkovská soutěž přilákala 150 tvůrců

(Počet zobrazení: 1587)
Tanečnice ze ZŠ sv. Zdislavy si na kulturně-dramatické soutěži věnované Emilu Zátopkovi vytančily první místo v mladší kategorii s choreografií na píseň kapely Mirai.

Kopřivnice (hol) – Oslavy výročí sta let narození Emila Zátopka nabírají na obrátkách a společně s nimi se běží i pomyslný maraton akcí pro veřejnost. Jednou z nich byla i kulturně-dramatická soutěž, jejíž exhibice a vyhlášení se konalo v pátek 20. května v rámci Kopřivnické bedny, tradiční přehlídky dětského a studentského divadla.

Od začátku roku měly školní třídy, volnočasové spolky, ale i jednotlivci možnost zapojit se do soutěže na oslavu Emila Zátopka. Inspiraci mohli čerpat z historie sportovce, každodenního života nebo popustit uzdu fantazie a nahlédnout do budoucnosti. Soutěže se zúčastnilo celkem na 150 dětí, které pod vedením svých učitelů či mentorů ukázaly svou kreativní stránku. Ve třech tematických kategoriích diváci zhlédli celkem 16 představení a výběr byl doopravdy pestrý – od vystoupení pěveckého sboru, přes taneční soubory, tvorbu mladých filmařů až po divadlo.

Porotu tvořenou starostou města Miroslavem Kopečným, ředitelkou DDM Evou Müllerovou, ředitelkou KDK Michaelou Sekerášovou, dramaturgem kulturního domu Tomášem Pakrem a učitelkou ZUŠ MIS Music Věrou Michálkovou čekal nelehký úkol vybrat ty nejlepší výkony v kategoriích hudba a zpěv, film a divadlo a tanec z mladších a starších účastníků. Po debatě poroty si vítězné ocenění vyzvedla v kategorii hudba a zpěv Adriana Bortlová s písní Šampion. Zvláštní ocenění si vysloužily děti ze ZŠ Alšovy s vystoupením Ten náš Emil, to je běžec. Ve starší kategorii zvítězila Patricie Nálepová s písní kapely Mirai – Když nemůžeš, přidej víc. Melodie populárního singlu pomohla k vítězství i tanečnicím ze Zdislavy, které si ve své kategorii 1. stupně vytančily cenu za první místo. Ocenění v kategorii 2. stupně získal folklorní soubor při ZŠ Emila Zátopka s choreografií Na beskydskú notu. Poslední kategorii ovládli mladí filmaři. Uznání poroty získalo dívčí trio Papoušci ze ZŠ Mniší, jež vymodelovalo Zátopkův trénink v přírodě a život mu vdechlo metodou stop-motion. Ve starší kategorii zvítězil Matěj Svoboda s krátkometrážním snímkem Malý Zátopek.

Kulturně-dramatickou soutěží, to však nekončí. „Můžeme se těšit na spoustu dalších akcí, pro kreativce máme ještě literární a výtvarnou soutěž, do které je stále možnost se zapojit,“ řekla Lenka Heráková z odboru školství, kultury a sportu.