Město Kopřivnice - Aktuality - Ko-projekty
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
DIČ: CZ00298077
Expozice Dany a Emila Zátopkových v Technickému muzeu Tatra - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Aktuality

V Kopřivnici začalo hlasování o Ko-projektech

Ilustrační obrázek Kopřivničané opět hlasují, na co bude použito půl milionu korun z participativního rozpočtu. Vloni tímto způsobem rozhodli o vybudování nového hřiště na sídlišti Korej, letos mohou vybírat z šesti neméně zajímavých návrhů. Který z Ko-projektů bude nakonec podpořen, rozhodne právě spuštěné veřejné hlasování.
Tisková zpráva, Ko-projekty 2020, Hlasování

Začíná elektronické hlasování o Ko-projektech

Od pondělí 12. října budou moci lidé v elektronickém hlasování rozhodovat, který ze šesti projektů vyhraje a bude v rámci participativního rozpočtu v příštím roce realizován. Pokračování článku

Veřejnosti bude představeno šest návrhů Ko-projektů

Po členech Komise pro projekt Zdravé město a místní Agendy 21 se s návrhy do Participativního rozpočtu na rok 2020 seznámila rada města. Pokračování článku

Otevření dětského hřiště na Koreji

Ilustrační foto - dětské hřiště Sousedským setkáním se dnes v 16 hodin otevře nové dětské hřiště na Koreji. Jedná se o výsledek 1. ročníku participativního rozpočtu, ve kterém se o 500 tisíc ucházelo deset projektových návrhů. Tím vítězným se stalo právě dětské hřiště v blízkosti ulice Javorová. Po dohodě s předkladateli návrhu bylo dětské hřiště rozšířeno i o petangové hřiště, které vhodně doplňuje danou lokalitu. Tisková zpráva

Občané Kopřivnice podali 15 návrhů do participativního rozpočtu

Město Kopřivnice už druhým rokem za sebou vyčlenilo půl milionu korun na participativní rozpočet města s názvem Ko-projekty. Prostřednictvím vlastních návrhů mohou obyvatelé zlepšit vlastní okolí či přihlásit společensky prospěšný projekt, který celkově zlepší kvalitu života v Kopřivnici a místních částech a podpoří zapojování místních komunit. O vítězi na podzim rozhodnou sami občané ve veřejném hlasování. Tisková zpráva.

KO-PROJEKTY 2020

Rada města Kopřivnice na své 38. schůzi 17.3.2020 schválila Pravidla participativního rozpočtu města Kopřivnice pro rok 2020. Ta se zásadně neliší od pravidel z loňského roku. Opět je možno předkládat návrhy na realizaci investičních (stavební) projektů na území města Kopřivnice nebo jeho místních částí, na pozemcích, které jsou ve výlučném vlastnictví města. Výstupy projektu musí být přístupné a využitelné širokou veřejností.
Předpokládané realizační náklady na jeden projekt nesmí překročit částku 500 tisíc korun včetně DPH. Podrobná pravidla a potřebné formuláře.

KO-PROJEKTY 2019

Odbor rozvoje města připravuje realizaci vítězného projektu participativního rozpočtu 2019 – Výstavba dětského hřiště na sídlišti Korej, ul. Javorová.

Grafické znázornění průbehu projektu - teploměr
Realizace projektu
2021

Projednání v Radě města Kopřivnice
15. prosince 2020

Ukončení hlasování
9. listopadu 2020

Spuštění hlasování
12. října 2020

Medializace postupujících - videoklipy
12. října 2020

Hodnocení návrhů v Komisi
srpen 2020

Kontrola formální a obsahové správnosti
červenec – srpen 2020

Ukončení sběru projektů
30. června 2020

Příjem návrhů
od 4. května 2020

Přípravný proces
březen – duben 2020
Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS