Město Kopřivnice - Navržené projekty - Ko-projekty
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Instagram logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
Otevírací doba a kontakty
ZŠ dr. Milady Horákové - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Začíná hlasování o Ko-projektech!

Třetí ročník Participativního rozpočtu města Kopřivnice vstoupil do své další fáze, očekávaného on-line hlasování. O Vaše hlasy se letos uchází 7 projektů, které navrhli sami obyvatelé města. Avšak pouze jeden může vyhrát! Hlasovat můžete od 18. října do 15. listopadu 2021.

Přidělit můžete maximálně 2 kladné a 1 záporný hlas. Kladné hlasy můžete přiřadit jednomu projektu, nebo je rozdělit mezi dva vaše favority. Udělit můžete i jeden záporný bod, což je však podmíněno přidělením alespoň jednoho kladného.

Seznamte se níže s letošními finalisty prostřednictvím sedmi krátkých videí.

Hlasování >

Nový povrch sportovního hřiště Na Luhách

Lokalita: město Kopřivnice – oblast Luhy.

Pro koho je projekt určen: široká veřejnost, rodiny s dětmi.

Stručný popis: Oprava povrchu betonového základu dětského a sportovního hřiště v lokalitě Na Luhách. V současnosti je povrch pro sport v nevyhovujícím stavu - nerovnoměrná a rozpraskaná vrstva podkladového betonu. Stav odrazuje od sportu už i dospělé, neboť hrozí zranění. Cílem projektu je pokládka nového asfaltového povrchu hřiště (nutno počítat také s odstraněním starého povrchu).


Velký ostrov celoročních zemních trampolín

Lokalita: před budovou Městského úřadu Kopřivnice.

Pro koho je projekt určen: široká veřejnost, především děti.

Stručný popis: Instalace trampolínového ostrova sestaveného z několika dílů různých typů trampolín zabudovaných v zemi, tvořící jeden celek. Celoroční zemní trampolíny mají využití od nejmenších dětí přes dorost až po dospělé a ve městech zpestřují nejen parky a hřiště, ale také pěší zóny a další prostranství.


Revitalizace parčíku na ul. P. Nerudy

Lokalita: park na ulici Pabla Nerudy, parc. č. 1121/2.

Pro koho je projekt určen: široká veřejnost.

Stručný popis: Komplexní revitalizace zanedbaného veřejného parčíku na ulici Pabla Nerudy mezi domy č. p. 181 a 171. Celkové prosvětlení místa, aby mohlo stejně jako v minulosti sloužit jako prostor pro setkávání napříč generacemi a pořádání sousedských setkání. Citlivý ořez stromů, úprava štěrkových chodníčků, pořízení nových laviček, revitalizace ohniště, dle možností zvážit instalaci plotu/výsadby zeleně, aby odděloval park od přilehlé železniční trati z důvodu bezpečnosti.


Venkovní fitness

Lokalita: areál Stadionu Emila Zátopka Kopřivnice.

Pro koho je projekt určen: široká veřejnost.

Stručný popis: Instalace venkovní fitness posilovny, která nabízí protažení a procvičení svalů celého těla na čerstvém vzduchu. Vybrané cviky a pohyby jsou jednoduché a člověku vlastní. Nabízí možnost zacvičit si venku bez potřeby jiného náčiní. Cílem projektu je obohatit nabídku stadionu o další cvičební prvky pro širokou veřejnost i sportovce.


Terénní nerezové skluzavky

Lokalita: kopec u domu č. p. 1233, ul. 17. listopadu.

Pro koho je projekt určen: děti.

Stručný popis: V Kopřivnici je řada dětských hřišť, zajímavé terénní skluzavky však zcela chybí a mohly by být zajímavým doplnění navržené lokace, kde by byl plně využit potenciál kopce. Skluzavky jsou nerezové a určené k osazení do terénu – svahů. Nepotřebují žádnou další konstrukci ani schůdky. Cílem je nabídnout atrakci, která ve městě na hřištích zatím není a nabízí nový rozměr zážitků.


Rozšíření skateparku

Lokalita: areál Stadionu Emila Zátopka Kopřivnice.

Pro koho je projekt určen: mladá generace.

Stručný popis: Rozšíření skateparku o nové prvky vhodné nejen pro začátečníky v disciplínách skateboarding, BMX, scootering či in-line bruslení. Může se jednat o miniurampu, radius či rozjezdové banky, které by ucelily streetovou část, ve které se nyní nachází osamocená pyramida se dvěma raily. Cílem je rozvinout možnost opraveného skateparku.


Pítka

Lokalita: Sad E. Beneše nebo sídliště Sever.

Pro koho je projekt určen: široká veřejnost.

Stručný popis: V Moravskoslezském kraji máme pitnou vodu vysoké jakosti přímo z kohoutku. Pokud jsme ve veřejném prostoru (na procházce, na hřišti) a dojde nám pití, nemáme možnost se k této kvalitní vodě dostat. Veřejná pítka jsou řešením. Projekt navrhuje instalaci pítka/pítek ve veřejném prostoru.

Grafické znázornění průbehu projektu - teploměr
Realizace projektu
2022

Projednání v Radě města Kopřivnice
prosinec 2021

Ukončení hlasování
listopad 2021

Spuštění hlasování
říjen 2021

Medializace postupujících - videoklipy
říjen – listopad 2021

Hodnocení návrhů v Komisi
září 2021

Kontrola formální a obsahové správnosti
červenec – srpen 2021

Ukončení sběru projektů
30. června 2021

Příjem návrhů
od 3. května 2021

Přípravný proces
březen – duben 2021
Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS