Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
DIČ: CZ00298077
Pohled na Kopřivnici - foto Ladislav Renner

Parkování v Kopřivnici


V Kopřivnici v tuto chvíli nejsou žádná parkovací místa pro osobní automobily placená. Výjimkou je parkoviště firmy SLUMEKO na Husově ulici (vedle Polikliniky), které je částečně zpoplatněno (viz níže). Některá parkovací místa na důležitých parkovištích mají časové omezení parkování (lze využít parkovací kotouč/hodiny - k dostání např. v Informačním centrum Kopřivnice nebo v informacích radnice, případně jinak čitelně vyznačit dobu příjezdu, která se nesmí do odjezdu měnit – např. na kus papíru).


V centru Kopřivnice lze parkovat především před hotelem Tatra vedle prodejny Albert (P1). Je to nejbližší parkoviště u Technického muzea Tatra (na něj navádí směrovky Muzea, později Technické muzeum Tatra). K dispozici je 45 parkovacích míst bez omezení a 79 míst pro parkování s parkovacím kotoučem (pondělí až pátek 7.00–18.00 hod. – max. doba parkování 3 hodiny, o víkendu bez omezení). Vyhrazena jsou zde 3 místa pro autobusy a 4 místa pro osoby s omezenou schopnosti pohybu. 

V blízkosti technického muzea je možnost parkovat také na ulici Obránců míru, konec slepé odbočky z okružní křižovatky (P2). Během pracovního týdne je však parkování částečně omezeno v dopoledních hodinách (neplatí o školních prázdninách) a zbylá místa často obsazena.

Další parkovací místa naleznete před Městským úřadem (včetně Štefánikovy ulice) (P3) – 28 míst bez omezení, 67 míst pro parkování s parkovacím kotoučem (pondělí až pátek 8.00–17.00 hod. – max. doba parkování 2 hodiny, o víkendu bez omezení), 6 míst pro návštěvníky pošty – parkování s parkovacím kotoučem (max. doba parkování 30 minut) a 3 vyhrazena místa pro osoby s omezenou schopnosti pohybu.

Dále pak na Štefanikově ulici – před „Tatrovankou“ (P4) – 21 míst bez omezení, 22 míst pro parkování s parkovacím kotoučem (pondělí až pátek 8.00–17.00 hod., sobota 8.00–12.00, neděle bez omezení, max. doba parkování 1 hodina) a 4 místa pro osoby s omezenou schopnosti pohybu.

Nejbližší parkoviště u Lašského muzea v Šustalově vile se nachází u vlakového nádraží a na ulici Hanse Ledwinky (P5). Kapacita: 18 míst bez omezení, 14 míst pro parkování s parkovacím kotoučem (pondělí až pátek 6.30–17.00 hod., víkend bez omezení). 

V blízkosti jsou dále parkovací plochy na ulici Štefanikové před poliklinikou (P6) – 20 míst pro parkování s parkovacím kotoučem (pondělí až pátek 7.00–17.00 hod., víkend bez omezení, max. doba parkování 2 hodiny) a 1 místo vyhrazeno pro osoby s omezenou schopnosti pohybu. Parkoviště je také přímo u polikliniky (P7), ovšem toho využívejte pouze při návštěvě polikliniky. V sousedství je parkoviště u prodejny Penny Market (P8). Toto parkoviště je vyhrazeno pro klienty obchodu. 

Je zde také nové parkoviště firmy SLUMEKO (P9) s 39 místy pro osobní vozidla (bez přívěsných vozíků) + 2 místa pro osoby s omezenou schopnosti pohybu. Parkoviště je částečně zpoplatněno. Do 60 min od vjezdu je parkování zdarma. Další započatá hodina je 10 Kč. V sobotu, neděli, ve státní svátky a v pracovní dny od 17:01 do 6:59 není parkování zpoplatněno, avšak závorový systém je v provozu, zákazník vjíždí do a z parkoviště na základě parkovacího lístku. Lze platit všemi druhy běžných platebních karet. Další větší kapacita parkování bez časového omezení je na Masarykově náměstí (P10). 

Nejbižší parkoviště pro návštěvníky muzea Fojtství se nachází přímo ve dvoře areálu muzea (P11). Samozřejmě jen osobní automobily. Kapacita je zde značně omezena, proto lze využít i blízké parkoviště na ulici Alšově (P11a). Je odsud možné vyrazit i na Bílou horu přes Váňův kámen.

Nejbližší parkoviště pro výstup k Bezručově vyhlídce, ke zřícenině hradu Šostýna, k Raškově kameni a obecně pro návštěvu oblasti Červeného kamene je parkoviště u kopřivnického koupaliště – Husova Husova (P12). V zimě parkoviště slouží také pro lyžařský areál Červený kámen (kousek ke sjezdovce je ještě jedno parkoviště v blízkosti přibližovacího vleku).

Nedaleko centra lze rovněž parkovat na parkovišti v ulici Krátké (P13). Je zde 46 parkovacích míst bez omezení + 2 místa pro osoby s omezenou schopností pohybu. Další větší parkovací plochy jsou u prodejny Lidl (P14), Kaufland (P15), Tesco (P16). Tyto parkoviště jsou určeny pro klienty těchto obchodů. Kromě výše uvedených parkovacích ploch je ve městě řada dalších menších parkovišť (Pozor na dopravní značení a omezení parkování).

Veřejná WC se nacházejí v centru vedle kulturního domu, naproti restaurace Brown Frog (Žaba), v sadu dr. Beneše u Šustalovy vily a vlakového nádraží (naproti polikliniky) a také na sídlišti Jih v blízkosti muzea Fojtství, starého hřbítova a ZŠ na ulici Alšově.

Provozní doba WC v centru: 
listopad – duben: pondělí – pátek: 10.00 – 16.00, sobota: 8.00–12.00
květen–říjen: pondělí-pátek: 9.00-17.00, sobota: 8.00–12.00
Poplatek: zdarma

Provozní doba WC v parku dr. E. Beneše
Denně: 6.00-20.00, poplatek: 5 Kč, pisoáry zdarmaTuto stránku webu města spravuje přímo Informační centrum města Kopřivnice.

Banner - Kopřivnice - 2018
Banner - Videomapping Ringhofferova vila
Banner - Kopřivnice - město automobilů
Lašská brána Beskyd
Lašská brána Beskyd Lašská brána Beskyd Lašská brána Beskyd
Lašská brána Beskyd

Kopřivnické noviny

Maminka Matúška převzala šek s výtěžkem ze sběru vršků

Maminka Matúška převzala z rukou místostarostky Rysové šek určený na rehabilitační kůru svého syna. Menší polovinu částky vynesla tradiční sbírka plastových vršků.  
  FOTO: D. MACHÁČEK
  Kopřivnice (hod) – Minulý týden předala místostarostka Dagmar Rysová šek mamince malého Matúška na částku, která zčásti pokryje rehabilitační pobyt. Matúšek ...

MIS music připravila vánoční koncert žáků hudebního oboru

Kopřivnice (dam) – Nejlepší sólisté stejně jako úspěšné vokální a instrumentální soubory soukromé ZUŠ MIS music se představí ve zhruba devadesátiminutovém ...

Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS