Město Kopřivnice - Aktuality
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
Otevírací doba a kontakty
Pohled na Kopřivnici - foto Ladislav Renner

Aktuality

Setkávání je omezeno na maximální počet 2 osob

Ilustrační foto (13. 4. 2021)
Omezení počtu osob na vnitřních i venkovních akcích je po včerejším jednání vlády opět přísnější. Opatření související s koronavirovou pandemií se mění ze dne na den. Je nám líto, ale možnost setkávání až 20 lidí venku a 10 uvnitř, byla opět zrušena. Dle současného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví, včera schváleného vládou, se mohou vnitřní i venkovní akce konat v maximálním počtu 2 lidí. Pro pohřby a svatby platí i nadále omezení na maximálně 15 osob, akcí dle práva shromažďovacího se může účastnit až 100 osob ve skupinkách po nejvýše 20 lidech a s rozestupy 2 metry mezi skupinkami. Více informací o aktuálních opatření nejdete na covid.gov.cz >.

Cyklobus Beskydy se vrací!

Ilustrační foto (12. 4. 2021)
Od května budou mít Kopřivničané opět možnost vyrazit na výlety do Beskyd cyklobusem. Minulý týden byla podepsána šestistranná smlouva mezi dopravcem a partnerskými městy, jejímž předmětem je zajištění provozu oblíbeného cyklobusu na tři nadcházející sezony. Od května bude do Beskyd jezdit jeden spoj v pátky a dva o víkendech, běhěm prázdnin se zájemci budou moci svézt každý den.
Tisková zpráva, Jízdní řád (pdf 340 kB)

Výstražná informace ČHMÚ

(12. 4. 2021) Výstražná informace ČHMÚ

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (12. 4. 2021)
Mimořádné opatření – omezení obchodu a služeb s účinností od 12. 4. 2021 do odvolání (pdf 314 kB)
Sdělení Ministerstva zdravotnictví, kterým se vydává seznam zemí nebo jejich částí s nízkým, středním a vysokým rizikem nákazy onemocnění covid-19 s účinností od 12. 4. 2021 (pdf 119 kB)

V pondělí se část žáků vrátí do škol

ZŠ dr. Milady Horákové (9. 4. 2021)
Od pondělí bude částečně obnovena prezenční výuka v mateřských a základních školách. Návrat žáků je však podmíněn pravidelným testováním, a to dvakrát týdně. Dle informací vlády tak bude do konce školního roku na zajištění testování zapotřebí více než 21,9 milionu testů. Kopřivnice zatím obdržela 12 880 kusů, které během tohoto týdne distribuovala do 30 školských zařízení na území ORP. Toto množství by mělo školám vystačit zhruba dva týdny. Pro bližší informace o organizaci školní docházky kontaktujte konkrétní školu.
Informační web MŠMT k testování ve školách >

Jaké změny nás po víkendu čekají

Ilustrační foto (9. 4. 2021)
V neděli o půlnoci skončí v České republice vyhlášený nouzový stav. Můžeme se těšit na konec omezení pohybu, částečný návrat dětí do škol i otevření vybraných obchodů. Některá protiepidemická opatření však budou platit i nadále, a to na základě pandemického zákona. Co se tedy od pondělí změní? Tisková zpráva

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (8. 4. 2021)
Rozhodnutí hejtmana Moravskoslezského kraje ke zrušení vydaných rozhodnutí hejtmana kraje k nařízení vykonávání péče o děti (pdf 262 kB)

Kopřivnice chystá oslavy výročí Emila Zátopka

Ilustrační foto (7. 4. 2021)
Na příští rok připadá 100. výročí narození legendárního běžce, čtyřnásobného olympijského vítěze a českého Olympionika století Emila Zátopka. U této příležitosti plánuje jeho rodná Kopřivnice několik akcí, včetně vybudování nové muzejní expozice manželů Zátopkových či instalace běžcovy bronzové sochy v centru města. O těchto i dalších aktivitách informuje nový web Zátopek100. Tisková zpráva

Celoplošná deratizace města

Ilustrační foto - myš (7. 4. 2021)
Příští týden bude zahájena celoplošná ochranná deratizace v objektech, podzemních sítích a na pozemcích města. Nástrahy budou kladeny od 12. dubna do 14. května, v následujících týdnech budou následovat kontroly nástrah, jejich doplnění a sběr. Žádáme všechny vlastníky, správce a nájemce objektů na území města o součinnost na základě zákona o ochraně veřejného zdraví, tedy o provedení deratizace ve svých objektech - pokud možno ve stejných termínech, aby byla účinnost co nejvyšší. Dále upozorňujeme majitele domácích zvířat, aby zamezili jejich volnému pobíhání, a předešli tím možným komplikacím po požití nástrahy. Další etapa deratizace bude probíhat od poloviny září.
Děkujeme za pochopení.

Mimořádné opatření

Ilustrační obrázek (7. 4. 2021)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o poskytnutí IČO do ISIN (pdf 276 kB)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o termínech poskytování druhé dávky očkovacích vakcín (pdf 322 kB)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o poskytování akutní lůžkové péče a následné lůžkové péče (pdf 284 kB)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o zákazu návštěv ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb od 12. dubna (pdf 263 kB)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o vycházkách v zařízeních sociálních služeb od 12. dubna (pdf 252 kB)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o zákazu návštěv ve vazebních věznicích, věznicích a detenčních ústavech od 12. dubna (pdf 253 kB)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o omezení provozu maloobchodu a služeb od 12. dubna (pdf 364 kB)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o testování žáků ve školách od 12. dubna (pdf 300 kB)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o testování zaměstnanců škol a školských zařízení od 12. dubna (pdf 243 kB)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o testování žáků u přijímacích zkoušek (pdf 249 kB)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o nošení ochranných prostředků úst a nosu od 12. dubna (pdf 354 kB)
Mimořádné opatření – opatření ve školách s 1. fází rozvolnění s účinností od 12. 4. 2021 do odvolání (pdf 326 kB)
Ochranné opatření – omezení překročení státní hranice České republiky, s účinností od 5. 4. 2021 do odvolání (pdf 511 kB)
Sdělení Ministerstva zdravotnictví, kterým se vydává seznam zemí nebo jejich částí s nízkým, středním a vysokým rizikem nákazy onemocnění covid-19 s účinností od 5. 4. 2021 (pdf 257 kB)
Aktualizované rozhodnutí č.j. MZDR 2364/2021-5/OLZP, narušení celistvosti balení a výdej poskytovatelům lůžkové péče (pdf 341 kB)
Opravné rozhodnutí o opravě zřejmé nesprávnosti v rozhodnutí ze dne 1. dubna 2021, č. j. MZDR 3725.2021-7.OLZP o přípravku REGN-COV2 (pdf 311 kB)
Rozhodnutí o dočasném povolení neregistrovaného humánního léčivého přípravku Bamlanivimab (LY-CoV-555, dříve LY3819253), koncentrát pro infuzní roztok, 700 mg (pdf 476 kB)
Rozhodnutí o dočasném povolení distribuce, výdeje a používání neregistrovaného humánního léčivého přípravku REGN-COV2 s obsahem léčivých látek casirivimab a imdevimab, koncentráty pro infuzní roztok (pdf 3.3 MB)

Budeme mít nový web!

Ilustrační foto (1. 4. 2021)
Nejen nový městský web doplněný o portál občana, ale také průzkum spokojenosti obyvatel, nejrůznější školení či úpravy grafického manuálu radnice, to vše jsou plánované výstupy právě dnes startujícího dvouletého projektu Kvalitní úřad Kopřivnice. Na jeho realizaci se městu podařilo získat dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR ve výši téměř 3,5 milionu korun, z vlastního rozpočtu doplatí 183 tisíc. Tisková zpráva

Zápisy do základních škol

Ilustrační foto (1. 4. 2021)
Upozorňujeme rodiče, že v dubnu proběhnou zápisy do 1. tříd základních škol. Týkají se dětí, které k 31. 8. 2021 dosáhnou věku 6 let. Vzhledem k současné epidemické situaci proběhnou zápisy bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Zápisy do mateřských škol jsou plánovány na květen, o konkrétních termínech a podmínkách vás budeme informovat.
Informace k organizaci zápisů (pdf 108 kB)

Zdravé město podpoří osvětové akce dvojnásobnou částkou

Ilustrační foto (1. 4. 2021)
Také letos vyhlásila kopřivnická radnice dotační program Zdravého města a množství finančních prostředků, o které je možné žádat, navýšila na dvojnásobek! Celkem 60 tisíc korun je určeno na podporu společensky prospěšných aktivit zaměřených například na environmentální výchovu, mezigenerační spolupráci, zdravý životní styl či globální odpovědnost. Žádosti o finanční podporu lze podávat od 1. dubna.
Tisková zpráva

Mimořádné opatření

Ilustrační obrázek (31. 3. 2021)
Ochranné opatření – nařízení o zákazu vstupu do zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění covid-19, s účinností od 12. 4. do 31. 5. 2021 (pdf 196 kB)

Svoz bioodpadu bude od dubna častější

Bioodpad (31. 3. 2021)
V dubnu nastává období častějšího svozu biologicky rozložitelného odpadu. Bioodpad z kompostejnerů od rodinných domů i ze sídlišť bude opět svážen jednou za čtrnáct dní, zatímco v zimním období od konce listopadu dostačuje svoz jednou měsíčně. Svoz v dvoutýdenním intervalu bude zahájen po Velikonocích. Tisková zpráva

Daruj krev se Zdravým městem Kopřivnice

Ilustrační obrázek (31. 3. 2021)
V roce 1950, u příležitosti vzniku Světové zdravotnické organizace, byl 7. duben vyhlášen Světovým dnem zdraví. Kopřivnická radnice si tento den každoročně připomíná tím, že ve spolupráci s nejrůznějšími partnery organizuje akce na podporu zdraví a zdravého životního stylu. Letos se zaměří především na propagaci dárcovství krve. Tisková zpráva, Plakát (pdf 1.9 MB)

Dopravu ve Vlčovicích a Mniší bude řídit semafor

Ilustrační obrázek (30. 3. 2021)
Práce na odkanalizování místních částí se přehouply do další fáze - ve Vlčovicích se již pomalu chýlí ke konci a čilý stavební ruch se přesouvá do Mniší. V obou místních částech se během dubna objeví semafory. Zatímco poslední dopravní omezení ve Vlčovicích potrvá zhruba týden, v Mniší bude světelná signalizace řídit provoz až do konce září. Tisková zpráva

Děkujeme dobrovolníkům, kteří se zapojují do úklidových akcí

Ilustrační obrázek (30. 3. 2021)
V sobotu proběhl hlavní den kampaně Ukliďme Česko, jejímž cílem je zlikvidovat černé skládky a nepořádek po celé zemi. Děkujeme všem dobrovolníkům z našeho města, kteří se do podobných aktivit zapojují, registrovaně nebo zcela individuálně. Víme, že někteří z vás se k organizovanému úklidu chystají například v souvislosti s blížícím se Dnem Země. A právě vám nabízíme alespoň drobnou pomoc - máte-li zájem o poskytnutí pytlů a následný odvoz odpadků, kontaktujte Lucii Kubalcovou z odboru životního prostředí (lucie.kubalcova@koprivnice.cz, 556 879 781). Děkujeme, že vám není lhostejné, jak naše prostředí vypadá.

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (29. 3. 2021)
Prodloužení nouzového stavu v souvislosti s epidemií viru SARS CoV-2 (pdf 202 kB)
Prodloužení stávajících krizových opatření (pdf 204 kB)
Problematika zajištění testovacích sad pro pokračování testování ve státní správě (pdf 210 kB)
Změna ochranného opatření k omezení překročení státní hranice ČR ze dne 15. 3. 2021, s účinností od 28. 3. 2021 (pdf 120 kB)
Sdělení Ministerstva zdravotnictví, kterým se vydává seznam zemí nebo jejich částí s nízkým, středním a vysokým rizikem nákazy onemocnění covid-19 s účinností od 29. 3. 2021 (pdf 119 kB)
Rozhodnutí hejtmana MSK, kterým se nařizuje vykonávání péče o děti a mládež (pdf 327 kB)

Na koloběžce městem automobilů!

Ilustrační foto - koloběžka (25. 3. 2021)
Od minulého týdne mají lidé v Kopřivnici možnost zapůjčení sdílených koloběžek. Kdo chce této možnosti využít, musí mít staženou aplikaci re.volt carsharing, být plnoletý a samozřejmě respektovat pravidla silničního provozu. Zákony posuzují koloběžku jako jízdní kolo, koloběžkáři tedy musejí dodržovat stejná pravidla jako cyklisté.

 • koloběžka patří na cyklostezku a silnici, po chodníku ji můžete pouze vést
 • jezdí se po pravé straně vozovky s dostatečným bezpečnostním odstupem
 • pokud existuje na vozovce jízdní pruh pro cyklisty, jezdec na koloběžce je povinen ho použít
 • motoristé předjíždějí jezdce na koloběžce zásadně zleva
 • stojící nebo pomalu jedoucí kolonu vozidel může jezdec na koloběžce předjíždět po pravém kraji vozovky
 • jezdec na koloběžce musí mít za snížené viditelnosti vpředu rozsvícený světlomet s bílým světlem a vzadu svítilnu s červeným světlem
 • jezdec na koloběžce je řidič a musí tedy respektovat to, co platí pro řidiče motorových vozidel - například nesmí jet pod vlivem alkoholu
Provoz sdílených koloběžek probíhá bez finanční podpory města.

Úprava silničního provozu na ulici Lidické

Ilustrační obrázek (25. 3. 2021)
V místech příjezdové komunikace do ulice Lidické bude až do 1. září 2021 upraven silniční provoz. K úpravě dochází z důvodu výstavby nového zatrubnění Kopřivničky v rámci revitalizace centra města. V místě křížení s vodním tokem bude provoz veden pouze v jednom směru, bude vyznačen dopravním značením a řízen semaforem. Omlouváme se za případné komplikace. Situace dopravního značení (pdf 600 kB)

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (24. 3. 2021)
Nařízení č. 1/2021 Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje (pdf 331 kB)

Sčítání lidu, domů a bytů

Ilustrační foto (24. 3. 2021)
O víkendu startuje sčítání lidu - rozsáhlá statistická akce, jejímž cílem je získat každých deset let ucelené informace o obyvatelstvu a jeho demografických, sociálních či ekonomických charakteristikách. Vzhledem k současné epidemické situaci proběhne první fáze online. Během ní bude možné vyplnit elektronický formulář a sečíst se tak bez jakéhokoliv osobního kontaktu. Kdo této možnosti nevyužije, bude muset vyplnit a odevzdat klasický tištěný formulář. Sčítání je zákonnou povinností, za jejíž nesplnění hrozí pokuta. Tisková zpráva

Stavba domova pro seniory by mohla začít v září

Ilustrační foto - Domov pro seniory v Kopřivnici (23. 3. 2021)
Rada Moravskoslezského kraje rozhodla o vyhlášení veřejné zakázky Výstavba domova pro seniory a domova se zvláštním režimem Kopřivnice. Investice kraje přesáhne 300 milionů korun a dalších 65 milionů pokryje dotace Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Výsledkem bude pětipodlažní objekt s kapacitou 84 lůžek poskytující pobytovou službu pro seniory. Aktuální informace včera přivezl do Kopřivnice náměstek hejtmana Jiří Navrátil. Tisková zpráva

Začíná jarní úklid města

Ilustrační foto (23. 3. 2021)
Pracovníci firmy Slumeko zahájili komplexní čištění místních komunikací a parkovišť, včetně přilehlých chodníků. Letos výjimečně začíná jarní úklid v okrajových částech Kopřivnice, centrum přijde na řadu po Velikonocích. Celé město by mělo být vyčištěno v polovině května.
Tisková zpráva, Plán plošného jarního čištění místních komunikací 2021 (pdf 60 kB)

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (23. 3. 2021)
Mimořádné opatření – testování zaměstnanců nestátních neziskových organizací (pdf 134 kB)
Mimořádné opatření – samotestování zaměstnanců a OSVČ, s účinností od 28. 3. 2021 (pdf 133 kB)
Změna mimořádného opatření k nařízení povinného testování zaměstnanců ze dne 1. 3. 2021, s účinností od 24. 3. 2021 do odvolání (pdf 143 kB)
Zajištění přednostních dodávek medicinálního kyslíku pro potřeby zdravotnických zařízení (pdf 203 kB)
Podrobný popis platných opatření srozumitelnou formou najdete na
covid.gov.cz >

Komiks o Komenském zpestří procházky Kopřivnicí

Komiks o Komenském (22. 3. 2021)
Klasické výstavní prostory zůstávají zavřené, a proto pořadatelé hledají náhradní řešení. S neotřelým nápadem, jak lidem zprostředkovat výstavu o životě Učitele národů, přišel Kulturní dům Kopřivnice. Díky jeho pracovníkům se v netradiční galerii proměnilo několik míst v centru města.
Tisková zpráva

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (22. 3. 2021)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se stanoví pravidla pro vyšetření na stanovení přítomnosti viru nebo antigenu viru SARS CoV-2 zaměstnanců ve školách určených pro děti zaměstnanců IZS (pdf 132 kB)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se stanoví pravidla pro vyšetření na stanovení přítomnosti viru nebo antigenu viru SARS CoV-2 zaměstnanců veřejných zaměstnavatelů (pdf 132 kB)
Změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví o povinnosti nošení ochranných prostředků dýchacích cest (pdf 119 kB)
Sdělení Ministerstva zdravotnictví, kterým se vydává seznam zemí nebo jejich částí s nízkým, středním a vysokým rizikem nákazy onemocnění covid-19 s účinností od 22. 3. 2021 (pdf 119 kB)
Podrobný popis platných opatření srozumitelnou formou najdete na
covid.gov.cz >

Kopřivnice jde příkladem v zapojování mladých

Foto ze semináře (19. 3. 2021)
Kopřivnice se zúčastnila mezinárodního projektu Europe Goes Local 2020, jehož hlavním cílem je podpořit mladé obyvatele v aktivním zapojování do veřejného života, a tím pro ně postupně vytvářet lepší životní podmínky. Kopřivnický tým byl jedním z pěti tuzemských zástupců, kteří byli k participaci v projektu vybráni. Tisková zpráva

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (19. 3. 2021)
Krizové opatření o vycházkách v zařízeních sociálních služeb (pdf 206 kB)
Krizové opatření o zákazu návštěv ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociální péče (pdf 228 kB)
Krizové opatření o zákazu maloobchodního prodeje a služeb (pdf 245 kB)
Krizové opatření o omezení volného pohybu (pdf 230 kB)
Prodloužení krizových opatření do 28. března (pdf 204 kB)
Podrobný popis platných opatření srozumitelnou formou najdete na
covid.gov.cz >

Vzdělávání žije i v době zavřených škol

Ilustrační obrázek (18. 3. 2021)
Přestože školy i školky jsou zavřené, vzdělávání stále žije. Kopřivničtí pedagogové nelení a kromě zajištění distanční výuky využívají čas pro svůj profesní růst. V rámci projektu Místní akční plán ORP Kopřivnice II je pro ně připravena řada vzdělávacích aktivit, zájem o ně je veliký.
Tisková zpráva

Parkování v centru města dozná změn

Kopřivnice (17. 3. 2021)
Od poloviny roku plánuje kopřivnická radnice změny v systému parkování. Důvodem je zejména snaha řešit problém s nedostatkem parkovacích míst v centru města a vyjít vstříc obyvatelům okolních ulic. Navržený systém by měl rovněž zpřehlednit situaci a zvýšit kulturu odstavování vozidel taxislužby. Předpokládá však, že některé možnosti parkování budou zpoplatněny. Tisková zpráva

Mimořádné opatření

Ilustrační obrázek (16. 3. 2021)
Změna krizového opatření o určení pověřených škol k zajištění péče o děti vybraných pracovníků ve věku 2 až 10 let (pdf 203 kB)
Změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví o testování zaměstnanců (pdf 340 kB)
Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví o podmínkách vstupu do ČR (pdf 967 kB)

Mimořádné opatření

Ilustrační obrázek (15. 3. 2021)
Sdělení Ministerstva zdravotnictví, kterým se vydává seznam zemí nebo jejich částí s nízkým, středním a vysokým rizikem nákazy onemocnění covid-19 s účinností od 15. března 2021 (pdf 271 kB)

Dočasné zastavení vybraných víkendových spojů

Autobus (12. 3. 2021)
S ohledem na pokračující omezení pohybu osob a s tím související pokles poptávky po veřejné dopravě, dochází od soboty 13. března až do odvolání k zastavení provozu vybraných víkendových spojů na linkách příměstské autobusové dopravy. Nadále platí i omezení provozu v pracovních dnech, a to v rozsahu prázdninového režimu. Aktuální informace o odjezdech si ověřte na www.kodis.cz nebo ve vyhledávačích spojení, případně volejte Dopravní infocentrum ODIS  - tel. 597 608 508. Nové jízdní řády budou zveřejněny nejpozději v sobotu ráno, na zastávkách však vyvěšeny nebudou.

Korunka a Koruna Podbeskydí 2021

Bezručova vyhlídka (12. 3. 2021)
Dům dětí a mládeže Kopřivnice ve spolupráci s městem odstartoval 1. března čtyřměsíční výzvu na zdolání sedmi případně čtrnácti vrcholů v Podbeskydí. Turistická akce je určena pro kohokoliv, kdo má rád pohyb a přírodu, pro jednotlivce, rodiny i kolektivy, samozřejmě za dodržení aktuálně platných epidemických opatření.
Tisková zpráva, Plakát (pdf 9.8 MB)

Srozumitelná data o pandemii nově v Mobilním rozhlasu

Ilustrační obrázek (11. 3. 2021)
Mobilní rozhlas spouští novou službu, tzv. COVID report. Cílem je informovat občany o skutečném počtu nakažených a nových přírůstcích přímo v místě jejich bydliště, zaměstnání nebo tam, kde bydlí jejich blízcí. Tlumit případnou paniku, ale také posilovat obezřetnost v místech, kde počty případů rostou. Projekt srozumitelně interpretuje oficiální data Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR. Pokud vás data o vývoji pandemie v našem městě zajímají, sledujte přehledné infografiky na online profilu Kopřivnice Covid Report - Mobilní Rozhlas.

V Kopřivnici budou jezdit sdílené skútry a koloběžky

Ilustrační foto - koloběžka (10. 3. 2021)
Již brzy se budou moci Kopřivničané i návštěvníci přepravovat po městě a okolí na vypůjčených skútrech a koloběžkách. Půjde o ekologickou veřejnou dopravu, která může vhodně doplnit stávající způsoby cestování. Poslední nutné formality schválili kopřivničtí radní na své včerejší schůzi.
Tisková zpráva,
Mapa míst pro odstavování koloběžek

Zrušení parkoviště pod zelným trhem po dobu revitalizace centra města

Kopřivnice (10. 3. 2021)
V souvislosti se zahájením projektu Revitalizace centra města Kopřivnice bude od pondělí 15. března uzavřeno parkoviště pod tzv. zelným trhem. Po celou dobu stavby, tedy do léta 2023, bude na této ploše umístěno zařízení staveniště. Žádáme řidiče, aby využili parkovací místa v okolí. Za vzniklé komplikace se velmi omlouváme!

Prosíme, buďte ohleduplní a chraňte sebe i své okolí!

Ilustrační foto (9. 3. 2021)
Ke dni 8. 3. 2021 bylo v ORP Kopřivnice potvrzeno celkem 4 583 případů pozitivně testovaných na covid-19. 354 lidí je momentálně v léčení, 60 lidí bohužel v souvislosti s touto nemocí zemřelo. Prosíme, buďte ohleduplní a respektujte povinnost ochrany dýchacích cest.
Povinnost mít zakrytá ústa a nos respirátorem, schválenou nanorouškou či chirurgickou rouškou platí i na zastavěném území obcí a měst. Z této povinnosti jsou vyjmuty děti do 2 let a osoby s poruchou intelektu či závažnými duševními poruchami, pokud z důvodu tohoto stavu roušku nosit nemohou. Roušku či respirátor mít nemusíte, pokud jste v přírodě mimo město a pokud je dodržena vzdálenost alespoň 2 metry od ostatních osob (nepočítají se osoby žijící ve společné domácnosti). Děkujeme za spolupráci a vzájemnou ohleduplnost!

Omezení provozu oddělení správy místních poplatků a pohledávek

Ilustrační foto - Městský úřad Kopřivnice (9. 3. 2021)
Z důvodu nemoci došlo k dočasnému omezení provozu oddělení správy místních poplatků a pohledávek. Žádáme občany, aby nutnost osobní návštěvy oddělení během tohoto týdne zvážili, a pokud možno odložili. Místní poplatky je možné uhradit bezhotovostně nebo na pokladně v přízemí městského úřadu. Splatnost poplatku za komunální odpad je 30. června, nejbližší termín splatnosti poplatku za psy je 31. května (v případě čtvrtletní splatnosti).
Děkujeme za pochopení.

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (9. 3. 2021)
Mimořádné opatření – nařízení izolace a karantény v souvislosti s mutacemi viru SARS-CoV-2 s účinností od 9. 3. 2021 (pdf 130 kB)
Mimořádné opatření – pravidla pro vyšetření vzorků mutací viru SARS-CoV-2 s účinností od 9. 3. 2021 (pdf 130 kB)

Zastupitelé schválili nové investice

Ilustrační foto - kalkulačka (9. 3. 2021)
Přestože hlavní část rozpočtu města na rok 2021 byla schválena již vloni v prosinci, v prvním čtvrtletí vždy dochází k upřesnění na základě účetního vypořádání s předchozím rokem. Jde o tzv. druhou část rozpočtu, kterou zastupitelé schválili na svém čtvrtečním zasedání. Výdajová část rozpočtu se díky schválenému opatření navýšila o téměř 49 milionů korun. Tisková zpráva

EU prodloužila lhůty technických prohlídek automobilů

Ilustrační foto (8. 3. 2021)
V důsledku epidemické situace vydala Evropská unie nařízení, kterým došlo k prodloužení platnosti některých dokladů a osvědčení v oblasti dopravy. Prodlužují se rovněž lhůty pro provedení pravidelných technických prohlídek. Jedná se o další z kroků, jejichž cílem je snížení mobility občanů z důvodu prevence šíření koronaviru. U vozidel, kterým končí lhůta pro technickou prohlídku nebo platnost osvědčení o technické způsobilosti v období od 1. září 2020 do 30. června 2021, došlo k prodloužení doby o 10 měsíců. Toto prodloužení se nezaznamenává do registračního dokladu a rovněž se nebude měnit nálepka na registrační značce.

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (8. 3. 2021)
Zajištění poskytování zdravotních služeb poskytovateli zdravotních služeb akutní lůžkové péče po dobu trvání nouzového stavu – studenti (pdf 212 kB)
Mimořádné opatření – antigenní testování obyvatel, s účinností od 9. 3. 2021 do odvolání (pdf 158 kB)
Změna mimořádného opatření k nařízení povinného testování u zaměstnavatelů ze dne 1. 3. 2021, s účinností od 9. 3. 2021 do odvolání (pdf 130 kB)
Mimořádné opatření – samotestování zaměstnanci, s účinností od 9. 3. 2021 do odvolání (pdf 139 kB)
Mimořádné opatření – antigenní testování zdravotní a sociální služby – zaměstnanci, s účinností od 9. 3. 2020 (pdf 162 kB)
Mimořádné opatření – antigenní testování zdravotní a sociální služby – pacienti, s účinností od 9. 3. 2020 (pdf 156 kB)
Mimořádné opatření – povinné testování veřejní zaměstnavatelé nad 50 osob (pdf 147 kB)
Příprava mimořádného opatření o zavedení povinného testování zaměstnanců veřejného sektoru na přítomnost onemocnění COVID-19 (pdf 211 kB)
Sdělení Ministerstva zdravotnictví, kterým se vydává seznam zemí nebo jejich částí s nízkým, středním a vysokým rizikem nákazy onemocnění covid-19, s účinností od 8. 3. 2021 (pdf 269 kB)
Mimořádné opatření – povinnost hlásit výsledky z POC AG do ISIN s účinností od 9. 3. 2021 (pdf 121 kB)

Hledá se provozovatel restaurace u nového muzea

Ilustrační foto (4. 3. 2021)
Společnost Tatra Trucks hledá zájemce o provozování restaurace u nově budovaného Muzea nákladních automobilů Tatra.
Bližší informace >

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (4. 3. 2021)
Zajištění poskytování zdravotních služeb poskytovateli zdravotních služeb akutní lůžkové péče po dobu trvání nouzového stavu (pdf 211 kB)
Zrušení mimořádné opatření k zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách ze dne 26. 3. 2020 (pdf 116 kB)
Zrušení mimořádné opatření k zákazu volného pohybu osob na území ČR ze dne 23. 3. 2020 (pdf 116 kB)

Dětská hřiště se opět otevřou veřejnosti

Ilustrační foto - dětské hřiště (3. 3. 2021)
Na přání Kopřivničanů změnilo vedení města původní rozhodnutí a většina dětských hřišť bude navzdory vládním doporučením opět otevřena. Postupnému znovuotevření hřišť však bude předcházet důkladná dezinfekce herních prvků. Tisková zpráva

Výkopové práce v centru budou brzy zahájeny

Ilustrační obrázek centra města (3. 3. 2021)
Pokud to počasí umožní, již příští týden by měly být zahájeny výkopové práce v rámci revitalizace centra města. Cílem tohoto dlouho očekávaného projektu je vybudovat v Kopřivnici moderní a reprezentativní centrum nabízející lidem možnosti pro příjemné posezení a trávení volného času. Stavba je rozdělena do pěti etap, které budou postupně realizovány v letech 2021 až 2023.
Tisková zpráva

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (3. 3. 2021)
Změna krizového opatření o zákazu maloobchodního prodeje a služeb (pdf 217 kB)
Změna krizového opatření o omezení volného pohybu osob (pdf 135 kB)
Mimořádné opatření – nařízení izolace a karantény, s účinností od 3. 3. 2021 do odvolání (pdf 151 kB)

Prodloužení platnosti řidičských průkazů

Ilustrační foto - volant (3. 3. 2021)
V důsledku epidemické situace bude prodloužena platnost řidičských průkazů končící v období od 1. září 2020 do 30. června 2021, a to o 10 měsíců. Současně bude již podruhé prodloužena platnost řidičských průkazů, která měla končit v období od 1. února 2020 do 31. srpna 2020 – platnost těchto průkazů bude možné prodloužit o dalších 6 měsíců nebo do 1. července 2021 (podle toho, který termín nastane později). Obdobně bude řešeno i prodloužení platnosti profesní způsobilosti řidiče.  

Očkování proti koronaviru v Kopřivnici

Ilustrační foto - výběr očkovacího místa (2. 3. 2021)
Upozorňujeme zájemce o očkování v Kopřivnici, aby v registračním systému zvolili očkovací místo „Nový Jičín – THERÁPON 98, a. s.“. Na základě mnoha dotazů občanů upřesňujeme, že se jedná skutečně o místní polikliniku.  

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (2. 3. 2021)
Mimořádné opatření – povinné testování zaměstnavatelé, s účinností od 3. 3. 2021 do odvolání (pdf 140 kB)
Mimořádné opatření – samotestování zaměstnanci, s učinností od 2. 3. 2021 do odvolání (pdf 127 kB)
Mimořádné opatření – antigenní testování obyvatel, s účinností od 2. 3. 2021 do odvolání (pdf 146 kB)
Mimořádné opatření – změna mimořádného opatření k povinnosti poskytovatelů k hlášení do Národního dispečinku očkování ze dne 13. 1. 2021 (pdf 121 kB)
Podrobný popis platných opatření srozumitelnou formou najdete na
covid.gov.cz >

Pomoc seniorům nad 70 let při registraci k očkování

Ilustrační foto - očkování (1. 3. 2021)
Od 1. března se mohou k očkování proti koronaviru registrovat i senioři od věku 70 let. Registrace je možná na crs.uzis.cz nebo na bezplatné lince 1221. Pro zájemce, kteří si s registrací nevědí rady a nemají nikoho, kdo by jim pomohl, zřídilo město krizovou linku na číslech 737 283 566 a 731 393 575, která funguje v pracovní dny od 8 do 15 hodin. Seniorů nad 70 let je v Kopřivnici a místních částech evidováno 3 178.
Informační leták (pdf 361 kB)
 

Městský úřad zůstává otevřen, vstup je možný s respirátorem nebo chirurgickou rouškou

Městský úřad Kopřivnice (1. 3. 2021)
Dnešním dnem vstoupila v platnost řada nových opatření, jejichž cílem je zlepšení epidemické situace. Městský úřad Kopřivnice pro vás zůstává otevřen v běžných úředních hodinách, ale při vstupu je nutné zakrýt si dýchací cesty respirátorem či chirurgickou rouškou. Látková rouška, šála apod. nejsou považovány za dostatečnou ochranu. Děkujeme, že využíváte náš objednávkový systém a dodržujete hygienická opatření. Přehled všech aktuálních opatření ve srozumitelné podobě naleznete na covid.gov.cz. 

Hygienická opatření na radnici pro naše i vaše bezpečí

Městský úřad Kopřivnice - testování (1. 3. 2021)
Městský úřad Kopřivnice dbá o bezpečí svých zaměstnanců i klientů. Samozřejmostí je dodržování hygienických opatření jako ochrana dýchacích cest či dezinfekce rukou, nově probíhá i antigenní testování pracovníků úřadu. Přesto v zájmu maximálního omezení možného šíření covidu-19 žádáme klienty, aby nutnost návštěvy pečlivě zvážili a upřednostňovali elektronickou, telefonickou či písemnou formu komunikace. V případech, kdy je osobní návštěva nezbytná, využívejte prosím možnost objednání prostřednictvím objednávkového systému či na základě předchozí telefonické domluvy. Děkujeme za pochopení a vzájemnou ohleduplnost. 

Škola pro děti zaměstnanců kritické infrastruktury

ZŠ 17. listopadu (1. 3. 2021)
Na základě rozhodnutí hejtmana Moravskoslezského kraje je ZŠ a MŠ 17. listopadu opět školou určenou k zajištění nezbytné péče pro děti zaměstnanců kritické infrastruktury ve věku od 2 do 10 let. Zájemci o tuto službu mohou kontaktovat sekretariát školy – 556 821 307, 737 207 291, skola@zskop17.cz.
Rozhodnutí hejtmana MSK, kterým se nařizuje vykonávání péče o děti a mládež (pdf 318 kB)

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (27. 2. 2021)
Sbírka zákonů č. 40/2021 (pdf 88 kB)
Sbírka zákonů č. 39/2021 (pdf 291 kB)
Sbírka zákonů č. 38/2021 (pdf 158 kB)
Čestné prohlášení – vzor (docx 16 kB)
Cesty mimo práci – formulář (docx 18 kB)
Potvrzení zaměstnavatele na více cest do práce (docx 13 kB)
Otázky a odpovědi k omezení pohybu (pdf 100 kB)
Podrobný popis platných opatření srozumitelnou formou najdete na
covid.gov.cz >

Svoz odpadů v Mniší

Ilustrační foto - svoz odpadů (26. 2. 2021)
V souvislosti s výkopovými pracemi na kanalizaci v Mniší žádáme občany z dotčené lokality, aby své nádoby s odpadem připravili pro svozovou techniku na začátek nebo konec výkopu. Jinde umístěné nádoby nebudou svezeny. Případnou pomoc s přemístěním nádob poskytne zájemcům zhotovitel stavby, kterého je možné kontaktovat na tel. čísle 739 081 764. Děkujeme za spolupráci a pochopení.

Ondřej se stal prvním občánkem města Kopřivnice

První občánek města Kopřivnice (25. 2. 2021)
Ve čtvrtek 25. února přivítal starosta Miroslav Kopečný prvního občánka města Kopřivnice roku 2021. Tím se stal Ondřej Hajdušek, který se narodil 1. ledna v 01.24 hodin. Od města dostal dárkový balík s velkým plyšovým krtkem, kojeneckými potřebami a oblečením. Šťastní rodiče pak přijali gratulace, pamětní list a květiny.
Tisková zpráva

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (25. 2. 2021)
Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví o zákazu vstupu do zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění covid-19 způsobeného novými mutacemi koronaviru SARS-CoV-2 (pdf 117 kB)

V Kopřivnici se chystá další aukce energií

Ilustrační foto - stožár (24. 2. 2021)
Kopřivničané mají opět možnost zúčastnit se společného nákupu elektřiny a zemního plynu formou e-aukce. Registrace zájemců, kteří takto chtějí ušetřit peníze za energie, byla spuštěna 20. února. Vzhledem k epidemické situaci probíhá zatím pouze elektronicky a telefonicky.
Tisková zpráva

Sbírka brýlí pro velký zájem pokračuje

Ilustrační foto - brýle (24. 2. 2021)
Pro velký úspěch a zájem Kopřivničanů pomáhat pokračuje sbírka Brýle pro Afriku. Nepotřebné brýle můžete nosit do 30. června na informace městského úřadu.
Tisková zpráva

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (23. 2. 2021)
Mimořádné opatření – nařízení izolace a karantény, s účinností od 1. 3. 2021 do odvolání (pdf 150 kB)
Mimořádné opatření – nošení ochranných prostředků dýchacích cest, s účinností od 25. 2. 2021 do odvolání (pdf 250 kB)
Mimořádné opatření – vystavení certifikátu o dokončení očkování v ISIN, s účinností od 23. 2. 2021 (pdf 124 kB)
Usnesení Poslanecké sněmovny o zrušení nouzového stavu (pdf 43 kB)

V Kopřivnici začalo očkování proti covidu-19

Therápon 98 (22. 2. 2021)
Na poliklinice Therápon 98 dnes začalo fungovat očkovací místo. Jeho kapacita byla hned první den vyčerpána a další rezervace budou umožněny později, dle dodávky vakcín. Volnou kapacitu doporučujeme ověřit za několik dní. Lidé nad 80 let, kteří mají zájem o očkování a zatím nejsou registrováni, se mohou registrovat na webu crs.uzis.cz nebo na bezplatné telefonní lince 1221. Město se rozhodlo registraci seniorům ulehčit a za tímto účelem byla zřízena krizová linka 737 283 566 a 731 393 575, která funguje v pracovní dny od 8 do 15 hodin.

V Kopřivnici funguje nová stanice profesionálních hasičů

Stanice profesionálních hasičů v Kopřivnici (22. 2. 2021)
V závěru minulého týdne navštívili zástupci radnice základnu Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje fungující v našem městě od začátku letošního roku. O požární bezpečnost obyvatel Kopřivnice a okolí dbá na stanici 34 profesionálních hasičů, kteří k zásahu vyjíždějí nejpozději do dvou minut od vyhlášení poplachu.
Tisková zpráva

Zprávy z města nově v Mobilním rozhlase

Kopřivnice (18. 2. 2021)
Zprávy z města, pravidelné e-maily o dění v Kopřivnici, rozesílá místní radnice do několika tisícovek kopřivnických domácností. Po letech, kdy tento způsob informování probíhal v nezměněné podobě, přichází nyní s novinkou a Zprávy z města začíná distribuovat prostřednictvím Mobilního rozhlasu. Tisková zpráva, Mobilní rozhlas >

Kopřivnice získala ocenění za výbornou finanční kondici

Hodnocení finanční kondice Kopřivnice (16. 2. 2021)
Hospodaření našeho města je dlouhodobě na velmi dobré úrovni. Vyplývá to z výsledků srovnávacího průzkumu finanční kondice měst a obcí, v němž Kopřivnice získala nejvyšší možné hodnocení v kategorii A. Tisková zpráva

Kulturní dům se otevírá nejen online světu

Kulturní dům Kopřivnice (5. 2. 2021)
Možnost pořádání kulturních akcí je bohužel zatím v nedohlednu, a proto se Kulturní dům Kopřivnice rozhodl zpestřit tuto nelehkou dobu dětem i dospělým nabídkou nových aktivit. Okénková výstava loutek, Koprčtení do ouška, knihovní kvízy, výtvarná soutěž o nejkrásnější loutku či Rande naslepo s knihou – to je jen část akcí, na které se mohou Kopřivničané těšit. Tisková zpráva

Startuje výzva Do práce na kole

Do práce na kole (5. 2. 2021)
Město Kopřivnice se stane už potřetí lokálním organizátorem celorepublikové výzvy Do práce na kole. Kampaň se snaží motivovat zaměstnance, aby alespoň po dobu jednoho měsíce změnili své dopravní návyky a vyzkoušeli si dopravovat se pravidelně do práce na kole nebo jakýmkoli bezmotorovým způsobem včetně běhu a chůze.
Tisková zpráva

Město chce opravit další památku

Zřícenina hradu Šostýna (4. 2. 2021)
Město podalo žádost o dotaci na opravu suterénní zdi bývalého paláce zříceniny hradu Šostýna. Stav místní památky z 13. století není dobrý a turisté ji mohou navštěvovat jen na vlastní nebezpečí. Díky prostředkům z ministerstva kultury by se to však brzy mohlo změnit. Tisková zpráva

Kopřivnice aktualizuje akční plán rozvoje

Městský úřad Kopřivnice (3. 2. 2021)
Jako každý rok v tomto čase připravuje kopřivnická radnice akční plán rozvoje města na období následujících dvou let. Dokument vychází z dlouhodobé strategie města a plánuje konkrétní aktivity v návaznosti na rozpočet. Je tedy důležitým nástrojem pro celkové směřování vývoje i finanční plánování. Tisková zpráva

Knihovna otevírá výdejní okénko

Ilustrační foto (1. 2. 2021)
Městská knihovna od úterý 2. února otevírá výdejní okénko pro vyzvednutí předem objednaných knih. Okénko bude fungovat v přízemí Kulturního domu Kopřivnice v prostoru šaten.
Tisková zpráva

Přebírání důchodů po dobu nouzového stavu

Ilustrační foto (28. 1. 2021)
Vzhledem k aktuálním protiepidemickým opatřením mohou starší lidé s oslabenou imunitou požádat své příbuzné nebo jiné důvěryhodné osoby o převzetí důchodu (vypláceného v hotovosti prostřednictví České pošty). K tomu je potřeba využít formulář >.

Kopřivnice plánuje změnu systému parkování

Kopřivnice (28. 1. 2021)
Stejně jako mnoho jiných měst, i Kopřivnice se potýká s nedostatkem parkovacích stání poblíž centra. Nyní tuto problematiku řeší prostřednictvím karet opravňujících k parkování na vymezených místech, od července však plánuje další opatření. Na parkovišti u prodejny Albert by se měly v létě objevit první parkovací automaty.
Tisková zpráva

Připomínka místních osobností v parku

Připomínka místních osobností v parku (27. 1. 2021)
Park mezi ulicemi Sadovou a Pionýrskou prošel vloni kompletní obnovou. Přestože většina prací je již hotova, na jaře bude projekt pokračovat instalací čtyř uměleckých artefaktů - třímetrových dřevěných písmen, která budou připomínat některé kopřivnické osobnosti. Tisková zpráva

Monitorovací zpráva plánování sociálních služeb za rok 2020

Ilustrační obrázek (22. 1. 2021)
Tento týden zveřejnil odbor sociálních věcí a zdravotnictví na webových stránkách města v sekci sociální oblast – plánování sociálních služeb monitorovací zprávu sociálních služeb za loňský rok. Stejnou zprávu obdrželi i členové pracovních skupin, kteří se podílejí na plánování sociálních služeb, včetně harmonogramu příprav na další, již IV. plán sociálních služeb pro roky 2022-2025.
Tisková zpráva

Kopřivnice podpoří kulturu a sport téměř 11 miliony

Ilustrační foto (7. 1. 2021)
Příští týden mohou zájemci podávat žádosti o dotace z programů na podporu kultury a sportu. Činnost zdejších sportovních klubů, kulturních spolků i aktivních jednotlivců letos město podpoří dokonce vyšší částkou než v předchozích letech.
Tisková zpráva

Vizualizace budoucího obchvatu Vlčovic

Vizualizace budoucího obchvatu Vlčovic (7. 1. 2021)
Ředitelství silnic a dálnic zveřejnilo video představující podobu budoucího obchvatu Vlčovic. Jde o významnou stavbu, která propojí Kopřivnici s Frenštátem p. R., řidičům zkrátí jízdní čas, zlepší dostupnost průmyslového parku a především zvýší bezpečnost provozu v místní části Vlčovice. Tou denně projede zhruba 8 tisíc automobilů, a to těsně kolem zástavby. Budoucí trasa povede Vlčovicemi po zhruba 450 metrů dlouhé estakádě s protihlukovými stěnami, stávající silnice poslouží lokální dopravě. Zahájení stavby je však otázkou několika let, neboť mu bude předcházet ještě mnoho kroků (výkupy pozemků, vydání územního rozhodnutí, stavebního povolení apod.). Město, které iniciovalo zahájení projektování, je do přípravy zapojeno a řeší například úpravu trasy cyklostezky do Vlčovic.

Pomoc s nákupy pro občany v karanténě

Ilustrační foto - nákup (6. 1. 2021)
Město Kopřivnice nabízí možnost zajištění nezbytných nákupů pro občany, kteří se ocitli v karanténě bez jakékoliv pomoci druhých. V případě, že Vám byla nařízena karanténa a nemá Vám kdo nakoupit, můžete si domluvit pomoc na čísle Městského úřadu v Kopřivnici 731 393 575. Volat můžete každý pracovní den v době od 8 do 15 hodin. Nabídka je určena výhradně občanům Kopřivnice a místních částí, kteří jsou prokazatelně v situaci, kdy jim nemá kdo pomoci.

Kopřivnice vydala další díl dokumentárního cyklu

Z Kopřivnice do Asie s Miroslavem Dryákem (6. 1. 2021)
Kopřivnice navázala na úspěšnou sérii dokumentárních DVD Město očima pamětníků a vydala její volné pokračování. Tentokrát jde o vzpomínky tatrováckého mechanika Miroslava Dryáka, který byl členem asijské expedice Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky.
Tisková zpráva

Prodloužení platnosti parkovacích karet

Ilustrační obrázek (21. 12. 2020)
V polovině ledna 2021 bude Rada města Kopřivnice projednávat prodloužení platnosti aktuálních parkovacích karet opravňujících k parkování na ulicích Kpt. Nálepky, Sokolovské, Dukelské a na parkovišti u Alberta. Předpokládá se, že platnost karet bude prodloužena až do 30. června 2021. Poté by mělo dojít k úpravám stávajícího systému parkování a vydání nových karet.

Dobrovolné testování pomocí antigenních testů

(21. 12. 2020)
Chcete si ověřit, zda proděláváte onemocnění COVID-19 a zabránit tak dalšímu šíření nákazy? Chcete vědět, jaké výhody Vám přinese antigenní testování? Kdo a kde se může nechat otestovat? Jak testování probíhá? (pdf 392 kB)

Předprostor technického muzea dozná změn

Předprostor technického muzea (17. 12. 2020)
Lidé procházející centrem Kopřivnice mohli již před několika dny zaznamenat, že z posezení u obchodu Albert byly odvezeny lavičky. Ty se na své místo vrátí po odstranění zastřešení, pravděpodobně v jarních měsících. Vizuální vyčištění nároží prodejny je prvním krokem v rámci úprav předprostoru technického muzea. Tisková zpráva

Kraj hledá dobrovolníky

Ilustrační foto - ruce (8. 12. 2020)
Krizový štáb Moravskoslezského kraje vyzývá všechny dobrovolníky, kteří chtějí pomáhat při zvládání zhoršené epidemické situace, aby se zaregistrovali na e-mailové adrese spolu2@msk.cz. Využít lze také webové stránky SPOLU TO DÁME spolu.msk.cz, kde už mnoho lidí nabízí svou pomoc, například se zajištěním nákupu, venčením psů, hlídáním dětí, šitím roušek apod. Vaše nabídka na této stránce Vás rychle propojí s těmi, kdo pomoc potřebují.
Všem dobrovolníkům z našeho města předem děkujeme!

Kopřivnice chce omezit vizuální smog

Kopřivnice (20. 11. 2020)
Přemíra reklamních cedulí, nekoncepčně umisťované plachty na oplocení či křiklavé barvy fasád nerespektující architekturu objektů. To vše vytváří vizuální smog, který negativně ovlivňuje nejen vzhled měst, ale také život občanů v nich. Kopřivnice se rozhodla tyto jevy alespoň částečně eliminovat a vydává manuál Estetika Kopřivnice. Tisková zpráva

Získávejte nejdůležitější zprávy z města přímo do mobilu

Ilustrační obrázek - mobilní rozhlas (18. 11. 2020)
Hlášení rozhlasu, tiskové zprávy, upozornění na uzavírky komunikací či změny v termínech svozu odpadů...to vše můžete dostávat zcela zdarma přímo do svých chytrých telefonů. Stačí si stáhnout aplikaci Mobilní rozhlas a budete mít přehled o tom nejdůležitějším, co se v Kopřivnici děje. Tisková zpráva

Dárcovství rekonvalescentní plazmy

Ilustrační foto - darování krve (6. 11. 2020)
Prodělali jste koronavirovou infekci a chcete pomoci? Darujte krevní plazmu pro potřebu léčby covid pozitivních pacientů s těžkými komplikacemi. Krevní centrum Ostrava vyzývá zdravé muže ve věku 18 - 50 let nad 65 kg, kteří prodělali koronavirovou infekci a jsou ochotni darovat krevní plazmu, aby volali na bezplatnou telefonní linku 800 260 004 nebo poslali e-mail na krevni.centrum@fno.cz a uvedli své jméno, datum narození, telefon. Dárce bude následně kontaktován pracovníkem centra. K odběru rekonvalescentní plazmy nejsou vhodní dárci, kteří v minulosti dostali krevní transfuzi.

O sociální dávky lze žádat z domova

Ilustrační foto (20. 10. 2020)
S cílem omezit riziko šíření nákazy koronavirem přistoupil Úřad práce ČR k organizačním změnám. Pokud chtějí lidé žádat o některou z nepojistných sociálních dávek, nemusejí na úřad osobně, formuláře lze podat písemně či elektronicky. Po dobu nouzového stavu k tomu není nutný zaručený elektronický podpis. Více informací >

Dětský koutek na radnici dočasně mimo provoz

Městský úřad Kopřivnice - dětský koutek (12. 10. 2020)
Přestože v pondělí a ve středu zůstává městský úřad otevřen veřejnosti, služby hlídání dětí bohužel nebude možné využít. Dětský koutek Žirafka bude od pondělí 12. října až do odvolání uzavřen. Důvodem je aktuálně malý zájem o využití této služby.

Poradce pro pečující poskytne kompletní informace

Ilustrační foto (8. 7. 2020)
Kopřivnická radnice zřídila na odboru sociálních věcí a zdravotnictví pozici poradce pro pečující, který bude radit lidem pečujícím o své blízké. Tisková zpráva

Stavba bronzové sochy Emila Zátopka dostala zelenou

Ilustrační foto (29. 6. 2020)
Kopřivnice postaví sochu Emilu Zátopkovi. Legendární běžec a čtyřnásobný olympijský vítěz se bronzové podobizny ve svém rodném městě dočká v září roku 2022 během oslav 100. výročí jeho narození. O plánu postavit bronzovou skulpturu včera velkou většinou hlasů rozhodli zastupitelé města.
Tisková zpráva

Bezpečnostní desatero

Ilustrační foto - chraňte domov i sebe (3. 9. 2019) Protože každý rok dochází v domácnostech po celé ČR k více než tisícovce požárů, při kterých umírají desítky lidí a stovky jich jsou zraněny, vydal Hasičský záchranný sbor České republiky informční leták „Bezpečnostní desatero“, jehož účelem je upozornit na konkrétní problém související s bydlením ve snaze snížit počet obětí a výši škody na majetku.
Informační leták - Bezpečnostní desatero (pdf 3.2 MB)

V Kopřivnici se dají dobíjet elektrokola

Dobíjecí stanice (28. 6. 2019) V Kopřivnici se objevila stanice pro nabíjení elektrokol. Novou službu před prázdninami spustilo kopřivnické informační centrum, v jehož blízkosti se nabíjecí stanice také nachází.
Tisková zpráva

Banner - koronavirus
Banner - revitalizace centra města
Banner - Odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší
Banner - Měření rychlosti radarem
Banner - Zátopek 100
Banner - Hlášení závad
Poplatek za odpady (pdf 121 kB)
Ikona popelnice
RSS ikona
 • Svoz bioodpadu bude od dubna častější

  V dubnu nastává období častějšího svozu biologicky rozložitelného odpadu. Bioodpad z kompostejnerů od rodinných domů i ze sídlišť bude opět svážen ...
 • Jaké změny nás po víkendu čekají

  V neděli o půlnoci skončí v České republice vyhlášený nouzový stav. Můžeme se těšit na konec omezení pohybu, částečný návrat dětí do škol i ...
 • Budeme mít nový web!

  Nejen nový městský web doplněný o portál občana, ale také průzkum spokojenosti obyvatel, nejrůznější školení či úpravy grafického manuálu ...
 • Cyklobus Beskydy se vrací!

  Od května budou mít Kopřivničané opět možnost vyrazit na výlety do Beskyd cyklobusem. Minulý týden byla podepsána šestistranná smlouva mezi dopravcem a ...
 • Dopravu ve Vlčovicích a Mniší bude řídit semafor

  Práce na odkanalizování místních částí se přehouply do další fáze - ve Vlčovicích se již pomalu chýlí ke konci a čilý stavební ruch se ...

Kopřivnice zažila dva protesty proti vládním restrikcím

Zhruba čtyři desítky lidí v sobotu vyjádřily svůj nesouhlas s vládními protiepidemickými opatřeními. Jejich průvod prošel městem od ZŠ 17. listopadu na náměstí TGM.
 FOTO: DAVID MACHÁČEKKopřivnice (dam) – Hned dva protesty, kterými jejich účastníci vyjádřili svůj nesouhlas s tím, jak vláda řeší pandemii covid-19, zažila Kopřivnice během ...

Prostřednictvím fotografií stromů Dalibor Kvita oživuje „Paměť v Kopru“

Dalibor Kvita pořizuje snímky kopřivnických stromů archaickým dřevěným fotoaparátem na černobílé negativy ve formátu 13 × 18 centimetrů.
 FOTO: DAVID MACHÁČEKKopřivnice – Stromy, které běžně a často zcela bez povšimnutí míjíme v ulicích Kopřivnice, nejsou jen zelenou kulisou města, ale celá řada z nich jsou němými ...

Informace o kvalitě ovzduší
Polétavý prach - PM10 [µg/m3]13.1
Povolený denní limit pro PM10 je 50 µg/m3
Data ze stanice AIM Studénka, odchylka pro Kopřivnici ±10%
Realizované projekty
Ilustrační foto k projektu
 
Dostavba tělocvičny a rekonstrukce ZŠ Lubina
celkové výdaje projektu - 16.940.000 Kč
přiznaná dotace - 15.880.000 Kč
podíl města - 1.060.000 Kč
Logo - Czech Point
Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS