Město Kopřivnice - Partnerské město Castiglione del Lago
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
Otevírací doba a kontakty
Cyklostezky v Kopřivnici - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Partnerské město Castiglione del Lago

Město Castiglione del Lago se rozkládá na březích jezera Trasimeno na severozápadě Umbrie a je součástí okresu Perugia. Je správním střediskem pro 13 obcí. Geografické umístění v blízkosti významných dálničních a železničních tahů vytváří z města výhodný výchozí bod pro výlety za různými kulturními, uměleckými, náboženskými i přírodními skvosty střední Itálie (Řím, Florencie, Siena, Arezzo, Perugia, Orvieto atd.).

Castiglione del Lago

Původně etruská rybářská osada a později zemědělská oblast měla díky své strategické poloze velký vojenský význam a ve středověku byla častým objektem soupeření mezi významnými italskými republikami jako např. Florencie, Siena, Perugia a Arezzo.

Castiglione del Lago

Na konci 12. století obec definitivně připadla Perugii a prošla rozsáhlou rekonstrukcí do podoby, v jaké je prakticky zachována do současnosti. Historické centrum je dodnes obklopeno původními hradbami, které je oddělují od obytných čtvrtí. Centrum tvoří především Lví pevnost (Rocca del Leone) z 13. století a renesanční palác Della Corgna, navzájem propojené úchvatnou krytou pasáží. Ve středověku patřilo město po určité období také církevnímu státu, po sjednocení Itálie získala obec v roce 1870 samostatnost a palác Della Corgna se stal sídlem městského úřadu. Dnes je z něj muzeum.

Castiglione del Lago

Oblast Castiglione del Lago nabízí obyvatelům a turistům bohaté sportovní vyžití, kromě koupání na vybavených plážích jezera Trasimeno a množství vodních sportů (surfování, plachtění, vodní lyžování a jiné), také obecní krytý bazén, tenisové kurty, turistickou stezku Percorso Vita (Cesta života), která se vine od jezera až k pevnosti a další.

Castiglione del Lago

Ve městě sídlí Hudební škola pro mládež do 18 let, která pořádá kromě různých kurzů také koncerty, hudební soutěže a festivaly. Bývalé letiště Aeroporto Eleuteri o rozloze kolem 100 ha se dnes využívá pro různé akce a přehlídky jako např. Coloriamo i Cieli (Barevné nebe - drakiáda), Meeting di Primavera (Jarní setkání) a festival tulipánů.

V červenci probíhají oslavy Trasimeno Blues a v srpnu Mezinárodní festival folklóru a svátek svatého Dominika. Rybaření a zemědělství uvolnilo místo turistickému ruchu (především agroturistice), letní rezidence a „country houses“ nabízejí rekreaci a v početných restauracích a hospůdkách lze ochutnat místní a krajové speciality.

Castiglione del Lago
RSS ikona

Na poliklinice začali očkovat

Od začátku tohoto týdne začali zdravotníci podávat vakcíny i v očkovacím centru na kopřivnické poliklinice. Tento týden by měli podat 248 dávek, a to přednostně zdravotníkům a seniorům.
  FOTO: DAVID MACHÁČEKKopřivnice (dam) – Očkovací centrum na kopřivnické poliklinice tento týden začalo s vakcinací. První dávku podali zdravotníci v pondělí 22. února v jedenáct hodin ...

Začala pracovat komise sociální a zdravotní

Členové nově vzniklé sociální a zdravotní komise rady města na prvním zasedání diskutovali o přípravách střednědobého plánu sociálních služeb.
  FOTO: DANA HOĎÁKOVÁKopřivnice (hod) – V minulém týdnu se poprvé sešli členové komise sociální a zdravotní, kterou zřídila rada města jako svůj poradní orgán. „Hlavním důvodem ...

Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS