Město Kopřivnice - Partnerské město Myszków
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
Otevírací doba a kontakty
Technické muzeum Tatra - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Partnerské město Myszków

Město Myszków se nachází v myszkowském okresu (powiecie myszkowskim), v severovýchodní části slezského vojvodství. Město je vzdáleno jen několik kilometrů od Krakowsko-Częstochowské vrchoviny.

Myszków je historicky městem průmyslového charakteru, kterému dominoval metalurgický, papírenský, textilní a obuvnický průmysl založený na několika velkých podnicích. Současné restrukturalizační aktivity mění charakter města, ve kterém se zabydluje stále více malých a středních podniků.

Myszków

Město se nachází přímo na elektrifikované železniční trati spojující Varšavu se Slezskem a Malopolskem. Zmíněná železniční trať vznikla v polovině XIX. století a nese název: „Varšavsko-vídeňská dráha“ („Kolej Warszawsko-Wiedeńska”). Její stavbu můžeme považovat za hlavní přínos minulého a nynějšího průmyslového rozvoje města.

Myszków

Městská práva získal Myszków v roce 1950. Dnes je Myszków sídlem okresu, který sdružuje pět obcí: Myszków, Żarki, Niegowa, Poraj, Koziegłowy.

Pro sportovní vyžití je ve městě a jeho blízkém okolí řada sportovně-rekreačních zařízení.

Myszków

V Myszkowie se každoročně koná mnoho tradičních akcí: „Bieg V Stawów im. Zdzisława Burdy“ - největší běžecká akce v myszkowském okrese, které se může zúčastnit každý - předškolák se svými rodiči, mládež, dospělí, senioři, skupiny nordic walking a také profesionální běžci z celého Polska a zahraničí.

Myszków

„Dny Myszkowa“ - největší venkovní akce roku ve městě, během které mohou obyvatelé zhlédnout program v provedení těch nejlepších profesionálních umělců polských scén a také rodilých formací a amatérských skupin působících v městském kulturním domě, školách a dalších institucích.

„Charitativní divadelní představení“ - akce, jejímž cílem je podpora zdravotně postižených. Charitativní představení podporují nejen představitelé byznysu, politiky, kultury a kostela, ale také obyvatelé Myszkowa.

RSS ikona

Hasiči budou v provizoriu tři roky

Zástupci kopřivnické radnice si minulý pátek prohlédli prostory prozatímní hasičské stanice HZS MSK stojící u průmyslového parku.
  FOTO: DAVID MACHÁČEKKopřivnice (dam) – Bezmála dva měsíce provozu má za sebou prozatímní hasičská stanice, která v závěru minulého roku vyrostla na pozemcích poblíž zdejší ...

Hasičské jednotky cvičily vyprošťování

Mrazivé počasí využila jednotka místních dobrovolných hasičů k nácviku vyprošťování osob z ledu.
  FOTO: JSDH KOPŘIVNICEKopřivnice (hod) – Klimatické podmínky, které panovaly ve středu 17. února, využila jak profesionální jednotka HZS MSK stanice Kopřivnice, tak kopřivnická jednotka ...

Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS