Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
DIČ: CZ00298077
Přírodní památka Váňův kámen - foto Ladislav Renner

Plánování sociálních služeb v Kopřivnici

Kontaktní e-mailová adresa: kpss@koprivnice.cz

Aktuality

Jarmark poskytovatelů sociálních služeb s doprovodným programem

Plakát (pdf 648 kB)

Týden pro rodinu v Koprivnici

Plakát (pdf 800 kB)

III. ročník ankety Osobnost roku 2015 v sociální oblasti v Kopřivnici

Město Kopřivnice ve spolupráci s odborem sociálních věcí a zdravotnictví a s řídící skupinou plánování sociálních služeb vyhlašuje III. ročník ankety Osobnost roku 2015 v sociální oblasti v Kopřivnici. Více informací (pdf 26 kB)

Pravidla (pdf 40 kB)
Nominační formulář (doc 35 kB)

Setkání všech pracovních skupin plánování sociálních služeb 23.3.2016

Ve středu 23.3. 2016 se uskuteční setkání pracovních skupin plánování sociálních služeb v Kopřivnici. Více informací (pdf 2,8 MB)


Příručka pro osoby se zdravotním postižením v roce 2014

Byla vydána druhá aktualizovaná Příručky pro osoby se zdravotním postižením v roce 2014. Příručku vydalo MPSV ČR a je ke stažení zde


Desatero pro seniory a jejich rodinné příslušníky

Ministerstvo práce a sociálních věcí v reakci na informace médií a ve snaze ochránit občany České republiky před zneužitím, vydává desatero pro seniory i pro jejich rodinné příslušníky. Více inforamací zde


Portál Pečuj doma podporuje domácí pečující

Diakonie ČCE zahájila v tomto týdnu provoz bezplatné telefonické poradny v rámci rozsáhlého projektu na podporu rodinných pečujících PEČUJ DOMA.

Projekt je svého druhu v českém prostředí ojedinělý, probíhá celostátně a dlouhodobě od ledna t. r. pod oficiálním názvem „Pomáháme pečovat“.

Cílem projektu je komplexně podpořit laické rodinné pečovatele, kteří se starají zejména o seniory, prostřednictvím propojených informačních, poradenských a vzdělávacích činností.

Každý z nás se ocitl v životě v situaci, na kterou nebyl dost připravený: nemoc rodičů, prarodičů… Jak se postarat o příbuzného, který je nyní doma z nemocnice a my musíme do práce? Tyto a podobné otazníky řeší nejnovější vzdělávací projekt Diakonie ČCE.

Podle ředitele Diakonie ČCE Davida Šourka je u nás domácí pečování rozšířeno více, než bychom čekali: „V ČR je podle neoficiálních údajů 200 000 lidí pečujících dlouhodobě a dalších 200 000 pečuje krátkodobě. K poskytování dobré péče potřebují přirozeně i sami pečující podporu, kterou se jim snažíme jako velká organizace s celostátní působností nabídnout“.

Pro nejširší veřejnost byl v červenci spuštěn nový webový portál www.pecujdoma.cz, který nabízí aktuální informace, rady a návody pro pečování a ošetřování. Uživatelé tu mají možnost využít elektronické poradenství či se inspirovat zdejší moderovanou diskusí, stahovat si konkrétní návody, vzory smluv a postupy pro sociálně právní úkony a podobně. V nabídce jsou rovněž Pokyny pro začínající pečovatele, tedy výčet stěžejních kroků a úkonů pro ty, kdo se rozhodli postarat o své blízké v domácím prostředí a jsou začátečníky.

Od pondělí 5. srpna dále Diakonie zprovoznila bezplatnou poradenskou linku 800 915 915, kde jsou pečovatelům k dispozici zkušení odborníci, a to v pracovních dnech od 9 do 17 hodin. Na podzim vyjdou tři příručky – Rady ošetřovatelské, Rady sociálně právní a Rady pro komunikaci, včetně DVD s 15 instruktážními videi pro domácí pečování.

V návaznosti na kurzy proběhlé v prvém pololetí je do konce roku 2013 nyní připravena další série kurzů pro veřejnost, které se budou konat v Břeclavi, Valašském Meziříčí, Jablonci nad Nisou, Pardubicích, Brně a v Praze. „Je potěšující vidět, že se vzdělávání účastní i mladí lidé, například dívky, které mají zkušenost jako au pair ze zahraničí a chtějí dále o někoho pečovat, ať už ve vlastní rodině nebo třeba v blízkém okolí,“ říká manažerka projektu Olga Mutlová.

Kurzy představí účastníkům sociálně právní a psychologické minimum, potřebné základy ošetřovatelství i praktický nácvik stěžejní domácí péče. Projekt je financován z ESF prostřednictvím OP LZZ a státního rozpočtu ČR.

Vendula Kodetová

Plán byl projednán zastupitelstvem

II. střednědobý plán sociálních služeb na území města Kopřivnice se zapojením města Štramberk a obcí Závišice, Ženklava na období 2013 - 2016 byl schválen 7.3. 2013. Celý dokument a přílohy plánu jsou ke stažení v dokumentech.

Druhé plánovací období rozvoje sociálních služeb

Loga

V Kopřivnici začalo druhé plánovací období rozvoje sociálních služeb. Výsledkem dvouletého procesu bude 2. Střednědobý plán sociálních služeb na léta 2013-2016, který naváže na ten dosavadní z roku 2008. Dokument navrhuje řešení udržitelnosti a rozvoje současného stavu sociálních služeb ve městě i okolí, tak aby vznikl efektivní, kvalitní a dostupný systém odpovídající reálným potřebám. Na realizaci druhého plánovacího období získala Kopřivnice více než dvoumilionovou dotaci z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost – 85 procent pokryjí prostředky Evropského sociálního fondu, 15 procent bude financováno ze státního rozpočtu. Více o projektu.

Podpora sociálního podnikání v ČR - bezplatné poradenství

MPSV realizujeprojekt„Podpora sociálního podnikání v ČR“, v rámci kterého je poskytováno bezplatné poradenství pro budoucí a současné zaměstnavatele v oblasti sociálního podnikání.

Zájemci o konzultace se mohou obracet na 8 lokálních konzultantů a konzultantek, jejichž kontakty jsou zveřejněny na stránkách projektu >.

Monitorovací zpráva za rok 2009

(pdf 168 kB)

Tiskové zprávy

RSS ikona

Kopřivnické noviny

V malém fotbale se hrálo 9. kolo

Kopřivnice (cab) – V sobotu 9. září pokračoval Okresní přebor v malém fotbale devátým turnajem, o týden později se hrálo 10. kolo, jeho výsledky však v době ...

Relax Day cílil na zlepšení životního stylu i stravování

Kopřivnice (hod) – Ve čtvrtek 14. září proběhl na radnici Relax Day, který pořádala vzdělávací a poradenská společnost HM Partners ve spolupráci s městem, Agel ...

Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS