Město Kopřivnice - Aktuality
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Instagram logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
Otevírací doba a kontakty
Technické muzeum Tatra - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Aktuality

Společné zahájení adventu letos bohužel opět nebude

Ilustrační foto (26. 11. 2021)
Je nám to moc líto, ale s ohledem na vývoj epidemické situace, vyhlášení nouzového stavu a související opatření jsme nuceni zrušit společné zahájení adventu v sadu E. Beneše. Vánoční výzdoba města se rozsvítí v průběhu nedělního večera. Vše jsme již měli připraveno a těšili jsme se, takže nás to mrzí minimálně tak jako Vás. Doufáme, že si první adventní neděli i tak užijete, ve společnosti Vašich blízkých. Děkujeme za pochopení. O podobě Mikulášského víkendu Vás budeme informovat během příštího týdne.

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (26. 11. 2021)
Vyhlášení nouzového stavu pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru /označovaný jako SARS CoV-2/ na území České republiky (pdf 204 kB)
Krizové opatření k omezení činnosti maloobchodu a služeb (pdf 485 kB)
Krizové opatření k zajištění poskytování zdravotních služeb poskytovateli zdravotních služeb akutní lůžkové péče po dobu trvání nouzového stavu (pdf 210 kB)

Kopřivničtí úředníci získali skvělé vysvědčení

Ilustrační foto (25. 11. 2021)
Letos proběhl v Kopřivnici už jedenáctý průzkum spokojenosti občanů se službami městského úřadu. Radnice získala výslednou známku 1,17. Jde o nejlepší hodnocení za několik let. Mezi respondenty se navíc nenašel jediný, který by byl nespokojen s osobním přístupem zaměstnanců úřadu. Tisková zpráva

Výstražná informace ČHMÚ

(25. 11. 2021) Výstražná informace ČHMÚ

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (23. 11. 2021)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se stanovují podmínky návštěv v azylových zařízeních (pdf 483 kB)
Změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se nařizuje povinnost testovat zaměstnance a osoby samostatně výdělečně činné (pdf 115 kB)
Změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se stanoví pravidla pro hlášení výsledků antigenních testů do Informačního systému infekčních nemocí (pdf 165 kB)
Rozhodnutí o dočasném povolení distribuce, výdeje a používání léčivého přípravku REGN-COV2 pro léčebné použití a postexpoziční profylaxi (pdf 683 kB)

Mezi Ko-projekty zvítězily terénní skluzavky

Ilustrační foto (22. 11. 2021)
Minulý týden bylo ukončeno hlasování o tom, na který z tzv. Ko-projektů bude využito půl milionu korun z participativního rozpočtu města Kopřivnice. Nyní už jsou všechny hlasy sečteny a radovat se mohou ti, kdo podpořili projekt terénních nerezových skluzavek na sídlišti Sever! Právě tento projekt totiž zvítězil v souboji s ostatními šesti návrhy. Tisková zpráva

Děkujeme, že se chováte zodpovědně a ohleduplně

Ilustrační foto (22. 11. 2021)
Dnešním dnem dochází k dalšímu zpřísnění protiepidemických opatření. Městský úřad Kopřivnice zůstává stále v plném provozu a dělá maximum pro bezpečnost svých zaměstnanců i klientů. V zájmu omezení možného šíření covidu-19 proto žádáme, abyste nutnost osobní návštěvy městského úřadu pečlivě zvážili a upřednostňovali elektronickou, telefonickou či písemnou formu komunikace. V případech, kdy je osobní návštěva nezbytná, využívejte prosím možnost objednání prostřednictvím objednávkového systému nebo na základě předchozí telefonické domluvy. Při návštěvě úřadu je nutné používání respirátoru a zachovávání minimálně 1,5m rozestupů. Děkujeme za pochopení a vzájemnou ohleduplnost.

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (22. 11. 2021)
Doporučení pro úřady k přijímání opatření proti šíření onemocnění COVID-19 (pdf 483 kB)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o screeningovém testování v zaměstnání (pdf 195 kB)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o omezení v oblasti maloobchodního prodeje a služeb s účinností od 22. listopadu (pdf 195 kB)
Změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví o screeningovém testování ve školách (pdf 365 kB)
Ochranné opatření – seznam zemí nebo jejich částí s nízkým, středním, vysokým a velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění covid-19, s účinností od 22. 11. 2021 (pdf 162 kB)

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (19. 11. 2021)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se stanovují podmínky návštěv ve vazebních věznicích, věznicích, v ústavech pro výkon zabezpečovací detence a v zařízeních pro zajištění cizinců s účinností od 22. listopadu (pdf 219 kB)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se stanovují podmínky návštěv ve zdravotnických zařízeních a v zařízeních sociálních služeb s účinností od 22. listopadu (pdf 384 kB)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se stanovuje omezení maloobchodního prodeje zboží a služeb a poskytování služeb s účinností od 22. listopadu (pdf 435 kB)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o testování obyvatel na přítomnost viru SARS CoV 2 s účinností od 22. listopadu (pdf 204 kB)
Změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví o screeningovém testování ve školách s účinností od 22. listopadu (pdf 364 kB)

Kopřivnice získala další Áčko za finanční kondici

Ilustrační foto (19. 11. 2021)
I přes náročné pandemické období si Kopřivnice udržela výbornou úroveň hospodaření a opět získala nejvyšší možné hodnocení v rámci benchmarkingového porovnávání finanční kondice měst a obcí. Ocenění převzala minulý týden tajemnice městského úřadu Jana Klímová.
Tisková zpráva

Lubina má nové multifunkční hřiště

Ilustrační foto (16. 11. 2021)
Místní část Lubina se může pochlubit novým moderním sportovištěm. Multifunkční hřiště s tartanovým povrchem, na kterém si bude možné zahrát malou kopanou, tenis, nohejbal, streetball, volejbal či florbal, vzniklo na místě původního fotbalového hřiště.
Tisková zpráva

Sbírky mají zpříjemnit advent osobám bez domova

Ilustrační foto (16. 11. 2021)
V Kopřivnici startují dvě sbírky, jejichž cílem je zpříjemnit nadcházející zimní období, a zejména advent, lidem bez domova. Tou první je tradiční předvánoční sbírka oblečení pořádaná Armádou spásy, druhou je finanční sbírka zaměstnanců radnice na večeři v rámci Vánočního setkání pro osoby bez přístřeší. Tisková zpráva

Zrušení Taneční soutěže Tatra

Ilustrační foto (16. 11. 2021)
Z důvodu aktuální covidové situace a nedostatečného počtu přihlášených soutěžních párů se letošní ročník Taneční soutěže Tatra nebude konat. Zakoupené vstupné bude vráceno. Pracovníci kulturního domu se tímto omlouvají a věří, že v příštím roce nabídnou taneční soutěž s plnohodnotným programem.

V Kopřivnici se slavnostně otevírá nové Muzeum nákladních automobilů Tatra

V Kopřivnici se slavnostně otevírá nové Muzeum nákladních automobilů Tatra (16. 11. 2021)
V Kopřivnici se slavnostně otevírá nové Muzeum nákladních automobilů Tatra. Návštěvníci zde uvidí osm desítek užitkových vozidel, technické skvosty a zajímavosti poznají také prostřednictvím rozšířené reality. Muzeum postavil Moravskoslezský kraj s významným přispěním EU, většinu exponátů dodala společnost TATRA TRUCKS, která poskytla i pozemek a budovu bývalé slévárny, v níž muzeum sídlí. Město Kopřivnice se na projektu podílelo vybudováním veřejných prostranství, příjezdových komunikací a chodníků, instalací mobiliáře a úpravami zeleně v okolí muzea.
Tisková zpráva (pdf 181 kB)

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (16. 11. 2021)
Změna mimořádného opatření ze dne 28. 6. 2021, kterým se stanoví plán očkování osob určených k očkování, s účinností od 16. 11. 2021 (pdf 118 kB)
Rozhodnutí o dočasném povolení distribuce, výdeje a používání léčivého přípravku REGN-COV2 pro léčebné použití a postexpoziční profylaxi (pdf 639 kB)

Mimořádné opatření

Ilustrační obrázek (15. 11. 2021)
Ochranné opatření – seznam zemí nebo jejich částí s nízkým, středním, vysokým a velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění covid-19 s účinností od 15. 11. 2021 (pdf 155 kB)

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (12. 11. 2021)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o diskriminačním RT-PCR vyšetření s účinností od 15. listopadu (pdf 231 kB)
Změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví o testování zaměstnanců v dlouhodobé lůžkové péči a sociálních službách s účinností od 15. listopadu (pdf 112 kB)
Změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví o ochraně dýchacích cest s účinností od 15. listopadu (pdf 347 kB)
Změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se mění mimořádné opatření, kterým se stanovují pravidla provedení očkování s účinností od 15. listopadu (pdf 459 kB)
Změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se mění mimořádné opatření, kterým se stanovují pravidla vykazování očkování s účinností od 15. listopadu (pdf 180 kB)

Výzva „10 000 kroků – cesta ke zdraví“ měla úspěch

Ilustrační foto (10. 11. 2021)
Kopřivnice se zařadila mezi 65 měst, které se zapojily do říjnové výzvy 10 000 kroků – cesta ke zdraví a umístila se na 29. místě. Mezi 10 275 účastníky byla mimo jiné i paní Mirka z Kopřivnice, která ve svých 74 letech urazila 152,71 km. Kromě ní, co by nejstaršího účastníka z Kopřivnice, od města dostane odměnu nejlepší tým a tři nejúspěšnější ženy a muži. Tisková zpráva

Změna svozů odpadu připadajících na den státního svátku 17.11.

Kontejnery (10. 11. 2021)
Z důvodu státního svátku dojde ke změně svozů odpadu připadajících na 17. listopadu: Svoz popelnic od rodinných domů připadající na 17. listopadu proběhne již v pondělí 15. listopadu. Jedná se o nádoby od domů na ulicích Kadláčkově, Dolní, Příborské, Na Pinkavce, Nádražní, Čs. armády, Ke Koryčce, Pod Bílou horou, Sluneční, Západní, K Pasekám, Paseky a v místní části Mniší. Svoz pytlů s plasty z těchto lokalit proběhne v úterý 16. listopadu. Svoz popelnic z nepřístupných míst, kam zajíždí vozidlo Multicar, proběhne v úterý 16. listopadu. Jedná se u nádoby od rodinných domů na ulicích Lomené, Paseky, Pabla Nerudy, Na Pinkace, Čs. armády a v místní části Mniší. Svoz bioodpadu proběhne v úterý 16. listopadu. Jedná se u nádoby od rodinných domů na ulicích Na Luhách, Mírové, 1. května, Dělnické a v místní části Lubině. Prosíme o včasné přistavení nádob pro svozovou techniku. Svoz začíná již od 6 hodin a končí nejpozději v 18 hodin.

Městem opět projde průvod se svíčkami a lampiony

Lampiony (10. 11. 2021)
17. listopadu oslavíme Den boje za svobodu a demokracii, jímž si připomeneme významné historické události let 1939 a 1989. Kopřivnice se po loňské pauze opět vrátí k oblíbenému formátu oslav, jehož součástí je i průvod se svíčkami a lampiony. Všichni jste srdečně zváni! Tisková zpráva

Zastávka a kontejnerové stání v Lubině doznají změn

Lubina - zastávka (9. 11. 2021)
V Lubině právě startují stavební práce, jejichž cílem je rekonstrukce autobusové zastávky a kontejnerového stání poblíž mostu. Projekt, který vzešel z podnětů obyvatel této místní části, přispěje k vyšší bezpečnosti, bezbariérovosti i estetizaci místa.
Tisková zpráva

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (8. 11. 2021)
Mimořádné opatření – omezení maloobchodního prodeje, zboží a poskytování služeb s účinností od 22. 11. 2021 (pdf 402 kB)
Mimořádné opatření – podmínky návštěv ve zdravotnických zařízeních a v zařízeních sociálních služeb s účinností od 15. 11. 2021 (pdf 174 kB)
Ochranné opatření – seznam zemí nebo jejich částí s nízkým, středním, vysokým a velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění covid-19 s účinností od 8. 11. 2021 (pdf 155 kB)

Včera proběhlo poslední vítání občánků v tomto roce

Vítání občánků (5. 11. 2021)
V Ringhofferově vile se ve čtvrtek 4. listopadu uskutečnilo poslední vítání občánků v tomto roce. Během tří obřadů bylo starostou města uvítáno 18 dětí. Počet letos přivítaných občánků Kopřivnice tak narostl na 119.
Tisková zpráva

Kopřivnice - město muzeí

Muzeum nákladních automobilů Tatra (5. 11. 2021)
Znáte jiné město srovnatelné velikosti, které se může pyšnit tolika zajímavými muzei jako Kopřivnice? Technické muzeum Tatra, Muzeum Fojtství, Lašské muzeum, Slovenská strela, Muzeum Oldtimer a brzy i Muzeum nákladních automobilů Tatra… Souhrnné informace o všech místních muzeích nyní naleznete na webu
www.muzeumkoprivnice.cz

Učitelé z Alšovky sdíleli zkušenosti v zahraničí

ZŠ Alšova Kopřivnice (3. 11. 2021)
V závěru října zamířili tři učitelé z kopřivnické Základní školy Alšovy do Slovinska, aby tam sdíleli pedagogické zkušenosti se svými zahraničními kolegy. Třídenní studijní pobyt byl spolufinancování z Evropské unie v rámci programu Erasmus+.
Tisková zpráva

Podzimní výstava

Ilustrační foto (3. 11. 2021)
Celý měsíc listopad si mohou zájemci prohlédnout ve vestibulu radnice Podzimní výstavu, kde jsou k vidění díla ze dvou soutěží – fotografické Very Important Trees a literární Stoletý strom vypráví.

Muzeum Fojtství zve na vernisáž

Ilustrační foto (3. 11. 2021)
V pátek 5. listopadu v 17 hodin proběhne v Muzeu Fojtství slavnostní zahájení výstavy Jany Povalové "Když si začnu hrát". Třetí autorčina výstava bude pojata opět originálně a předvede návštěvníkům, že fantazii se ve výtvarném umění meze nekladu. Výstava bude v muzeu k vidění do 19. prosince.
Pozvánka (pdf 244 kB)

Pomozte nám vylepšit náš web

Ilustrační foto (3. 11. 2021)
Líbí se Vám náš městský web? Odpověď asi tušíme... Pomozte nám ho vylepšit! V rámci právě probíhajícího projektu Kvalitní úřad Kopřivnice vznikne nová webová prezentace. Pokud tedy máte nějaké náměty či připomínky týkající se struktury, vzhledu i obsahu aktuálního webu města, zašlete nám je prosím do 15. listopadu prostřednictvím ankety >.

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (3. 11. 2021)
Změna mimořádného opatření ze dne 27. 10. 2021 ke screeningovému testování ve školách, s účinností od 8. 11. 2021 (pdf 178 kB)
Aktualizované rozhodnutí o dočasném povolení použití registrovaných léčivých přípravků Comirnaty a Spikevax – posilovací dávka (pdf 472 kB)

Kopřivnická radnice vylepšuje komunikaci

Portál občana (2. 11. 2021)
Od ledna začne v Kopřivnici fungovat Portál občana. Díky tomuto modernímu komunikačnímu nástroji budou moci občané vyřídit spoustu záležitostí pohodlně ze svých domovů bez ohledu na úřední hodiny. K online vyřizování nebude potřeba elektronický podpis, což byla dosud největší bariéra. Tisková zpráva

Nové testovací místo

Ilustrační obrázek (2. 11. 2021)
Nové testovací místo na covid-19 funguje pro veřejnost od pondělí do pátku od 7 do 15 hodin a o víkendech od 8 do 13 hodin v areálu Tatra Trucks.
Informační leták (pdf 86 kB)

Začíná oprava střechy kulturního domu

Kulturní dům Kopřivnice (27. 10. 2021)
Členitou budovu, v níž sídlí Kulturní dům Kopřivnice a Technické muzeum Tatra pokrývá celkem patnáct střech. Dvě z nich se právě začínají rekonstruovat. Oprava by měla být hotova nejpozději za dva měsíce a městský rozpočet vyjde na 3,7 milionu korun. Tisková zpráva

Dlužníci mohou požádat o amnestii sankcí

Peníze (25. 10. 2021)
Ačkoliv jsme uprostřed podzimu, blíží se Milostivé léto - mimořádná příležitost zbavit se dluhů, která se už možná nebude opakovat. Dlužíte státu, obci, pojišťovně, energetické společnosti nebo dopravnímu podniku? Vymáhá Váš dluh soudní exekutor? Když v období od 28. října 2021 do 28. ledna 2022 splatíte původní dluh a 908 korun jako náklady exekuce, zbytek dluhu Vám bude odpuštěn! Tisková zpráva

Přístřešek po Strele je minulostí

Přístřešek po Strele je minulostí (25. 10. 2021)
Již několik dní probíhají před Technickým muzeem Tatra v Kopřivnici bourací práce, jejichž výsledkem bude nejen odstranění bývalého stanoviště Slovenské strely, ale také likvidace přístřešku na nároží prodejny Albert. Vizuální vyčištění je první etapou úprav tohoto prostoru, další chce radnice realizovat v návaznosti na revitalizaci centra města.
Tisková zpráva

Na úřad už pouze s respirátorem

Ilustrační obrázek (22. 10. 2021)
Od pondělí 25. října bude platit povinnost mít nasazené respirátory ve všech vnitřních prostorách. Toto opatření se nevztahuje na děti, které dosud nezahájily povinnou školní docházku, dětem do 15 let bude i nadále stačit zdravotnická rouška. Další výjimky ze zákazu naleznete v mimořádném opatření vlády ČR – (pdf 405 kB).
Děkujeme Vám za dodržování opatření a vzájemnou ohleduplnost!

Hledá se vánoční strom pro Kopřivnici

Ilustrační foto (20. 10. 2021)
Město Kopřivnice hledá dárce vánočního stromu, který v období adventu ozdobí sad E. Beneše před Ringhofferovou vilou. Vhodný jehličnan by měl být vysoký zhruba sedm až devět metrů, vizuálně zdravý, pravidelně zavětvený a nepoškozený. Město zajistí na vlastní náklady skácení a transport.
Tisková zpráva

Začíná hlasování o Ko-projektech!

Ilustrační obrázek (18. 10. 2021)
Kopřivničané rozhodují o tom, na co bude použito půl milionu korun z participativního rozpočtu. Předloni tímto způsobem podpořili vybudování dětského hřiště na sídlišti Korej, vloni dali nejvíce hlasů obnovení místního skateparku. Letos mohou vybírat již potřetí, a to ze sedmi velice zajímavých projektů. Který z nich bude nakonec podpořen, rozhodne právě spuštěné veřejné hlasování.
Tisková zpráva, Anketa >

Vyměňte svůj starý kotel za ekologičtější a úspornější!

Ilustrační foto (13. 10. 2021)
Od září 2022 začne platit zákaz provozu neekologických kotlů na uhlí a dřevo. O finanční podporu na jejich výměnu lze žádat ve dvou programech. Domácnosti s nízkými příjmy budou moci usilovat o 95% příspěvek v rámci 4. výzvy kotlíkových dotací, ostatní mají možnost získat 50% podporu z programu Nová zelená úsporám. Žádosti mohou podávat nejen majitelé a spolumajitelé rodinných domů, ale nově také bytů a trvale obývaných chatek. K dispozici bude nejméně 14 miliard korun. Tisková zpráva

Upozornění vlastníkům pozemků v ochranných pásmech vedení

Ilustrační foto (6. 10. 2021)
Společnost ČEPS, vlastník a provozovatel vedení vysokého napětí, žádá vlastníky pozemků v ochranných pásmech vedení o dodržování energetického zákona, která vlastníkům zakazuje nechávat růst v ochranném pásmu nadzemního vedení porosty vyšší než 3 metry. Z důvodu zajištění bezpečného a spolehlivého provozování přenosové soustavy budou vlastníci dotčených pozemků v následujících dnech kontaktováni pracovníky společnosti. V případě potřeby poskytne bližší informace společnost FORESTER SERVIS – tel.: 602 334 390, e-mail: dagmar.janovcova@foresterservis.cz.
Celé znění upozornění (pdf 2,4 MB)

Začíná poslední etapa rekonstrukce bytů zvláštního určení

Ilustrační foto (6. 10. 2021)
Rekonstrukce domu s byty zvláštního určení na Masarykově náměstí jde do finále. Obyvatelé osmnácti bytů se již vrátili do svých domovů s novými omítkami, moderními kuchyňskými linkami a kompletně zrekonstruovanými koupelnami. Nové bydlení je rovněž bezpečnější z hlediska požární ochrany a díky probíhajícímu zateplení se sníží jeho energetická náročnost.
Tisková zpráva

Probíhá celoplošná deratizace města

Ilustrační foto - potkan (6. 10. 2021)
Tento týden byla zahájena celoplošná ochranná deratizace v objektech, pozemních sítích a na pozemcích města. Radnice vyzývá vlastníky soukromých objektů o součinnost a upozorňuje majitele domácích zvířat, aby své mazlíčky chránili před pozřením nástrah. Tisková zpráva

Kopřivnický Everest má další vítěze

Ilustrační foto (5. 10. 2021)
Tři muži a jedna žena zdolali o víkendu Kopřivnický Everestu 2021 v sólolezcích. Úspěšné byly i tři páry duolezců a čtyři skupiny. IX. ročník extrémního závodu se tak zapsal do historie vysokou úspěšností závodníků. Tisková zpráva

Sběr dat do městského kalendáře

Ilustrační obrázek (29. 9. 2021)
Plánujete v příštím roce nějakou akci pro veřejnost? Dejte nám o ní vědět a my ji zveřejníme v městském stolním kalendáři, který opět dostanou všechny kopřivnické domácnosti zdarma. Informace o termínu, místu a pořadateli akce posílejte na adresu ic@koprivnice.cz s předmětem „Kalendář 2022“ do 31. října. Děkujeme za spolupráci!

Kopřivnické dny techniky navštívilo za víkend 15 tisíc lidí

Ilustrační obrázek (27. 9. 2021)
O víkendu se na zkušebním polygonu společnosti Tatra Trucks konaly Kopřivnické dny techniky. Různorodá technika zhruba pěti desítek vystavovatelů, bohatý doprovodný program a krásné počasí přilákaly na akci návštěvníky nejen z Kopřivnice. Během soboty a neděle se v areálu vystřídalo asi 15 tisíc lidí. Děkujeme Vám za přízeň a těšíme se na Vás opět příští rok!

Zastupitelé se sešli již poosmnácté

Ilustrační foto (24. 9. 2021)
Kopřivničtí zastupitelé se sešli poosmnácté v tomto volebním období. Během šestihodinového zasedání projednali řadu důležitých bodů, mezi nimiž bylo například schválení podpory pro stavitele rodinných domů a pro občany místních částí budující přípojky na novou kanalizaci, vyhlášení dotačního programu pro sportovní kluby nebo navýšení rozpočtu na opravu střechy kulturního domu. Tisková zpráva

Spokojenost obyvatel prověří průzkum

Kopřivnice (20. 9. 2021)
V následujících dnech proběhne v Kopřivnici průzkum spokojenosti občanů s životem ve městě. Půjde o osmé šetření za posledních šestnáct let, které radnici umožní sledovat vývoj názorů, postojů, preferencí a potřeb místních obyvatel. Zjištěné výsledky pak poslouží jako podklad při plánování dalšího rozvoje. Tisková zpráva

Rekonstrukce křižovatky začne na jaře

Kopřivnice (17. 9. 2021)
Stavební práce na křižovatce ulic Obránců míru, Francouzské a Školní za pár týdnů ustanou a pokračovat budou až na jaře. Jakmile budou dokončeny přeložky vody a kanalizace, bude křižovatka kvůli bezpečnosti zimního silničního provozu uvedena do původního stavu. Přestavba na kruhový objezd začne v dubnu. Tisková zpráva

Kopřivnice zjišťuje potřeby v sociální oblasti

Ilustrační foto (17. 9. 2021)
Jak jsou občané spokojeni se službami v sociální oblasti, co by změnili a co jim úplně chybí? Na tyto otázky se kopřivnická radnice snaží najít odpovědi prostřednictvím ankety dostupné například na webu města či v Kopřivnických novinách.
Tisková zpráva, Anketa >

Změna v průchodu centrem města

Omezení průchodu (10. 9. 2021)
Z důvodu pokračujících stavebních prací v centru města dojde v týdnu od 13. září k rozšíření plochy záboru veřejného prostranství. Průchod pro pěší však zůstane zachován. Děkujeme za pochopení.
Informační leták (pdf 362 kB)

Kopřivnická radnice získala ocenění za přístup k zaměstnancům

Kopřivnická radnice získala ocenění za přístup k zaměstnancům (8. 9. 2021)
Město Kopřivnice bylo zařazeno na 1. národní seznam zaměstnavatelů přátelských k neformálně pečujícím a zároveň získalo Cenu ministryně práce a sociálních věcí za inovativní přístup k neformálně pečujícím, tedy k lidem kteří musejí skloubit práci s dlouhodobou péčí o své blízké. Ocenění z rukou ministryně Jany Maláčové převzala tajemnice Městského úřadu Kopřivnice Jana Klímová v doprovodu vedoucí odboru sociálních věcí Lenky Galiové. Tisková zpráva

Občané Vlčovic mohou napojovat své nemovitosti na novou kanalizaci

Ilustrační foto (8. 9. 2021)
Kanalizační síť ve Vlčovicích byla dokončena a funguje ve zkušebním provozu. Od tohoto týdne na ni mohou obyvatelé místní části napojovat své nemovitosti. Kdo chce na přípojku získat městskou dotaci, nesmí však před zásypem zapomenout na technickou kontrolu.
Tisková zpráva

10 000 kroků – cesta ke zdraví

Ilustrační foto (1. 9. 2021)
Dnešním dnem startuje registrace celorepublikové výzvy 10 000 kroků. Cílem je navrácení chůze mezi naše každodenní činnosti a tím posílení fyzické i psychické odolnosti.
Tisková zpráva

Nová linka urychlí a usnadní cestování

Ilustrační foto (20. 8. 2021)
Již za pár dní bude spuštěn zkušební provoz nové autobusové linky č. 927, která bude sloužit jako návazný spoj k vlakům v Hranicích na Moravě. Linka bude přímým napojením Kopřivnice na hlavní železniční trať, eliminuje problémy s návazností vlakových spojů ve Studénce a usnadní tak cestování do vzdálenějších koutů republiky.
Tisková zpráva, Jízdní řád (pdf 250 kB)

Třídění olejů je dostupnější, méně jich skončí v kanalizaci

Ilustrační foto (4. 8. 2021)
V Kopřivnici a místních částech se nedávno objevil nový druh popelnic s oranžovým víkem. Jedná se o sběrné nádoby na použité jedné tuky a oleje z domácností, které usnadní třídění těchto surovin v našem městě a přispějí k jejich lepšímu druhotnému využití.
Tisková zpráva

Jednání na úřadě usnadní neslyšícím Tichá linka

Ilustrační obrázek (22. 7. 2021)
Kopřivnická radnice usiluje o neustálé zvyšování kvality svých služeb a myslí i na neslyšící občany. Proto se nedávno připojila k městům, která nabízejí online tlumočení do znakového jazyka prostřednictvím Tiché linky. Lidé se sluchovým postižením, kteří potřebují na úřadě něco vyřídit, díky tomu již nemusejí komunikovat výhradně písemně nebo s osobním tlumočníkem. Tisková zpráva

Parkovací automaty u Alberta

Ilustrační foto (16. 7. 2021)
Upozorňujeme občany a návštěvníky města, že od pondělí 19. července budou v provozu parkovací automaty na parkovišti v centru u Alberta. Prosíme, abyste v rámci prvních dnů provozu upřednostňovali platby kartou nebo přesnými obnosy v mincích. V přilehlých ulicích Dukelská, Sokolovská a Kpt. Nálepky platí do konce srpna již dříve oznámený přechodný režim platnosti nových i starých parkovacích karet. 

Kopřivnice nabízí další lokalitu k bytové výstavbě

Ilustrační obrázek (8. 7. 2021)
Kopřivničtí radní schválili zveřejnění záměru prodat pozemky v lokalitě Kopřivnice Západ. Jedná se o druhou rozvojovou lokalitu, kterou město v současné době nabízí k prodeji za účelem výstavby rodinných a bytových domů, první jsou Dolní Roličky. Tisková zpráva

Místní části brzy propojí nový chodník

Ilustrační obrázek (8. 7. 2021)
Před několika dny byla zahájena výstavba chodníku, který již na podzim propojí Mniší s Vlčovicemi, a výrazně tím zvýší bezpečnost chodců v místních částech. Stavba od pondělí částečně omezí provoz na komunikaci II/486, proto žádáme řidiče o zvýšenou opatrnost a trpělivost. Tisková zpráva

Lidé z centra mohou žádat o nové parkovací karty

Ilustrační foto (25. 6. 2021)
V centru Kopřivnice začne brzy platit nový systém regulace parkování, jehož cílem je zejména zvýšit rezidentům možnosti odstavení automobilů poblíž jejich domovů. Lidé bydlící a pracující v okolních ulicích mohou od tohoto týdne žádat o nové parkovací karty. Čas na jejich vyřízení však mají až do konce srpna. Tisková zpráva, Nařízení města Kopřivnice, kterým se vymezují oblasti města Kopřivnice, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užít k stání silničního motorového vozidla jen za sjednanou cenu (pdf 1.2 MB), Ceník parkování ve vymezených oblastech města Kopřivnice (pdf 47 kB),
Žádost o vydání rezidentní parkovací karty (docx 46 kB), (pdf 112 kB)

Dětský koutek Žirafka obnovil provoz

Dětský koutek Žirafka (14. 6. 2021)
Dětský koutek Žirafka v přízemí kopřivnické radnice obnovil provoz. Rodiče, kteří si potřebují vyřídit své záležitosti na úřadě či jinde ve městě, mohou využít kvalifikovaného hlídání svých ratolestí v příjemném prostředí, a to za dvacet korun za hodinu. Žirafka bude otevřena každé pondělí a středu od 8 do 17 hodin (s polední přestávkou do 11:30 do 12:30). Pokud bude ze strany rodičů o hlídání zájem, bude Žirafka v provozu i během letních prázdnin.

Kopřivnický GLOBUS se roztáčí na plné obrátky

Ilustrační foto (14. 6. 2021)
GLOBálně, Udržitelně a Spolu – to jsou hlavní principy kopřivnického projektu, který o sobě díky rozvolnění protiepidemických opatření začíná dávat pořádně vědět. Jeho cílem je zejména osvěta veřejnosti v oblastech globální zodpovědnosti, fair trade, ochrany životního prostředí, ale také podpora péče o zdraví a komunitního života. Tisková zpráva

Získali jsme Národní cenu za společenskou odpovědnost

Národní cena za společenskou odpovědnost (20. 5. 2021)
Ministerstvo průmyslu a obchodu a Rada kvality České republiky včera slavnostně vyhlásily Národní ceny ČR. Ceny získali podnikatelé i organizace veřejného sektoru na základě toho, jak kvalitně plní potřeby a očekávání zákazníků, klientů a zaměstnanců, jak jsou efektivní, produktivní a inovativní. Jednou z oceněných municipalit byla i Kopřivnice, která se umístila na krásném 3. místě v kategorii Digitální stát a získala ocenění Společensky odpovědná organizace II. stupně. Tisková zpráva

Slovenská strela je doma!

Slovenská strela (13. 5. 2021)
Národní kulturní památka Slovenská strela je zpátky v Kopřivnici! Ve čtvrtek 13. května se vrátila do svého rodiště po více než dvouleté rekonstrukci. Svou dnešní cestu z Hranic na Moravě zakončila v novém depozitáři, který je součástí areálu vznikajícího muzea nákladních automobilů Tatra. Celkové náklady na renovaci, včetně výstavby depozitáře, byly vyčísleny na 118 milionů korun, z toho téměř 80 milionů činí dotace z EU a zbývající část poskytla společnost Tatra Trucks.

Cyklobus Beskydy zahájil provoz

V sobotu 1. května zahájil provoz cyklobus Beskydy (3. 5. 2021)
V sobotu 1. května zahájil provoz cyklobus Beskydy. Službu veřejné linkové dopravy s možností přepravy kol se podařilo znovu zavést díky spolupráci měst Kopřivnice, Příbor, Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm a Rožnov pod Radhoštěm. A právě starostové a místostarostové těchto měst vyrazili společně do Beskyd hned prvním sobotním spojem. Už jste cyklobus vyzkoušeli i vy?  Do konce června bude jezdit do Beskyd jeden spoj v pátky a dva o víkendech, během prázdnin se budete moci svézt každý den.
Jízdní řád (pdf 94 kB)

ČEZ mění způsob informování o odstávkách elektřiny

Ilustrační foto (28. 4. 2021)
Společnost ČEZ změnila způsob oznamování plánovaných odstávek elektřiny a od letošního roku již nevylepuje papírová oznámení v dotčených lokalitách. V rámci kampaně „Léta s letáky končí“ přešla na elektronický způsob informování. Každý zákazník si může nechat zasílat upozornění na odstávky e-mailem nebo SMS zdarma, případně vyhledat informace na webových stránkách společnosti. Město Kopřivnice se bude i nadále snažit zprostředkovávat občanům tyto informace městským rozhlasem, jehož texty jsou k dispozici i v Mobilním rozhlase a na webu města. Tam naleznou zájemci nově také banner k plánovaným odstávkám v katastru našeho města (www.koprivnice.cz – Hlášení městského rozhlasu)

Zastupitelé schválili programy podpory bydlení

Kopřivnice (23. 4. 2021)
Kopřivničtí zastupitelé včera schválili programy podpory individuální bytové výstavby. Lidé, kteří budou v našem městě stavět rodinný dům, mohou nově požádat jednak o finanční příspěvek 200 tisíc korun, jednak o převod vybudované technické infrastruktury do vlastnictví a správy města. Dotační žádosti budou přijímány od 28. května do konce července. Tisková zpráva

Kopřivnice chystá oslavy výročí Emila Zátopka

Ilustrační foto (7. 4. 2021)
Na příští rok připadá 100. výročí narození legendárního běžce, čtyřnásobného olympijského vítěze a českého Olympionika století Emila Zátopka. U této příležitosti plánuje jeho rodná Kopřivnice několik akcí, včetně vybudování nové muzejní expozice manželů Zátopkových či instalace běžcovy bronzové sochy v centru města. O těchto i dalších aktivitách informuje nový web Zátopek100. Tisková zpráva

Budeme mít nový web!

Ilustrační foto (1. 4. 2021)
Nejen nový městský web doplněný o portál občana, ale také průzkum spokojenosti obyvatel, nejrůznější školení či úpravy grafického manuálu radnice, to vše jsou plánované výstupy právě dnes startujícího dvouletého projektu Kvalitní úřad Kopřivnice. Na jeho realizaci se městu podařilo získat dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR ve výši téměř 3,5 milionu korun, z vlastního rozpočtu doplatí 183 tisíc. Tisková zpráva

EU prodloužila lhůty technických prohlídek automobilů

Ilustrační foto (8. 3. 2021)
V důsledku epidemické situace vydala Evropská unie nařízení, kterým došlo k prodloužení platnosti některých dokladů a osvědčení v oblasti dopravy. Prodlužují se rovněž lhůty pro provedení pravidelných technických prohlídek. Jedná se o další z kroků, jejichž cílem je snížení mobility občanů z důvodu prevence šíření koronaviru. U vozidel, kterým končí lhůta pro technickou prohlídku nebo platnost osvědčení o technické způsobilosti v období od 1. září 2020 do 30. června 2021, došlo k prodloužení doby o 10 měsíců. Toto prodloužení se nezaznamenává do registračního dokladu a rovněž se nebude měnit nálepka na registrační značce.

Zprávy z města nově v Mobilním rozhlase

Kopřivnice (18. 2. 2021)
Zprávy z města, pravidelné e-maily o dění v Kopřivnici, rozesílá místní radnice do několika tisícovek kopřivnických domácností. Po letech, kdy tento způsob informování probíhal v nezměněné podobě, přichází nyní s novinkou a Zprávy z města začíná distribuovat prostřednictvím Mobilního rozhlasu. Tisková zpráva, Mobilní rozhlas >

Vizualizace budoucího obchvatu Vlčovic

Vizualizace budoucího obchvatu Vlčovic (7. 1. 2021)
Ředitelství silnic a dálnic zveřejnilo video představující podobu budoucího obchvatu Vlčovic. Jde o významnou stavbu, která propojí Kopřivnici s Frenštátem p. R., řidičům zkrátí jízdní čas, zlepší dostupnost průmyslového parku a především zvýší bezpečnost provozu v místní části Vlčovice. Tou denně projede zhruba 8 tisíc automobilů, a to těsně kolem zástavby. Budoucí trasa povede Vlčovicemi po zhruba 450 metrů dlouhé estakádě s protihlukovými stěnami, stávající silnice poslouží lokální dopravě. Zahájení stavby je však otázkou několika let, neboť mu bude předcházet ještě mnoho kroků (výkupy pozemků, vydání územního rozhodnutí, stavebního povolení apod.). Město, které iniciovalo zahájení projektování, je do přípravy zapojeno a řeší například úpravu trasy cyklostezky do Vlčovic.

Kopřivnice vydala další díl dokumentárního cyklu

Z Kopřivnice do Asie s Miroslavem Dryákem (6. 1. 2021)
Kopřivnice navázala na úspěšnou sérii dokumentárních DVD Město očima pamětníků a vydala její volné pokračování. Tentokrát jde o vzpomínky tatrováckého mechanika Miroslava Dryáka, který byl členem asijské expedice Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky.
Tisková zpráva

Poradce pro pečující poskytne kompletní informace

Ilustrační foto (8. 7. 2020)
Kopřivnická radnice zřídila na odboru sociálních věcí a zdravotnictví pozici poradce pro pečující, který bude radit lidem pečujícím o své blízké. Tisková zpráva

Stavba bronzové sochy Emila Zátopka dostala zelenou

Ilustrační foto (29. 6. 2020)
Kopřivnice postaví sochu Emilu Zátopkovi. Legendární běžec a čtyřnásobný olympijský vítěz se bronzové podobizny ve svém rodném městě dočká v září roku 2022 během oslav 100. výročí jeho narození. O plánu postavit bronzovou skulpturu včera velkou většinou hlasů rozhodli zastupitelé města.
Tisková zpráva

Bezpečnostní desatero

Ilustrační foto - chraňte domov i sebe (3. 9. 2019) Protože každý rok dochází v domácnostech po celé ČR k více než tisícovce požárů, při kterých umírají desítky lidí a stovky jich jsou zraněny, vydal Hasičský záchranný sbor České republiky informční leták „Bezpečnostní desatero“, jehož účelem je upozornit na konkrétní problém související s bydlením ve snaze snížit počet obětí a výši škody na majetku.
Informační leták - Bezpečnostní desatero (pdf 3.2 MB)

V Kopřivnici se dají dobíjet elektrokola

Dobíjecí stanice (28. 6. 2019) V Kopřivnici se objevila stanice pro nabíjení elektrokol. Novou službu před prázdninami spustilo kopřivnické informační centrum, v jehož blízkosti se nabíjecí stanice také nachází.
Tisková zpráva

Banner - Ko-projekty
Banner - koronavirus
Banner - revitalizace centra města
Banner - Odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší
Banner - Zátopek 100
Banner - Anketa
Banner - Mobilní rozhlas Kopřivnice
Banner - Cena za společenskou odpovědnost
Poplatek za odpady (pdf 217 kB)
Ikona popelnice
RSS ikona

Účastníci procházky si vyzkoušeli pohyb po městě v kůži vozíčkáře či nevidomého

Další z tematických procházek se zaměřila na často nezřetelné bariéry, které při pohybu městem musejí překonávat lidé s tělesným handicapem.
  FOTO: DAVID MACHÁČEK
  Kopřivnice (dam) – Pod titulem Bariéra / město se v úterý 9. listopadu uskutečnila další z tematických procházek Kopřivnicí. Připravili ji lidé spojení s ...

Štramberští judisté uspěli na podzimních turnajích

Kopřivnice (cab) – Po úspěšném červencovém turnaji v Novém Jičíně se štramberští judisté na podzim zúčastnili dalších pěti klání. Jejich připravenost do ...

Informace o kvalitě ovzduší
Polétavý prach - PM10 [µg/m3]29.
Povolený denní limit pro PM10 je 50 µg/m3
Data ze stanice AIM Studénka, odchylka pro Kopřivnici ±10%
Realizované projekty
Ilustrační foto k projektu
 
Dostavba tělocvičny a rekonstrukce ZŠ Lubina
celkové výdaje projektu - 16.940.000 Kč
přiznaná dotace - 15.880.000 Kč
podíl města - 1.060.000 Kč
Logo - Czech Point
Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS