ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator Město Kopřivnice - Aktuality
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Instagram logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
Otevírací doba a kontakty
Bezručova vyhlídka - foto Lukáš Filip

Aktuality

Promet Group darovala městu dva miliony korun, využity budou zejména k navýšení kapacity školek

Promet Group darovala městu dva miliony korun, využity budou zejména k navýšení kapacity školek (20. 5. 2022)
Starosta dnes převzal symbolický šek na dva miliony korun od zástupců Promet Group. Štědrý dar má Kopřivnici pomoci reagovat na vzniklou situaci související s příchodem ukrajinských občanů. Většinu z této částky využije radnice na rozšíření kapacity mateřských škol, což bude pro město trvalým přínosem i poté, až uprchlická krize pomine.
Tisková zpráva

V pondělí se stavební práce přesunou na druhou polovinu křižovatky

Projekt Architektura do školek (20. 5. 2022)
Úpravy křižovatky ulic Obránců mírů, Francouzské a Školní zdárně pokračují. V pondělí 23. května dojde k převedení dopravního provozu na novou část vozovky a stavební práce se přesunou na opačnou polovinu křižovatky. V nadcházejícím týdnu dojde také k postupnému uzavření chodníků, které budou stavbou dotčeny. Žádáme občany, aby při pohybu v okolí staveniště dbali zvýšené opatrnosti. Za vzniklá omezení se omlouváme a děkujeme za pochopení!

Výstražná informace ČHMÚ

(19. 5. 2022) Výstražná informace ČHMÚ

Finišuje pilotní projekt Architektura do školek

Projekt Architektura do školek (19. 5. 2022)
Vzbudit v dětech předškolního věku zájem o prostor kolem nich a podpořit jejich kladný vztah k architektuře, to jsou hlavní cíle programu Architektura do školek. Povídání o architektuře nejen v našem městě doprovází tematické tvoření, díky kterému děti dané téma více baví a lépe si jej zapamatují. Pilotní projekt probíhá na MŠ Francouzské, kde se zítra uskuteční závěrečná lekce.
Tisková zpráva

V parku se opět otevřou jednodenní restaurace

Ilustrační foto (18. 5. 2022)
V neděli 22. května od 14 hodin se v sadu E. Beneše uskuteční další Restaurant Day. Akce, jejíž hlavní myšlenkou je umožnit amatérských kuchařům a cukrářům otevřít si na jeden den svou vlastní restauraci a pohostit své známé i kolemjdoucí. Kromě rozličných kulinářských specialit bude pro příchozí připraven také fairtradový doprovodný program a vystoupení Galia Brothers and Friends. Tisková zpráva

Den dětí se ponese v duchu Zátopkova závodu

Ilustrační foto (18. 5. 2022)
Dopoledne i odpoledne bude 1. června patřit našim nejmenším. V sadu E. Beneše budou připraveny zábavné soutěže a děti za deset splněných stanovišť obdrží sladkou odměnu. Celodenní zábavu završí v 17 hodin koncert Pavla Nováka.
Tisková zpráva

Zrušení hlavního koridoru pro pěší v centru města

Rekonstrukce centra Kopřivnice (18. 5. 2022)
Z důvodu pokračujících stavebních prací v centru města bude od příštího týdne přesunut současný koridor pro pěší vedoucí od přechodu pro chodce u městského úřadu ke kulturnímu domu. Zachována zůstane pouze spodní část s přístupy k obchodům Pepco a papírnictví plus chodník vedoucí podél kulturního domu k ZŠ dr. Milady Horákové. Náhradní trasa povede po chodníku na ul. Štefánikově směrem k Tatrovance a dále k ZŠ dr. Milady Horákové. Pro osoby ZTP a maminky s kočárky bude u schodiště vedle Tatrovanky vybudována rampa. Využít bude možné také trasu po ul. Kpt. Jaroše. Přístup k obchodnímu komplexu, v němž se nachází cukrárna Rimini, prodejna Sekáč a další provozovny, bude zachován z ulice Štefánikovy. V místě bude instalováno značení, které bude na vzniklá omezení upozorňovat.  Děkujeme za pochopení. Náhradní trasy (pdf 272 kB)

Lidé budou opět známkovat kopřivnické úředníky

Ilustrační foto (17. 5. 2022)
Město Kopřivnice bude opět zjišťovat, jak jsou jeho občané spokojeni se službami radnice a s přístupem místních úředníků. V následujících dvou týdnech se tedy může návštěvníkům zdejšího městského úřadu stát, že budou ve vestibulu zastaveni středoškolskými studenty a požádáni o vyplnění krátkého anonymního dotazníku.
Tisková zpráva

Pětadvacátý Drtič odstartuje opět hromadně

Ilustrační foto (12. 5. 2022)
V letošním roce čeká Kopřivnici 25. ročník poloorientačního mtb maratonu Kopřivnický Drtič. Po dvou letech, kdy kvůli koronaviru startovali účastníci individuálně, se letos opět mohou těšit na hromadný start, klasickou papírovou mapu, kontroly na trase i štamprli po dojezdu. Drtič se zkrátka vrací ke své původní podobě, kvůli které je tak oblíbený. Registrace byly spuštěny začátkem května a již nyní je na startovní listině téměř 200 jmen.
Tisková zpráva

Komentovaná procházka kopřivnickou minulostí

Kopřivnice (9. 5. 2022)
Milovníci místní historie jsou srdečně zváni na komentované prohlídky, které jim poodhalí řadu poutavých příběhů staré Kopřivnice. Příležitost vydat se s historikem Ondřejem Šalkem na trasu plnou historických míst a připomenutí zajímavých událostí budou mít zájemci minimálně dvakrát. Tisková zpráva

Probíhá mezinárodní výzkum, můžete být kontaktováni

Ilustrační foto (9. 5. 2022)
Akademie věd ČR provádí výzkum ohledně postoje obyvatel ke zdraví, zdravotnickému systému, rodině a kvalitě života. Data poslouží k rozvoji poznání české společnosti a ke srovnání s dalšími z více než 40 zapojených zemí. K dotazování jsou oslovovány náhodně vybrané domácnosti, některé z nich jsou z Kopřivnice. Tazatelé Vás mohou kontaktovat až do poloviny července. Odpovědi jsou anonymní. Bližší informace lze získat na tel. 778 427 311, nebo na e-mailu spolecenskevztahy@median.cz. Akademie věd děkuje všem, kdo se do výzkumu zapojí!

Kompostárna opět v neomezeném provozu

Ilustrační foto (6. 5. 2022)
Rekonstrukce kompostárny pokročila tak, že od pondělí 9. května již bude fungovat v běžném provozu dle letní otevírací doby. Odebírán bude opět veškerý biologicky rozložitelný odpad včetně větví z ořezu stromů. Provozní doba kompostárny: pondělí a čtvrtek 7-18 h. , úterý, středa a pátek 7-15 h., sobota 7-12 h.

Omezení průchodu kolem kulturního domu

Omezení průchodu kolem kulturního domu (6. 5. 2022)
V pondělí 9. května dojde ke krátkodobému uzavření chodníku vedoucího kolem kulturního domu k ZŠ dr. Milady Horákové, uzavřeno bude také schodiště. Důvodem omezení je nutnost dokončení výkopových prací pro pokládku kabelů ke kulturnímu domu. Za případné komplikace se omlouváme a děkujeme za pochopení.

Škola vzpomínala na Floriána Bayera

Florián Bayer (5. 5. 2022)
Výročí 80 let od úmrtí Floriána Bayera si dnes připomněli žáci, učitelé i pozvaní hosté na místní základní škole nesoucí jeho jméno. Florián Bayer byl kopřivnickým rodákem, pedagogem a odbojářem, který byl popraven 7. května 1942 v koncentračním táboře Mauthausen.
Tisková zpráva

Chystá se ocenění bezpříspěvkových dárců

Ilustrační foto (5. 5. 2022)
Město Kopřivnice od roku 2013 oceňuje bezpříspěvkové dárce krve, plazmy a kostní dřeně, kteří dosáhli v daném roce 40, 80, 120, 160 a dalších násobků odběrů. Pro tyto dárce město připravuje slavnostní setkání, které proběhne ve středu 15. června v 16 hodin v Ringhofferově vile.
Tisková zpráva

Svět pohádek, dobrodružství a fantazie najdete ve vestibulu radnice

Výstava - Svět pohádek, dobrodružství a fantazie (5. 5. 2022)
Výběr prací XIV. ročníku výtvarné soutěže věnované odkazu malíře Zdeňka Buriana pod názvem Svět pohádek, dobrodružství a fantazie bude zdobit do 2. června výstavní prostory vestibulu Městského úřadu v Kopřivnici. Soutěž byla určena žákům základních a uměleckých škol v Kopřivnici a ve Štramberku.
Tisková zpráva

In-line bruslení na zimním stadionu

Zimní stadion Kopřivnice (3. 5. 2022)
Led na zimním stadionu dočasně nahradil umělý sportovní povrch vhodný k in-line bruslení. Veřejnost si může přijít zabruslit, například pokud počasí nebude přát bruslení venku - ve všední dny od 9 do 14 hodin, o víkendech od 14:30 do 20 hodin. Rezervace není nutná.

Lidé mohou navrhovat Ko-projekty, letos je na ně vyčleněno 600 tisíc!

Ilustrační foto (2. 5. 2022)
Máte zajímavý nápad na vylepšení života místních občanů nebo na zvelebení veřejného prostoru v našem městě? Zkuste na jeho realizaci získat peníze z participativního rozpočtu! Na Vaše Ko-projekty je letos vyčleněno 600 tisíc korun, tedy o 100 tisíc více než v předchozích letech. Tisková zpráva

Komiks o Zátopkovi zdobí ulice Kopřivnice

Komiks o Zátopkovi (29. 4. 2022)
V ulicích Kopřivnice dnes byly instalovány výstavní stojany s komiksovou výstavou Když nemůžeš tak přidej! Výstava navazuje na knižní komikové zpracování osudů Emila Zátopka, jehož autory jsou Jan Novák a Jaromír Švejdík, známý spíše jako Jaromír 99. Na přípravě se podílel rovněž Český olympijský výbor. Pět výstavních stojanů si mohou Kopřivničané prohlédnout v okolí radnice a sadu E. Beneše. Tisková zpráva

Retenční nádrže v centru pojmou až 200 kubíků vody

Rentenční nádrž (29. 4. 2022)
Revitalizace centra města zdárně pokračuje. Aktuálně se pracuje například na přípravě území pro budování zpevněných ploch, ukládání kabelů pro veřejné osvětlení nebo na finalizaci vtokové a výtokové části zatrubnění Kopřivničky. Údiv kolemjdoucích však vyvolává zejména velká jáma před prodejnou Pepco. Jedná se o jednu ze dvou retenčních nádrží, které poslouží k zachytávání dešťových vod, regulaci jejich odtoku do Kopřivničky a zavlažování zeleně. Celkem mohou pojmout téměř 200 m3 vody.
Tisková zpráva

Zastupitelé zřídili Komisi pro strategický rozvoj

Kopřivnice (29. 4. 2022)
V Kopřivnici se letos bude tvořit nový strategický plán – nejdůležitější koncepční dokument, podle kterého by se měl v následujících letech ubírat rozvoj města. Zastupitelé včera zvolili členy Komise pro strategický rozvoj, jejímž úkolem bude celý proces tvorby koordinovat, a to v návaznosti na nově formulované vize a cíle města.
Tisková zpráva

Kopřivnická pošta rozšiřuje své služby

Ilustrační foto (27. 4. 2022)
Od května budou na kopřivnické pobočce České pošty fungovat dvě přepážky ČEZ. Klienti si zde budou moci vyřídit své požadavky týkající se energií – např. uzavřít či změnit smlouvy o dodávkách elektřiny a plynu, poradit se ohledně odchodu z režimu dodavatele poslední instance, získat kontakty na odborníky, kteří poradí s instalací střešní fotovoltaické elektrárny, domácích tepelných čerpadel nebo kotlů. Počet přepážek poskytujících poštovní a bankovní služby nebude omezen. 

Trvalý rozvoj města podpoří Kopřivnická trvalka

Ilustrační foto (25. 4. 2022)
Aktivity Zdravého města Kopřivnice pokračují i letos! Vekou část z nich zahrnuje projekt Kopřivnická trvalka, jehož cílem je osvěta veřejnosti v oblastech globální zodpovědnosti, fair trade a ochrany životního prostředí, ale také podpora péče o zdraví a občanské participace. Tisková zpráva

Školky dostanou nové digi vybavení, seminář jim pomohl s výběrem

Ilustrační foto (19. 4. 2022)
Digitální pomůcky podporující logiku, technické myšlení a digitální kompetence jsou dnes nedílnou součástí vzdělávání už i u dětí předškolního věku. Nabídka na trhu je však široká a výběr není jednoduchý. Proto se na radnici konalo setkání pedagožek MŠ, jehož cílem bylo sdílení zkušeností a pomoc s volbou digi vybavení, které bude v letošním roce zakoupeno. Tisková zpráva

Zábor odstavných míst na ulici Příčné

Parkoviště na ulici Příčné (19. 4. 2022)
Žádáme občany, aby od středy 20. dubna neparkovali podél ulice Příčné, kde probíhá výstavba domova pro seniory. Toto místo je staveništěm a ve středu v ranních hodinách bude oploceno. Na místo bude navážen stavební materiál, takže odstavování vozidel zde už opravdu nebude možné. Auta, která na staveništi zůstanou, budou z bezpečnostních důvodů odtažena. Děkujeme za pochopení.

Stavba okružní křižovatky může pokračovat

Stavba okružní křižovatky (14. 4. 2022)
Stavební práce na okružní křižovatce na ulici Obránců míru se po přestávce, vyvolané nálezem nestandardně uloženého vedení plynu, opět rozběhnou. Správce plynovodu akceptoval návrh města na realizaci ochranných opatření vedení, díky nimž nebude nutná jeho přeložka. Rekonstrukce tedy může pokračovat.
Tisková zpráva

Zahrady místních školek se opět otevřou veřejnosti

Školní zahrada (14. 4. 2022)
Po Velikonocích budou moci děti se svými rodiči opět navštěvovat zahrady kopřivnických školek. Zahrady budou veřejnosti zpřístupněny ve všední dny po ukončení provozu mateřských škol, tedy od 16 do 19 hodin. Každé odpoledne budou mít malí návštěvníci možnost vyzkoušet specifické herní prvky minimálně jedné ze zahrad přímo v Kopřivnici, v pondělky a středy budou moci probádat rovněž zahrady školek v místních částech Mniší a Lubině. Ve dnech státních svátků a v případě nepříznivého počasí (za deště i bezprostředně po něm) budou zahrady uzavřeny. Tisková zpráva

Štramberk čekají po Velikonocích dopravní omezení

Semafor (14. 4. 2022)
Z důvodu opravy silničního průtahu Štramberkem v období od 19. 4. do 1. 5. (1. etapa) a od 2. 5. do 16. 5. (2. etapa) budou v sousedním městě platit dočasná dopravní omezení, která se dotknou i jízdních řádů některých autobusových linek.
Dopravní omezení v období rekonstrukce průtahu městem >,
Informace o výlukových jízdních řádech v době uzavírky Štramberka >

Zaběhni si Zátopka i Ty!
Společné běžecké tréninky inspirovalo přání Dany Zátopkové

Běh rodným krajem Emila Zátopka (13. 4. 2022)
V letošním roce slaví Kopřivnice nejen 100. výročí narození Emila Zátopka, ale zároveň 20. ročník jeho běžeckého memoriálu. Na start 22,3 km dlouhého závodu se profesionální i amatérští běžci postaví v sobotu 17. září. Zaběhněte si Zátopka i Vy! Trénovat můžete společně s dalšími nadšenci pod metodickým vedením maratonce Saši Neuwirtha, a to každé úterý na Stadionu Emila Zátopka. Tisková zpráva

Požár v domě s byty zvláštního určení

Ilustrační foto (13. 4. 2022)
Dnes ráno došlo k požáru v domě s byty zvláštního určení na ulici České č. p. 320. Hořel byt v 5. patře, příčinu zatím neznáme. Dvě osoby byly převezeny do zdravotnického zařízení. Zhruba 50 lidí bylo evakuováno a většina z nich se již vrátila do svých domovů. Škody se budou pohybovat v řádech milionů korun. Byt, kde požár vypukl, je zcela zničen, protější byt je poškozen kouřem, v bytech nad ohniskem požáru jsou poškozená okna a balkony, v nižších patrech došlo k poškození vodou. Tři byty jsou neobyvatelné, na zajištění náhradního ubytování se pracuje.

Podpora stavebníků v Kopřivnici pokračuje

Ilustrační foto (11. 4. 2022)
Stavebníci v Kopřivnici mohou žádat o dotace na budování svých rodinných domů. Z dotačního programu vyhlášeného poprvé vloni na jaře již bylo podpořeno jedenáct projektů, každý částkou 200 tisíc korun. Letos jsou k dispozici další dva miliony!
Tisková zpráva

Město podpořilo vznik adaptační skupiny pro děti uprchlíků

Ilustrační foto (5. 4. 2022)
Od tohoto týdne funguje v Kopřivnici dětská adaptační skupina pro předškoláky z Ukrajiny. Cílem je poskytnout dětem kvalifikovanou péči, umožnit jejich rodičům nastoupit do práce a co nejdříve se adaptovat na život v České republice. Tisková zpráva

Stavební práce v centru postupují do horní části

Rekonstrukce centra města Kopřivnice (4. 4. 2022)
Od úterý 5. dubna dojde k postupnému rozšíření stavebních prací do horní části centra. Pro chodce bude vytvořen jeden hlavní koridor, který se v dolní části centra napojí na stávající zpevněnou plochu mezi hotelem Tatra a kulturním domem. Původní koridor před kulturním domem bude zrušen. Přístupy k obchodům zůstanou v omezené šíři zachovány, schodiště však nebude možné využít, neboť bude zdemolováno. Trasy budou vyznačeny směrovými tabulkami. Stávající průchod kolem Tatrovanky zůstane zachován v současné podobě. Za vzniklá omezení se omlouváme a děkujeme za pochopení! Situace rozšíření staveniště s vyznačením tras chodců od 5.4.2022 (pdf 325 kB)

Přerušení provozu dětského koutku Žirafka

Dětský koutek (1. 4. 2022)
Upozorňujeme rodiče, že od pondělí 4. dubna až do odvolání bude z provozních důvodů uzavřen dětský koutek Žirafka v přízemí kopřivnické radnice. Využít lze herní koutky v centru Harmonie nebo v mateřském centru Klokan. Děkujeme za pochopení!

Od dubna lze žádat o dotace Zdravého města

Zdravé město Kopřivnice - logo (1. 4. 2022)
Také letos vyhlásila kopřivnická radnice dotační program Zdravého města a právě dnes začíná přijímat žádosti o podporu. Celkem šedesát tisíc korun je určeno na podporu společensky prospěšných aktivit zaměřených např. na environmentální výchovu, mezigenerační spolupráci, prevenci negativních jevů, zdravý životní styl či globální odpovědnost.
Tisková zpráva

Cyklobusem Beskydy do 25 kilometrů se 75% slevou

Cyklobus (1. 4. 2022)
Od dnešního dne se mění ceny zlevněného jízdného ve vlacích a autobusech - děti od 6 do 18 let, studenti do 26 let a senioři nad 65 let budou moci nově využít 50procentní slevu. V cyklobusu Beskydy však zůstane částečně zachována původní sleva ve výši 75 procent.
Tisková zpráva

Brzy odstartuje výzva 10 000 kroků

Logo 10 000 kroků (30. 3. 2022)
V dubnu odstartuje další kolo výzvy 10 000 kroků! Ta vznikla během koronavirové pandemie s cílem motivovat lidi k pravidelné pohybové aktivitě, ke které potřebují pouze vlastní nohy. Do prvního kola vloni v dubnu se zapojily necelé čtyři tisíce lidí, v říjnu už počet účastníků stoupnul na více než deset tisíc. Kolik nás bude tentokrát?
Tisková zpráva

Cyklobusem pohodlně do Beskyd i zpět

Ilustrační foto (25. 3. 2022)
Pokud plánujete výlet do Beskyd, můžete využít přímý spoj z Kopřivnice! Cyklobus/skibus Beskydy jezdí v soboty a neděle na trase Nový Jičín–Bílá, přičemž v Kopřivnici staví na autobusovém nádraží.  Spoj na Bílou vyjíždí z Kopřivnice v 8:23 a zpáteční má odjezd v 15:08. Jízdenka z Kopřivnice na Bílou vyjde cestující na 90 korun. Děti, studenti, držitelé průkazů ZTP a cestující nad 65 let platí pouze 22 korun. Službu se podařilo zavést díky spolupráci měst Kopřivnice, Příbor, Nový Jičín, Frenštát p. R. a Rožnov p. R.  Leták - cyklobus, skibus (pdf 2.7 MB)

Jednodušší cestování s linkou 927

Ilustrační foto (25. 3. 2022)
Plánujete delší výlet, nebo dovolenou? Díky lince 927 do Hranic na Moravě, která navazuje na dálkové vlaky, můžete pohodlněji cestovat po ČR i Evropě. Například do Vídně se nejrychlejším spojem dostanete za cca 3,5 hodiny, do Prahy za cca 4,5 hodiny, a to pouze s jedním přestupem! Služba funguje díky spolupráci Kopřivnice s Moravskoslezským krajem, Příborem a Novým Jičínem. Pokud chcete linku využít, nezapomeňte se objednat na tel. 733 605 066 nebo v aplikaci ODISapka nejpozději 60 minut před odjezdem z výchozí stanice. Leták - linka 927 (pdf 7.2 MB)

Začíná jarní úklid města

Ilustrační foto (17. 3. 2022)
Pracovníci firmy Slumeko zahájili komplexní čištění místních komunikací a parkovišť, včetně přilehlých chodníků. Úklid začal v místních částech, kde se obejde bez uzavírek. Od pondělí se však čistící stoje objeví i v Kopřivnici a v dotčených úsecích bude po nezbytně nutnou dobu omezeno parkování. Řidiči budou v předstihu informováni dopravním značením. Harmonogram čištění (pdf 35 kB)

ASK Tatra Kopřivnice zve ukrajinské děti na tréninky

Ilustrační foto (16. 3. 2022)
Asociace sportovních klubů Tatra Kopřivnice zve mezi své členy ukrajinské děti ve věku od 4 do 18 let. Děti se mohou zapojit do tréninků a sportovat zdarma, sportovní oblečení bude zajištěno. Bližší informace, včetně kontaktu, najdete v přiloženém letáku. Ostatní kluby a spolky, přidáte se? Vaše nabídky rádi zveřejníme.  Bližší informace (pdf 502 kB)

RunTour Kopřivnice: Legenda Emil

RunTour Kopřivnice: Legenda Emil (15. 3. 2022)
U příležitosti 100. výročí narození Emila Zátopka se letos v Kopřivnici poběží RunTour! Oblíbený běžecký seriál, který je na startu své 11. sezony, přivede na kopřivnický polygon hobby běžce, elitní vytrvalce i rodiny s dětmi. Přijďte si 25. června zaběhat - připraveny budou trati o délce 3, 5 a 10 km pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Případně si můžete vyzkoušet novou disciplínu „koloběh“. Připraven bude také doprovodný program a krásné medaile!
Více informací a přihlašovací formulářTisková zpráva (pdf 165 kB)

Známe nejlepší sportovce Novojičínska

Slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Nový Jičín za rok 2021 (9. 3. 2022)
V úterý 8. března proběhlo v Kulturním domě Kopřivnice slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Nový Jičín za rok 2021. Pořádající Česká unie sportu ocenila devět jednotlivců, tři kolektivy, dva trenéry, krajánka roku a jednoho handicapovaného sportovce. Největší skupinu vyhlášených tvořili reprezentanti Kopřivnice, kteří na seznamu oceněných figurovali sedmkrát. Tisková zpráva

Město koordinuje pomoc Ukrajincům s místními organizacemi

Ukrajinská vlajka (9. 3. 2022)
Včera se na radnici konalo setkání se zástupci organizací, které na území našeho města poskytují podporu ukrajinským uprchlíkům. Cílem byla vzájemná informovanost a koordinace další pomoci. Tisková zpráva

Informace ministerstva školství související s válkou na Ukrajině

Ilustrační foto (9. 3. 2022)
Situace na Ukrajině se nějakým způsobem dotýká nás všech, dospělých i dětí. Proč a jak s dětmi komunikovat o aktuálním dění se můžete dočíst v materiálech připravených ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy na www.edu.cz/ukrajina >. Na stejném místě jsou k dispozici také informace ohledně začleňování ukrajinských dětí do vzdělávání v ČR.

Bezplatná přeprava pro občany Ukrajiny

Ilustrační foto (9. 3. 2022)
Od 9. března bude občanům Ukrajiny poskytnuto bezplatné cestování ve spojích veřejné dopravy v Moravskoslezském kraji, které jsou součástí Integrovaného dopravního systému. Bezplatná přeprava se vztahuje na osoby prokazující se ukrajinskými doklady a děti v jejich doprovodu.
Více informací (CZ, UA) (pdf 67 kB)

Začíná rekonstrukce kompostárny

Ilustrační obrázek (7. 3. 2022)
Zařízení, které vlastní napůl města Kopřivnice a Příbor, se dočká nového asfaltového povrchu na místě nezpevněných ploch, čímž by se měly vyřešit problémy způsobené průsakem povrchových vod. Úpravy však na čas pozastaví odběr větví z ořezu stromů od občanů obou měst. Tisková zpráva

Zastupitelé schválili finanční pomoc Ukrajině

Ukrajinská vlajka (4. 3. 2022)
Kopřivničtí zastupitelé na svém včerejším zasedání schválili poskytnutí finanční pomoci lidem z válkou sužované Ukrajiny. Částka 200 tisíc korun, která je krytá příjmy z pokut, bude zaslána na konto organizace Člověk v tísni. O další pomoci budou orgány města jednat po upřesnění požadavků ze strany Armády spásy. Tisková zpráva

Nouzový stav pomůže efektivněji řešit pomoc uprchlíkům

Logo - Vláda České republiky (3. 3. 2022)
Od pátku 4. března bude na území ČR vyhlášen třicetidenní nouzový stav. Obyvatelé se však nemusejí obávat žádných zákazů a příkazů, vyhlášení nouzového stavu má pomoci flexibilněji a rychleji koordinovat pomoc Ukrajincům prchajícím před ruskou agresí. Umožní mimo jiné zefektivnit přijímání uprchlíků, zapojit do procesu například armádu nebo nařídit přednostní zásobování dětských, zdravotnických či sociálních zařízení. První přijaté krizové opatření umožní příslušníkům Policie ČR vypomoci s vyřizováním žádostí o udělení zvláštních pobytových víz pro ukrajinské uprchlíky. Usnesení vlády České republiky o vyhlášení nouzového stavu (pdf 90 kB)

Přehledné informace ohledně pomoci ukrajinským uprchlíkům

Ilustrační foto (3. 3. 2022)
Na webu města pod bannerem Pomoc Ukrajině najdete přehledné informace týkající se pomoci ukrajinským občanům - jde zejména o praktické záležitosti, jakými jsou registrační povinnost cizinců, ohlašovací povinnost ubytovatelů, možnosti zaměstnání, sociálních dávek, lékařské péče apod. Některé informace jsou k dispozici rovněž v ukrajinštině a nechybí ani důležité kontakty. Informace budeme postupně doplňovat.

Jak se chovat v případě mimořádné události

Ilustrační foto (3. 3. 2022)
V souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině se množí otázky, jak se v případě hrozby chovat a kde v Kopřivnici se nacházejí vhodné úkryty. Přestože pevně věříme, že nám reálné nebezpečí nehrozí, přinášíme základní informace o postupu při mimořádných událostech.
Tisková zpráva

Startuje Koruna Podbeskydí

Ilustrační foto (1. 3. 2022)
Chcete přijít na jiné myšlenky, pročistit si hlavu, protáhnout tělo, poznat krásy kopřivnického okolí a zároveň si trochu zasoutěžit? Pak právě Vám je určena výzva Koruna Podbeskydí! Navštivte čtrnáct vrcholů a zajímavých míst v našem regionu, vyfoťte se, fotky nám zašlete a pak už si můžete vyzvednout svou odměnu. Tisková zpráva, Plakát (pdf 7.7 MB)

Pejskaři pozor, únorové složenky letos nepřijdou

Pes (18. 2. 2022)
V letošním roce vstoupila v platnost nová vyhláška o místním poplatku ze psů. Ta ruší čtvrtletní splatnost a celou částku stačí uhradit do konce října. Složenky připomínající platbu tedy letos v únoru majitelům psů rozesílány nebudou. Výše poplatku zůstává stejná jako vloni.
Tisková zpráva

Kopřivnice se zapojí do kampaně Do práce na kole

Do práce na kole 2022 (16. 2. 2022)
Město Kopřivnice se opět zapojí do květnové výzvy Do práce na kole a stane se jejím lokálním organizátorem. Vloni jezdilo pod Kopřivnicí 20 organizací s 272 účastníky. Celorepublikově se zapojilo 22 tisíc lidí, kteří chtěli udělat něco pro své zdraví i pro přírodu. Připojte se také! Možnost registrace do 12. ročníku je již spuštěna a do konce února je startovné nejlevnější!
Tisková zpráva

Kopřivnice hledá externího architekta

Ilustrační obrázek (11. 2. 2022)
Vzhled Kopřivnice je zásadně ovlivněn rozvojem průmyslu a související bytovou výstavbou, proto nepatří mezi nejsilnější stránky města. O to větší je potřeba se jím zabývat a pečlivě zvažovat veškeré urbanistické i architektonické zásahy. Z toho důvodu hledá město externího architekta, který by přicházel s novými vizemi, spolupracoval při tvorbě studií a poskytoval konzultace radnici i veřejnosti. Tisková zpráva

Ekologická stopa Kopřivnice zůstává pod hodnotou ČR

Ilustrační obrázek (9. 2. 2022)
Ekologická stopa Kopřivnice se stále drží pod celorepublikovou úrovní, přestože od minulého měření mírně vzrostla. Důvodem jsou změny ve výpočtu a větší vliv globálních faktorů. Pro tradičně industriální město s průmyslovým parkem je hodnota 5,15 gha na jednoho obyvatele příznivým výsledkem, který se navíc v dlouhodobém srovnání daří snižovat. Tisková zpráva

Výstava mapuje dvacetiletou historii spolku Máš čas?

Výstava spolku Máš čas? (9. 2. 2022)
Vestibul kopřivnické radnice zaplnila výstava spolku „Máš čas?“, který 22. února 2022 oslaví 20 let od svého založení. Mapuje nejen činnost spolku, ale i sedmnáct let dobrovolnictví jeho členů v Klubu Kamarád, pořádání dětských táborů, kurzů, besed, kulturních, společenských i sportovních akcí a v neposlední řadě poskytování sociální služby v Nízkoprahovém denním centru Racek.
Tisková zpráva

V bývalé škole má vzniknout devatenáct bytů

Vizualizace - ZŠ Náměstí - byty (2. 2. 2022)
Přeměna části bývalé ZŠ Náměstí na byty je o krok blíž realizaci. Rada města schválila podmínky veřejné soutěže na projektanta. Dle studie zpracované oddělením architektury má v objektu z 80. let minulého století vzniknout devatenáct bytů. V historické části školy by pak měla být vybudována knihovna.
Tisková zpráva

Portál byl rozšířen, online formuláře usnadní vyřizování

Ilustrační foto (1. 2. 2022)
Minulý týden spustila Kopřivnice pilotní provoz Portálu občana. Během prvního dne proběhlo zhruba 80 registrací a mnoho lidí již využilo jednoduchou možnost úhrady povinných poplatků. Ode dneška je nabídka portálu rozšířena o návody a online formuláře, které lze využít v různých životních situacích.
Tisková zpráva

Statistický úřad provádí šetření v domácnostech

Ilustrační obrázek (28. 1. 2022)
Český statistický úřad provádí šetření Životní podmínky 2022, jehož cílem je získat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci obyvatel v celkem 34 evropských zemích. Na území ČR bude od 29. ledna do 12. června osloveno 11 473 domácností, náhodně vybraných počítačem. Tazatelé se budou prokazovat průkazem tazatele a průkazem zaměstnance ČSÚ nebo dokladem totožnosti. Všechny údaje jsou anonymní. Případné dotazy vám zodpoví Ing. Eva Kramolišová z Krajské správy ČSÚ – eva.kramolisova@seznam.cz, 732 475 135.

Město nabízí poradenství ohledně změn dodavatelů energií

Ilustrační obrázek (12. 1. 2022)
Kopřivnická radnice nabízí pomoc občanům, kteří nevědí, jak postupovat v situaci, kdy jejich dodavatel plynu či elektřiny ukončil činnost. Poradenství poskytují pracovnice sociálního odboru, které je možné kontaktovat na telefonních číslech 556 879 465, 556 879 467, 556 879 468 nebo osobně v kancelářích v 2. patře městského úřadu.
Další užitečné informace >

Od ledna se mění vyhláška o poplatku za odpady

Ilustrační obrázek (22. 12. 2021)
Stejně jako řadu dalších měst, ani Kopřivnici nemine zvyšování poplatku za odpady. Na rok 2022 bude činit 660 korun za poplatníka. Důvodem je růst zákonného poplatku za skládkování. Dobrou zprávou pro rodiče malých dětí je, že miminka do jednoho roku budou i nadále od poplatkové povinnosti osvobozena.
Tisková zpráva

Kopřivničtí úředníci získali skvělé vysvědčení

Ilustrační foto (25. 11. 2021)
Letos proběhl v Kopřivnici už jedenáctý průzkum spokojenosti občanů se službami městského úřadu. Radnice získala výslednou známku 1,17. Jde o nejlepší hodnocení za několik let. Mezi respondenty se navíc nenašel jediný, který by byl nespokojen s osobním přístupem zaměstnanců úřadu. Tisková zpráva

Kopřivnice získala další Áčko za finanční kondici

Ilustrační foto (19. 11. 2021)
I přes náročné pandemické období si Kopřivnice udržela výbornou úroveň hospodaření a opět získala nejvyšší možné hodnocení v rámci benchmarkingového porovnávání finanční kondice měst a obcí. Ocenění převzala minulý týden tajemnice městského úřadu Jana Klímová.
Tisková zpráva

Vyměňte svůj starý kotel za ekologičtější a úspornější!

Ilustrační foto (13. 10. 2021)
Od září 2022 začne platit zákaz provozu neekologických kotlů na uhlí a dřevo. O finanční podporu na jejich výměnu lze žádat ve dvou programech. Domácnosti s nízkými příjmy budou moci usilovat o 95% příspěvek v rámci 4. výzvy kotlíkových dotací, ostatní mají možnost získat 50% podporu z programu Nová zelená úsporám. Žádosti mohou podávat nejen majitelé a spolumajitelé rodinných domů, ale nově také bytů a trvale obývaných chatek. K dispozici bude nejméně 14 miliard korun. Tisková zpráva

Jednání na úřadě usnadní neslyšícím Tichá linka

Ilustrační obrázek (22. 7. 2021)
Kopřivnická radnice usiluje o neustálé zvyšování kvality svých služeb a myslí i na neslyšící občany. Proto se nedávno připojila k městům, která nabízejí online tlumočení do znakového jazyka prostřednictvím Tiché linky. Lidé se sluchovým postižením, kteří potřebují na úřadě něco vyřídit, díky tomu již nemusejí komunikovat výhradně písemně nebo s osobním tlumočníkem. Tisková zpráva

Poradce pro pečující poskytne kompletní informace

Ilustrační foto (8. 7. 2020)
Kopřivnická radnice zřídila na odboru sociálních věcí a zdravotnictví pozici poradce pro pečující, který bude radit lidem pečujícím o své blízké. Tisková zpráva

Bezpečnostní desatero

Ilustrační foto - chraňte domov i sebe (3. 9. 2019) Protože každý rok dochází v domácnostech po celé ČR k více než tisícovce požárů, při kterých umírají desítky lidí a stovky jich jsou zraněny, vydal Hasičský záchranný sbor České republiky informční leták „Bezpečnostní desatero“, jehož účelem je upozornit na konkrétní problém související s bydlením ve snaze snížit počet obětí a výši škody na majetku.
Informační leták - Bezpečnostní desatero (pdf 3.2 MB)

V Kopřivnici se dají dobíjet elektrokola

Dobíjecí stanice (28. 6. 2019) V Kopřivnici se objevila stanice pro nabíjení elektrokol. Novou službu před prázdninami spustilo kopřivnické informační centrum, v jehož blízkosti se nabíjecí stanice také nachází.
Tisková zpráva

Banner - pomoc Ukrajině
Banner - portál občana Kopřivnice
Banner - platební portál města Kopřivnice
Banner - Ko-projekty
Banner - volby
Banner - revitalizace centra města
Banner - Odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší
Banner - Zátopek 100
Banner - Mobilní rozhlas Kopřivnice
Banner - Cena za společenskou odpovědnost
Poplatek za odpady (pdf 217 kB)
Ikona popelnice
Poplatek za psa (pdf 263 kB)
Ikona psa
RSS ikona

Růst cen přinesl zdržení, záměr developera ale trvá

Kopřivnice (dam) – Záměr prodat rozvojové území Kopřivnice – Západ developerovi, který by na ploše zhruba 17 hektarů vybudoval víc než devadesát bytů, nabírá ...

Stacionární radary přispívají ke zklidnění dopravy, řidiče přimějí zpomalit

Kopřivnice (hod) – Stacionární radary, které radnice instalovala na příjezdové komunikace do města, podstatně zklidnily dopravu. Místa byla vybrána na základě ...

Informace o kvalitě ovzduší
Polétavý prach - PM10 [µg/m3]14.1
Povolený denní limit pro PM10 je 50 µg/m3
Data ze stanice AIM Studénka, odchylka pro Kopřivnici ±10%
Realizované projekty
Ilustrační foto k projektu
 
Svět je velká zahrada I. etapa MŠ Záhumenní a MŠ Česká
celkové výdaje projektu - 8.000.000 Kč
přiznaná dotace - 6.700.000 Kč
podíl města - 1.300.000 Kč
Logo - Czech Point
Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS    Cookies    Upravit mé předvolby cookies    Ochrana oznamovatelů