Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 13.02.2020 - Adéla Tkáčová má halový titul mistryně ČR v pětiboji
Přírodní památka Váňův kámen - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 6/2020 ze dne 13.02.2020

Adéla Tkáčová má halový titul mistryně ČR v pětiboji

(Počet zobrazení: 69)
Praha (cab) – Historicky první republikový mistrovský titul pro Atletický klub E. Zátopka Kopřivnice získala v pátek 7. února Adéla Tkáčová, která zvítězila v halovém atletickém pětiboji žákyň v osobním rekordu 3 459 bodů (zlepšení o 256 b.).

Mistrovství ČR v halovém víceboji žactva, dorostu, juniorů a dospělých hostila v pátek 7. a v sobotu 8. února atletická hala v pražské Stromovce. V pátek se rozdělovaly medaile v pětiboji žákyň, kde kopřivnický klub reprezentovaly dvě atletky. Tkáčová vstupovala do závodu ze druhého místa republikových tabulek, Ema Feilhauerová z pátého. Tkáčová vylepšila osobní i klubový rekord v běhu na 60 m s překážkami a ve skoku vysokém, zlepšila se také v kouli a po solidním výkonu v dálce šla do závěrečné osmistovky se ztrátou zhruba 40 b. na vedoucí Veroniku Jakusidisovou z Blanska. Ta byla ve skoku dalekém suverénní, ale horší běžkyní, což se také potvrdilo a Tkáčová vybojovala zlato. Feilhauerová si vylepšila osobní rekord na překážkách, halový osobní rekord také ve skoku vysokém, v kouli za svým maximem zaostala pouze o 2 cm, průměrného výkonu dosáhla v dálce, ale solidní osmistovka ji posunula na konečné páté místo ziskem 3 157 b., čímž si o 122 b. vylepšila osobní rekord. „Ve skoku dalekém Adélu trochu limitovaly obavy z loňského zranění odrazové nohy, ale výkon 517 cm ji udržel ve hře o titul a v závěrečné osmistovce věděla, že je lepší běžkyní. Hodně to bolelo, ale titul vybojovala. Ema dlouho zvažovala start na mistrovství, protože v přípravě i v závodech ji limitovalo listopadové zranění zad, což se nejvíce projevilo v dálce, a právě tam jí utekla medaile. I přesto si ale vylepšila osobák,“ chválila obě své svěřenkyně trenérka AK EZ Jana Feilhauerová.

Výborný sedmiboj předvedl Daniel Hanzelka, který závodil se soupeři o rok staršími. Ten obsadil výkonem 3 594 b. (posunul si osobní rekord o 203 b.) sedmou příčku, přičemž ve svém ročníku byl nakonec nejlepší. Na úvodní šedesátce zaostal za svým osobním rekordem jen o setinu, v dálce mu k jeho maximu také moc nescházelo a další osobáky v pátek přidal v kouli a ve výšce. Druhý den zahájil osobním rekordem na šedesátce překážek, pokračoval slušným výkonem v tyči a soutěž zakončil dalším osobákem v závěrečném běhu na 1 km.