Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 07.10.2021 - AVZO pořádala soutěž ve střelbě ze služebních zbraní
Bezručova vyhlídka - foto Lukáš Filip

Kopřivnické noviny číslo 35/2021 ze dne 07.10.2021

AVZO pořádala soutěž ve střelbě ze služebních zbraní

(Počet zobrazení: 43)
Příbor (cab) – V sobotu 18. září proběhlo na příborské sportovní střelnici finálové kolo soutěže ve střelbě ze zbraní služebních ráží zavedených v Armádě ČR, kterou pořádala Asociace víceúčelových základních organizací technických sportů a činností (zkráceně AVZO) ve spolupráci se Střeleckým klubem Příbor. Původně plánované zahájení v dubnu muselo být kvůli nepříznivé covidové situaci posunuto až na konec června, další dvě kola se pak konala v červenci a v srpnu.

Soutěž byla rozdělena do dvou disciplín – pistole ráže 9 mm Luger, .45 ACP a pušky v rážích 7.62×39 a 5.56×45, kdy u každé kategorie se střílely tři samostatné situace. Soutěže se zúčastnilo v obou kategoriích 24 střelců s celkovým počtem 64 startů a do konečného hodnocení se počítal průměr dvou nejlepších výsledků základních kol a k tomu nástřel ve finále. V kategorii pistole zvítězil Milan Loprais s nástřelem 645 b., druhé místo obsadil Radek Škarka s 630 b. a třetí skončil Jiří Marek s 602 b. Nejhodnotnějšího výkonu (648 b.) sice dosáhl Jaromír Zetek z AVZO Kopřivnice, střílel však mimo pořadí. V kategorii puška vyhrál s nástřelem 741 b. Radek Škarka, o pouhých osm bodů zpět zůstal Jiří Marek a třetí místo obsadil s 665 b. David Hejcman.