Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 23.09.2021 - Badmintonisté se po pauze dočkali prvních turnajů
Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 33/2021 ze dne 23.09.2021

Badmintonisté se po pauze dočkali prvních turnajů

(Počet zobrazení: 1594)
Kopřivnice (cab) – Kopřivničtí badmintonisté se po téměř roční pauze konečně dočkali prvních turnajů a hned ten úvodní v sobotu 4. září hráli na domácí palubovce sportovní haly místního učiliště. Na turnaji GPC U17 se představilo pět kopřivnických reprezentantů, kteří získali celkem šest medailových umístění. Turnaj zahájily smíšené čtyřhry, kde obsadili druhé místo kopřiv- nicko-orlovský pár Jakub Raška a Tereza Czajová a dělenou

3.–4. příčku páry Libor Raška s Natálií Krajčí (oba Kopřivnice) a Adam Kašpárek (Kopřivnice) se Sárou Karolínou Kubánkovou (Orlová).

Ve dvouhře dívek skončila Natálie Krajčí na 3.–4. příčce a téhož umístění dosáhla i ve čtyřhře dívek s Marií Wojewodovou (B.O. Chance Ostrava) bronz. Vše pro kopřivnické barvy korunovali Jakub Raška a Libor Raška, kteří v naprosto vyrovnaném finálovém zápase vybojovali zlato. V chlapeckých singlech to necinklo, Filip Čermák, Libor Raška, Jakub Raška i Adam Kašpárek vypadli v pavouku již ve druhém kole.

Ve stejný čas se v Orlové zúčastnila turnaje GPC kopřivnická Anna Pargačová, poprvé v kategorii U13. Ve dvouhře i v mixu s Václavem Kozielkem z SK Vitality Slezsko prohrála svůj druhý zápas, ve čtyřhře dívek s Martinou Czajovou z Orlové pak nepřešly přes první kolo.

O týden později začala v Ostravě sezona také pro kategorii dospělých a hned to byl nominační turnaj GPC na mistrovství ČR. Postup si z kopřivnických hráčů vybojovali Jakub Sagáčik s Martinem Slívou, kteří ovládli čtyřhru mužů, a Slíva si pak zajistil právo účasti ještě v mixu, který vyhrál v páru s Marií Růžičkovou (B.O. Chance Ostrava Sportclub), poté co ve finále porazili kopřivnickou dvojici Dalibor Tůma a Jan Buček. Ve dvouhře mužů se pak Slíva se Sagáčikem podělili o 3. a 4. místo.

V neděli pak hrála v Opavě kategorie U17 další turnaj GPC, kde jediné medailové umístění pro BK Kopřivnice vybojoval pár Adam Kašpárek a Filip Čermák, kteří v chlapecké čtyřhře obsadili 3.–4. místo. Jakub Raška, Libor Raška a Natálie Krajčí se ve svých disciplínách nedostali dál než do čtvrtfinále.

Na zmiňovaném mistrovství ČR dospělých, které proběhlo od pátku 17. do neděle 19. září v Praze, měl kopřivnický klub dvojí zastoupení. Ve smíšené čtyřhře Martin Slíva s Marií Růžičkovou (B.O. Chance Ostrava) vypadli po třísetovém boji již v prvním kole, ve čtyřhře mužů pak Slíva s Jakubem Sagáčikem nestačili v kole druhém na nasazené trojky turnaje.