ZŠ dr. Milady Horákové - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 41/2022 ze dne 24.11.2022

Běh kolem koupaliště uzavřel Lašskou běžeckou ligu 2022

(Počet zobrazení: 64)
Poslední šestnáctý díl Lašské běžecké ligy 2022 běželo o státním svátku celkem 56 běžkyň a běžců.

Kopřivnice (mha) – Jakub Ambros z AK EZ Kopřivnice vyhrál Běh kolem koupaliště, který se uskutečnil o svátečním čtvrtku 17. listopadu v Kopřivnici. Mezi ženami byla absolutně nejrychlejší juniorka Anna Slívová. Závodu, kterého se účastnilo celkem 56 běžkyň a běžců, byl šestnáctým a posledním podnikem Lašské běžecké ligy (LBL) 2022. Po jeho skončení se tedy kromě vítězů dílčího Běhu kolem koupaliště oceňovali také celkoví vítězové letošního seriálu Lašské běžecké ligy.

Poslední podnik 16dílného seriálu Lašské běžecké ligy přinesl v mužské kategorii pořádně dramatickou podívanou. Na čele po většinu závodu operovala tříčlenná skupinka, která nakonec pospolu doběhla až do cíle. Vítězem se stal Jakub Ambros z pořádajícího AK EZ Kopřivnice s časem 18:15 minut, o pět vteřin druhý skončil Zbyněk Škuca a třetí o další dvě vteřiny Marek Tretera. „Byl to vyrovnaný souboj tří závodníků, o čemž svědčí i fakt, že jsme se vměstnali tři do pouhých sedmi vteřin. Závod byl pěkný, střídala se silnice s blátivějším terénem, akorát možná bylo trochu chladnější počasí. Bylo kolem pěti stupňů a to už je tak na hraně,“ hodnotil závod vítěz hlavní mužské kategorie Jakub Ambros. Mezi ženami napříč všemi kategoriemi byla nejrychlejší juniorka Anna Slívová (AK EZ Kopřivnice) s časem 20:39 minut, o jedenáct vteřin za ní skončila stříbrná Veronika Hanko.

Po vyhlášení nejlepších běžců jednotlivých kategorií tohoto závodu proběhlo také vyhodnocení celé Lašské běžecké ligy 2022. Letošní 29. ročník zahrnoval celkem 16 závodů od začátku dubna až po poslední závod v polovině listopadu a aspoň jednoho z nich se zúčastnilo 295 běžců a běžkyň. Podmínkou zařazení do konečného pořadí bylo absolvovat minimálně pět závodů, započítávaly se však body maximálně z deseti. Vítězem v kategorii mužů se stejně jako loni stal Milan Vinklárek z AK EZ Kopřivnice před Tomášem Valentíkem (Nový Jičín) a Liborem Bublíkem (Bordovice). V ženách zvítězila Magdaléna Drastichová (MK Seitl Ostrava), druhou příčku obsadila Martina Mazačová a třetí skončila Darina Krausová (obě AK EZ Kopřivnice). V kategorii Masters (muži nad 40 let) obhájil triumf z minulého roku Petr Škrabánek (MK Seitl Ostrava), druhý skončil David Hanke a třetí Josef Kvita (oba AK EZ). „Po předchozích ročnících, které jsme měli narušeny covidem, jsme rádi, že za sebou zdárně máme kompletní ročník. Pokračovali jsme v našem osvědčeném nastavení, tedy o každý podnik se staral ředitel závodu a jeho tým. V závěru Lašské běžecké ligy 2022 bych rád všem členům pořadatelských týmů i partnerům a sponzorům poděkoval za pomoc při pořádání závodů celé sezony,“ uvedl hlavní organizátor Lašské běžecké ligy Jiří Harašta.

Výsledky Běhu kolem koupaliště (Kopřivnice, 17. 11., XIII. ročník): kategorie muži 19–39 let: 1. J. Ambros (AK EZ) 18:15 min., 2. Z. Škuca (Frenštát p. R.) 18:20, 3. L. Bublík (Bordovice) 19:02, 4. J. Kozubík 19:37, …8. M. Pop 20:19, 9. D. Sobek (vš. AK EZ) 21:42; kat. muži 40–49 let: 1. M. Tretera (AC Sportguides Rožnov p. R.) 18:22, 2. D. Mikala (AK EZ) 19:36, 3. L. Dlouhý (Příbor) 20:37, …5. R. Raška 21:08, 6. P. Polášek 22:05, …8. T. Melčák (vš. AK EZ) 23:42; kat. muži 50–59 let: D. Hanke (AK EZ) 21:06, 2. R. Baláž (Etreme Team Frenštát) 22:04, 3. P. Slíva 24:04, 4. J. Orság (oba Pomalé šípy Kopř.) 26:18; kat. muži od 60 let: 1. P. Kahánek (Pohoda Team Kopřivnice) 24:01, 2. L. Richter (Pomalé šípy Kopř.) 25:58, 3. Š. Groš (ZaFar Frenštát p. R.) 26:08, 4. O. Rys (Pohoda Team Kopř.) 28:44; kat. muži od 70 let: 1. J. Strakoš (Tatra Kopřivnice) 25:44, 2. J. Kvita (AK EZ) 27:06; kat. junioři: 1. V. Paseka (Frýdlant n. O.) 22:01, 2. A. Lošák (Životice) 22:27); kat. ženy 19–34 let: V. Hanko (Veřovice) 20:50, 2. B. Lučanová (Atletika N. Jičín) 20:51, 3. K. Klepáčová (TJ Slezan FM) 21:50, …7. T. Petrášová (Pomalé šípy Kopř.) 25:00. kat. ženy od 35 let: 1. D. Valová (AK EZ) 22:11, 2. A. Kotková (Pomalé šípy Kopř.) 24:53, 3. K. Bortlová (Pohoda Team Kopř.) 26:40; kat. ženy od 45 let: 1. M. Mazáčová 21:17, 2. D. Krausová (obě AK EZ) 22:52, 3. P. Sedláčková (ZaFar Frenštát p. R.) 24:37; kat. juniorky: 1. A. Slívová (AK EZ) 20:39, 2. A. Pobořilová (Příbor) 30:32, 3. V. Orságová (Poličná) 36:30.

Konečné pořadi LBL 2022: kat. muži: 1. M. Vinklárek (AK EZ) 296 b., 2. T. Valentík (Nový Jičín) 260, 3. L. Bublík (Bordovice) 247; kat. ženy: 1. M. Drastichová (MK Seitl Ostrava) 335 b., 2. M. Mazáčová (AK EZ) 294, 3. D. Krausová (AK EZ) 256 b.; kat. masters: 1. P. Škrabánek (MK Seitl Ostrava) 296 b., 2. D. Hanke 241 b., 3. J. Kvita (oba AK EZ) 212 b.