Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 14/2018 ze dne 12.04.2018

Běh na Červený kámen opět zahájil Lašskou běžeckou ligu

(Počet zobrazení: 74)
Kopřivnice (cab) – Po Běhu okolo Olešné pokračoval Frýdecko-místecký běžecký pohár ve středu 28. března, kdy se konal XVIII. ročník Štandl krosu. V něm měl AK E. Zátopka zástupce pouze mezi dětmi a na stupně vítězů se prosadili zlatý Matyáš Bernatík mezi chlapci r. 2011 a mladší a bronzová Lucie Šenkeříková (r. 2007) mezi dívkami r. 2007/08.

V sobotu 31. března se v Jilešovicích závodilo na Hasičském velikonočním běhu, který byl zároveň pátým závodem Moravskoslezského běžeckého poháru. Na této 9 150 m měřící trase se tentokrát představili pouze dospělí zástupci Kopřivnice, z nichž druhé místo vybojovali Petr Navara v mužích nad 70 let a Darina Krausová v kategorii žen nad 35 let. Kromě běžců AK EZ absolvovali jilešovický závod také dva členové skupiny Alexandra Neuwirtha Pomalé šípy, na stupně vítězů se však ani Libor Richter, ani Věra Richterová neprosadili.

Již za jarního počasí ve středu 4. dubna si druhý závod sezony střihla také Lašská běžecká liga, pořádaná již 25. rokem místním atletickým klubem. Běhu na Červený kámen, jenž je stejně starý jako celá liga, se zúčastnilo celkem 39 závodníků, z nichž jedenáct bylo z AK EZ, jeden byl z Kopřivnice bez klubové příslušnosti a čtyři ze skupiny Pomalých šípů Alexandra Neuwirtha. Celkovým vítězem se suverénně stal v čase 7:40 min. Jakub Ambros z pořádajícího oddílu, druhý doběhl v čase 8:23 min. Michal Poláček z Valašského Meziříčí a třetí místo obsadil za 8:47 min. Milan Vinklárek z TJ Sokol Opatovice. Z běžců AK EZ se ještě na stupně vítězů prosadili v kategorii mužů 40-49 let vítězný Milan Sochor (8:59 min.) a třetí Dalibor Krejčí (9:25 min.), v šedesátnících bral druhé místo Josef Kvita (11:50 min.) před třetím Petrem Jelínkem (12:17 min.), v kategorii žen do 34 let vyhrála Kristina Čablová (10:51 min.) a mezi juniorkami byla třetí Michaela Melčáková (12:33 min.). V ženách nad 35 let pak obsadila druhé místo Monika Máchová z Pomalých šípů (12:37 min.).

Za stejně krásného počasí se v sobotu 7. dubna konal XXIV. ročník Běhu Hrádkem, kde z AK EZ vybojoval bronzovou medaili mezi 28 chlapci ve věku 8-9 let Michal Mazáč. Ve stejný den startovali závodníci AK EZ také v Hranicích na LI. Běhu vítězství, XLVII. ročníku Hranické dvacítky a IV. ročníku Hranické desítky. Celkově druhý, avšak první v kategorii mužů 40-49 let doběhl na 20km trati Václav Bitala (1:10:52 hod.), ostatní z AK EZ se v kategorii dospělých na stupně vítězů neprobojovali. V dětských závodech pak suverénně zvítězil v předžácích (r. 2007/08) Michal Mazáč a mezi mladšími žákyněmi (r. 2005/06) vybojovala Vanda Křížková bronzovou medaili.