Kopřivnické noviny číslo 9/2018 ze dne 08.03.2018

Bod ztratili házenkáři pět sekund před koncem

(Počet zobrazení: 1234)
KH Kopřivnice – HK FCC Město Lovosice 28:29 (13:13)

Kopřivnice (cab) – Kopřivničtí házenkáři byli velmi blízko zisku alespoň jednoho bodu, ale nakonec jim už po několikáté v této sezoně o jednu branku utekl. Pět sekund před koncem jim ho sebral v zápase třináctibrankový Motl.

Druhý celek extraligové tabulky Lovosice hostil kopřivnický celek v sobotu 3. března, kvůli večernímu plesu však v netradičním čase – již v 16 hodin. Domácí házenkáři trápili favorita ze severozápadních Čech od první minuty a za celý poločas jej nepustili do vedení. Do šaten se však nakonec odcházelo za nerozhodného stavu, když v poslední sekundě hosté proměnili sedmimetrový hod.

Po dvou minutách druhé půle utkání se Lovci poprvé dostali do vedení, avšak ne na dlouho. Ve 45. minutě si sice hosté vypracovali dvougólový náskok, ten však Kopřivnice o osm minut později smazala. Od 57. minuty zůstávalo skóre 28:28, jenomže komplikací bylo vyloučení kopřivnického Ungra. Dvacet sekund před závěrečnou sirénou si lovosický trenér vzal oddechový čas a v následném útoku pět sekund před koncem rozhodl o zisku dvou bodů pro Lovce Motl.

„Na kluky jsem i přes prohru hrdý, bojovali na sto dvacet procent, brankáři chytali skvěle. Jediné, co se nám moc nepovedlo, bylo ubránit ve druhém poločase Klimta. Samozřejmě mě mrzí, že jsme nezískali body, ale hráči poslední dva týdny na tréninku opravdu odmakali. Zaměřili jsme se na některé činnosti a v těch se hodně posunuli dopředu. Jdeme dál, když budeme takto bojovat, trénovat a posouvat se, tak do toho play-off dojdeme,“ věří kopřivnický trenér Lubomír Veřmiřovský. Lovosický kouč Roman Jelínek po zápase přiznal, že o vítězi rozhodlo štěstí. “Když jsme neproměnili levé křídlo, říkal jsem si, že jsme to prohráli. Ale naštěstí se nám podařilo ubránit a pak dát i branku,” dodal Jelínek.

Sestava a branky Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Střelec 1, Rachač 1, Jan Gřes 3, Mička, Petřík 4/3, Holbein, Unger 3, Hardt 1, Fulnek 1, Švébiš, Hanus 6, Mynář 6, Bukovský 2; 7m hody: 3/3 – 4/4; vyloučení: 4:2.