Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 07.10.2021 - Body přisoudila poslední sekunda
Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 35/2021 ze dne 07.10.2021

Body přisoudila poslední sekunda

(Počet zobrazení: 37)
FBK Horní Suchá – FBC Vikings Kopřivnice 7:8 (3:1, 2:3, 2:4)

Horní Suchá (cab) – Až do poslední sekundy kopřivničtí florbalisté ani jednou v utkání s Horní Suchou, které odehráli na palubovce soupeře v neděli 3. října jako 4. kolo Národní ligy mužů sk. V, nevedli, ale přesto vyhráli.

Horní Suchá již v 6. min. měla náskok 2:0, o tři minuty později snížil tečí Vávra, po brejku si však domácí vzali ve 13. min. dvougólové vedení zpět. V polovině druhé třetiny se Horní Suchá trefila dokonce v oslabení a hned vzápětí zvýšila už na 5:1. Ve 36. min. rovněž v oslabení skóroval Jan Toman, o minutu a půl později mířil přesně Opatřil a za 22 s dostal Kopřivnici do kontaktu Polášek.

Neuběhla ani minuta a půl z posledního dějství a domácí celek znovu odskočil do dvougólového vedení. Další branku přidal ve 49. min., poté se však trefovali jen kopřivničtí florbalisté. V 51. min. skóroval Opatřil, v 56. min. využil přesilovku Jan Toman a téměř přesně tři minuty před závěrečnou sirénou srovnal Vávra. Zápas nakonec do prodloužení nedospěl, sekundu před vypršením normální hrací doby zařídil Vikingům tři body Kubátko.

Branky Kopřivnice: 9. Vávra (Opatřil), 36. Jan Toman (Herblich), 37. Opatřil (Kubátko), 37. Polášek (Socha), 51. Opatřil (Štefánek), 56. Jan Toman (Vávra), 58. Vávra (Kubátko), 60. Kubátko (Opatřil); sestava Kopř.: Strakoš – Kubátko, Kostelník, Socha, Jan Toman, Polášek, Holaň, Štefánek, Monsport, Vávra, Opatřil, Herblich, Križ, Michna, Telčer; pořadí Nár. ligy mužů sk. V po 4. kole: 1. Ostrava 11 b., 2. Hranice 9 b., 3. Troopers 9 b., 4. Rožnov p. R. 8 b., 5. Kopř. 8 b., 6. Pelhřimov 6 b., 7. Hluk 6 b., 8. Třebíč 6 b., 9. Opava 5 b., 10. Klobouky 3 b., 11. H. Suchá 1 b., 12. Svitavy 0 b.