Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 25.06.2020 - Chovanečková a Schneiderka zvítězili v brušperském triatlonu
Kopřivnice - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 25/2020 ze dne 25.06.2020

Chovanečková a Schneiderka zvítězili v brušperském triatlonu

(Počet zobrazení: 125)
Brušperk (cab) – Dlouhou tréninkovou pauzu bez vody, kterou měli plavci od půlky března téměř až do konce května kvůli uzavřeným bazénům z důvodu šíření onemocnění covid-19, nahrazovali přípravou na suchu – tedy především během a jízdou na kole. Tu nyní mohou zúročit v triatlonu, jehož termínová listina se pomalu rozbíhá.

První závod absolvovali sportovci SK Kopřivnice v Brušperku, kde se v sobotu 13. června konal XVII. ročník X-RUNTO TRIATHLON BRUŠPERK a zúčastnilo se jej 99 dospělých a 26 závodníků v žákovských kategoriích. Zázemí bylo u místní vodní nádrže, v níž se také plavala úvodní část závodu. Dospělí měli délku tratě 800 m, žáci 200 m. Následná cyklistická část směřovala k dolu Staříč II., pro dospělé byla vypsána 28km trať, žákovské kategorie jely 4 km. Závěrečný běžecký úsek pak vedl okrajem města Brušperk a pro dospělé měřil 4 km, pro mládež 1 km.

Kopřivnická závodnice Nikola Chovanečková, která je zařazena i do české triatlonové reprezentace, zvítězila nejen ve své kategorii dívek r. 2005/06, ale i celkově v žactvu, tedy i v porovnání s chlapci. Své prvenství však neměla zadarmo, druhá Vanda Křížková z Plaveckého klubu Nový Jičín na ni ztratila jen 12 s, přičemž v cyklistické a běžecké části byla nepatrně lepší. Vítězství vybojoval také Samuel Schneiderka mezi chlapci r. 2007/08, pátý skončil v této kategorii Jakub Kocurek a Lucie Šenkeříková obsadila mezi stejně starými děvčaty třetí příčku, tu uhájila o 9 s před čtvrtou Dominikou Slavíkovou z KPS Ostrava.

„Výsledky mě u všech potěšily a zaslouží pochvalu. Pomalu se do toho dostávají, ale co se plavecké techniky týče, tak je to špatné. Pauza je hodně znát a počítám, že až na konci července, nebo spíše v srpnu se plavci vrátí na tu úroveň, kde byli předtím, než vše zastavila pandemie. Trénují všechny kategorie, někteří se teď více věnují triatlonové přípravě, protože nás čeká několik závodů. Plavecké budou pouze na přelomu června a července, ale nechci jim přikládat moc velkou váhu,“ popsal nynější tréninky plaveckého klubu trenér René Lakomý.

Kromě závodníků SK Kopřivnice startoval v Brušperku také člen Atletického klubu E. Zátopka Kopřivnice Milan Sochor, který absolvoval hlavní závod dospělých a v kategorii muži 40–49 let obsadil sedmé místo.