Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 23.05.2019 - Děti z organizace Sport pro všechny také závodí
Cyklostezky v Kopřivnici - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 20/2019 ze dne 23.05.2019

Děti z organizace Sport pro všechny také závodí

(Počet zobrazení: 106)
Kopřivnice (cab) – V různých disciplínách soutěží nejen děti registrované v konkrétních klubech, ale i ty v místní organizaci Sport pro všechny pod hlavičkou ASK Tatra Kopřivnice. Během roku se zúčastnily dvou kol soutěže Zápolení na dálku, v níž se v pěti nenáročných disciplínách (skok přes švihadlo, skok z místa, člunkový běh, obcházení lavičky – nohy na lavičce, ruce na zemi, a hod míčkem ze sedu) mohly porovnat se svými vrstevníky z celé ČR. Kopřivnické děti dosáhly průměrných výkonů, nejlépe se umístil Marek Štěpán, který v jarním kole obsadil z celkových 204 soutěžících v kategorii mladší žáci I. 26. příčku.

Další možnost porovnat si kondici a znalosti měly děti na Sportovním víkendu mládeže, jenž se letos konal první květnový víkend v Mošnově. Závodilo se v tzv. Medvědí stezce, což je orientační běh s úkoly v terénu. V nepostupové nejmladší kategorii zvítězila hlídka Damien Smith a Aneta Kostelníková, třetí místo, které ovšem na postup do krajského kola nestačilo, obsadila v kategorii mladší žákyně II. Alena Šerá.

V atletickém čtyřboji, jehož regionální kolo hostil rovněž Mošnov, se však dětem SPV Kopřivnice dařilo. Přímý postup do krajského kola si zajistili Damien Smith (ml. žáci I.) a Alena Šerá (ml. žákyně II.), jako náhradník se dostala z 10. místa i Aneta Kostelníková. Obě děvčata pak v krajském kole skončila ve svých kategoriích na nepostupové 13. příčce, z pátého místa se ale do republikového finále probojoval Damien Smith.

Celý školní rok členové SPV Kopřivnice završí v pondělí 27. května zábavným sportovním odpolednem, o den dříve ještě budou k vidění na Festivalu volnočasových aktivit, které v parku E. Beneše pořádá město Kopřivnice.