Přírodní památka Váňův kámen - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 19/2022 ze dne 26.05.2022

Děvčata kopřivnického oddílu ASPV uspěla v krajském kole

(Počet zobrazení: 1566)
Stonava (cab) – Dvěma dívkám z České asociace Sport pro všechny ASK Tatra Kopřivnice se podařilo postoupit do republikového kola jednotlivců v atletickém čtyřboji, a to na základě umístění v kole krajském. To proběhlo v sobotu 14. května na atletickém stadionu ZŠ Stonava, kde ve sprintu, vytrvalosti, hodu a skoku soutěžilo šest kategorií (dvě kategorie mladšího žactva, dvě staršího žactva a dvě dorostu).

Kategorie mladší žákyně I. (r. 2013 a mladší), v níž startovalo devět děvčat, měla vypsány běhy na 50 m a 400 m, hod míčkem a skok daleký. Z kopřivnického oddílu vybojovala stříbrnou medaili Zita Farkaš díky výkonům 9,54 s v běhu na 50 m, 292 cm ve skoku dalekém, 12,4 m v hodu míčkem a 1:36,4 min. v běhu na 400 m. Catherine Smith skončila šestá za 9,93 s v běhu na 50 m, 267 cm ve skoku dalekém, 11,2 m v hodu míčkem a 1:42,2 min. v běhu na 400 m. Obě tak díky tomu postoupily do celostátního kola, které se bude konat 19. června v Třebíči. Účast si bohužel nevybojovala Aneta Kostelníková, jež v kategorii mladší žákyně II. obsadila výkony 10,32 s v běhu na 50 m, 205 cm ve skoku dalekém, 13,7 m v hodu míčkem a 1:52,4 min. v běhu na 400 m devátou příčku.