Město Kopřivnice - Aktuality
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
DIČ: CZ00298077
Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Aktuality

Výstražná informace ČHMÚ, SIVS

(23.8.2019) Výstražná informace ČHMÚ >

Bankomat bude opět mimo provoz

Bankomat (23. 8. 2019) Také během pouťového víkendu víkendu 24. - 25. srpna 2019 bude bankomat České spořitelny v budově radnice z důvodu pokládky nového povrchu centrálního schodiště mimo provoz. Nejbližší bankomat České spořitelny lidé najdou u prodejny společnosti Albert. Děkujeme za pochopení!

Přehled změn v příměstské autobusové dopravě od 1. 9. 2019

Ilustrační foto - autobus (23. 8. 2019) Přehled změn na příměstských autobusových linkách od 1. 9. 2019 - oblasti Novojičínsko-východ a Novojičínsko-západ (pdf 201 kB)

Pouťový víkend je za dveřmi

Ilustrační foto - Kopřivnická pouť (22. 8. 2019) Město Kopřivnice čeká každoroční Bartolomějská pouť. Letošní veselí ve znamení jarmarku, kolotočů, zábavného programu a spousty doprovodných akcí začne již v pátek 23. srpna 2019.
Tisková zpráva,
Plakát - koncert Milana Peroutky (pdf 715 kB),
Plakát - pouťový víkend (pdf 126 kB),
Plakát - projížďka veterány (pdf 3.7 MB)

Informace veřejnosti o dočasném přerušení prací na stavbě chodníkového tělesa na ul. Záhumenní

Ilustrační foto (21. 8. 2019) Z důvodu aktuálně obdržené informace od Správy silnic Moravskoslezského kraje o havarijním stavu některých úseků komunikace II/482 na ul. Záhumenní a jejich plánované sanaci, mezi které patří také úsek s budovaným novým chodníkem, budou v termínu od 22.8.2019 do 30.8.2019 přerušeny práce na stavbě nového chodníkového tělesa a umožněno Správě silnic provedení plánovaných sanačních prací. Práce na stavbě chodníkového tělesa budou pokračovat ihned po provedení sanačních opatření. Komunikace bude během provádění oprav průjezdná.

Přijďte si prohlédnout oceněnou vilu!

Ringhofferova vila (20. 8. 2019) V průběhu blížící se pouťové neděle dostane široká veřejnost možnost opět navštívit Ringhofferovu vilu, která v letošním roce získala hlavní cenu v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje. Tisková zpráva

Sportoviště jsou na sezonu připravena

Krytý bazén v Kopřivnici (15. 8. 2019) S koncem léta se na novou sezonu chystají dvě největší kopřivnická sportoviště, a to zimní stadion a krytý bazén. Zatímco na krytém bazéně finišují opravné práce na technologii vypouštění bazénu, zimní stadion přivítal na začátku tohoto týdne první bruslaře. Tisková zpráva

Rekonstrukce vstupního schodiště do budovy radnice

Oprava schodiště (15. 8. 2019) Rekonstrukce vstupního schodiště do budovy radnice je v plném proudu. V závislosti na počasí mají stavební práce trvat cca 10 dní.

Oprava vstupního schodiště radnice začne zítra

Ilustrační foto - schodiště (13. 8. 2019) V polovině tohoto týdne začne oprava vstupního schodiště do budovy kopřivnické radnice. Schody dostanou kompletně nový kamenný koberec.
Tisková zpráva

Pouťové veselí přinese omezení v dopravě

Ilustrační obrázek (9.8.2019) Kopřivnice – Tradiční kopřivnická pouť se nezadržitelně blíží. Ačkoliv se hlavní pouťové veselí odehraje až čtvrtý srpnový víkend, zejména motoristé se musí připravit na dopravní omezení ve městě mnohem dříve.
Tisková zpráva

Výstavba chodníku omezí provoz na ulici Záhumenní

foto (8. 8. 2019) Kopřivnice – Motoristé projíždějící Kopřivnicí se musí připravit na dopravní omezení na ulici Záhumenní. Od pondělí 19. srpna omezí výstavba nového chodníku provoz na přilehlé komunikaci.
Tisková zpráva

Dotazník o využívání internetu domácnostmi

Ilustrační obrázek (6. 8. 2019) V rámci celorepublikového průzkumu zjišťuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR formou krátkého dotazníkového šetření (5 minut) skutečnou poptávku po využívání internetu domácnostmi. Výsledky průzkumu budou sloužit jako jeden z podkladů pro přípravu nového Národního plánu rozvoje vysokokapacitních sítí (2020+). Dotazník je možné jej vyplnit do 22. 8. 2019.
Dotazník je přístupný zde

Odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší zabere dva roky

(31. 7. 2019) Odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší se nezadržitelně blíží. Radnice na začátku minulého týdne vyhlásila výběrové řízení na dodavatele stavby, která bude k patřit k největším investičním akcím města Kopřivnice za poslední roky.
Tisková zpráva

Do participativního rozpočtu přihlásili lidé deset projektů

Ilustrační obrázek (16. 7. 2019) Deset návrhů žádajících podporu z letošní novinky, participativního rozpočtu, se sešlo na konci června na stole hodnotící komise. Lidé na radnici zaslali nejrůznější návrhy toho, jak by se podle nich dalo vylepšit okolí přímo v Kopřivnici nebo místních částech.
Tisková zpráva

Celé prázdniny bude mladé bavit projekt Někdo ven???

Někdo ven??? (10. 7. 2019) Šestý ročník celoprázdninového projektu Někdo ven??? je v plném proudu. Tento čtvrtek čeká na kopřivnickou mládež a všechny, kteří se chtějí o prázdninách bavit, v pořadí druhá aktivita, a to konkrétně dodgeball.
Tisková zpráva

V Kopřivnici se dají dobíjet elektrokola

Dobíjecí stanice (28. 6. 2019) V Kopřivnici se objevila stanice pro nabíjení elektrokol. Novou službu před prázdninami spustilo kopřivnické informační centrum, v jehož blízkosti se nabíjecí stanice také nachází.
Tisková zpráva

Výstava věnovaná Chartě 77 míří do Kopřivnice

Ilustrační foto (26. 6. 2019) Do Kopřivnice míří výstava související s blížícím se výročím sametové revoluce nazvaná Nemohli jsme mlčet - Lidé Charty 77. Vernisáž výstavy se ve vestibulu kopřivnického městského úřadu uskuteční již na začátku příštího týdne.
Tisková zpráva, Plakát (pdf 555 kB)

Mírový běh v Kopřivnici

Mírový běh v Kopřivnici (20. 6. 2019) Kopřivnice se stala jednou ze zastávek Mírového běhu 2019 - neobyčejného běhu s hořící pochodní, kterou nesou statisíce dobrovolných běžců přes více než 140 zemí světa. Pochodeň je symbolem všeho, co lidi spojuje, bez ohledu na národnost, kulturu nebo víru.

Ringhofferova vila získala hlavní cenu

Ringhofferova vila (20. 6. 2019) Ringhofferova vila získala hlavní cenu v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje. Objekt zvítězil v kategorii Stavby občanské vybavenosti-rekonstrukce.
Tisková zpráva

Odstartovaly registrace závodníků na Běh rodným krajem Emila Zátopka

Běh rodným krajem Emila Zátopka (19. 6. 2019) Na začátku týdne odstartovaly registrace závodníků na sedmnáctý ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Na trasu náročného půlmaratónu závodníci v letošním roce vyrazí v sobotu 21. září.
Tisková zpráva
beh-roznov.koprivnice.org

Stavební práce na hřbitově zdárně pokračují

Kopřivnický hřbitov (13. 6. 2019) Stará část kopřivnického hřbitova pomalu, ale jistě mění svůj vzhled. Stavební práce jsou již několik měsíců v plném proudu. Hotovo by mělo být v listopadu letošního roku.
Kopřivnický hřbitov Kopřivnický hřbitov Kopřivnický hřbitov

Aplikace Hlášení závad má za sebou měsíc fungování

Ilustrační foto - hlášení závad (4. 6. 2019) Aplikace Hlášení závad má za sebou první měsíc fungování. Během jednatřiceti dnů přišla prostřednictvím nové služby téměř stovka hlášení, upozorňujících na závady na městském mobiliáři či poškození komunikací a chodníků. Tisková zpráva

Radnice má vlastní oddělení architektury

Kopřivnice - studie centra města (30. 5. 2019) Začátkem června letošního roku se mění organizační struktura kopřivnického městského úřadu. Od 1. června má kopřivnická radnice vlastní oddělení architektury.
Tisková zpráva

Základní škola dr. M. Horákové otevře přípravnou třídu

ZŠ dr. M. Horákové (29. 5. 2019) Základní škola dr. Milady Horákové otevře v příštím školním roce přípravnou třídu. Rozhodnutí zřídit třídu určenou pro děti s odkladem povinné školní docházky na začátku týdne městu Kopřivnice jako zřizovateli školy potvrdil Moravskoslezský kraj. Tisková zpráva

Změna provozu veřejného osvětlení se týká letních měsíců

Veřejné osvětlení (22. 5. 2019) Město Kopřivnice se snaží naplňovat vize Zdravého města. Od začátku května letošního roku proto přistoupilo k úpravě nastavení provozu veřejného osvětlení.
Tisková zpráva

Žádost o součinnost nájemců hrobových a urnových míst

Hřbitov Kopřivnice (15. 5. 2019) V rámci probíhající rekonstrukce kopřivnického hřbitova žádá společnost Slumeko nájemce hrobových a urnových míst na staré části hřbitova, aby v průběhu prací, tj. v období od 2.5.2019 do 30.09.2019, umístili výzdobu hrobů dál od tělesa chodníku, případně ji omezili na minimální rozsah. „Prosíme vlastníky hrobového zařízení, které není stavebně stálé -uvolněné obkladové desky, hrobové obruby atd. o zabezpečení nebo demontáž,“ uvedl za společnost Slumeko Vladimír Pustka s tím, že v době provádění stavebních prací a pohybu strojní techniky na staveništi je nutné počítat s omezeným přístupem k hrobovým místům dotčených stavbou. Společnost děkuje za pochopení!

Domov pro seniory Kopřivnice

Domov pro seniory Kopřivnice (10. 5. 2019) Domov pro seniory je v Kopřivnici velkým tématem. Zajímá Vás, jak bude vypadat? Nahlédněte do architektonické studie tohoto projektu.
Architektonická studie

Výstavba domova pro seniory

Výstavba domova pro seniory (30. 4. 2019) Rada Moravskoslezského kraje dnes schválila uzavření smlouvy na plnění veřejné zakázky - Zhotovení projektové dokumentace, výkon IČ, BOZP a AD stavby „Výstavba domova pro seniory a domova se zvláštním režimem Kopřivnice“ II. Vše zatím jede podle schváleného harmonogramu, první stavební práce by tak měly začít v roce 2020.

Změna umístění živnostenského úřadu

Změna umístění živnostenského úřadu (30. 4. 2019) Od 1. května 2019 se stěhuje pracoviště živnostenského úřadu. Lidé jej nově najdou v pátém patře kopřivnické radnice, konkrétně ve dveřích č. 565 a 566, naproti hlavnímu schodišti.

Rekonstrukce letního stadionu v Kopřivnici dostala
od zastupitelů zelenou!

Rekonstrukce letního stadionu v Kopřivnici dostala od zastupitelů zelenou! (26. 4. 2019) V tuto chvíli musí Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice do konce května podat na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy všechny potřebné podklady. Stavební práce na modernizaci sportoviště pro atlety a fotbalisty by pak měly s největší pravděpodobností začít v průběhu června letošního roku a skončit k poslednímu červnu roku 2020. Po rekonstrukci dostane letní stadion nový název, ve kterém by se měl objevit odkaz na nejslavnějšího kopřivnického rodáka a sportovní legendu Emila Zátopka.

Upozorněte své prarodiče na vynalézavost podvodníků!

Upozorněte své prarodiče na vynalézavost podvodníků! (9. 4. 2019) V našem okrese se šíří případy, při kterých jsou zejména senioři kontaktováni neznámým volajícím, jenž se představí jako jejich příbuzný (vnuk, syn, apod.) a požaduje půjčení peněz. Policie varuje, aby lidé žádný podobný požadavek neakceptovali a peníze nepředávali neznámým lidem, ani kdyby volající tvrdil, že dotyčný příbuzný nemůže dorazit, peníze potřebuje a proto za sebe někoho posílá. Rovněž policie varuje před vpouštěním cizích lidí do svých domovů. Jestliže se lidé s podobnou situací setkají, je třeba ji nahlásit na linku 158!

Kopřivnice by se nového centra měla dočkat do roku 2021

Parkoviště na Severu je v provozu (9. 1. 2019) Město Kopřivnice získalo povolení na realizaci dlouho očekávané revitalizace centra města. Obyvatelé i návštěvníci by se nového moderního centra měli dočkat do roku 2021.
Tisková zpráva

Bioodpad lze odvést do sběrného dvora

(11. 4. 2018) Společnost Slumeko oznamuje občanům, že nově mohou ukládat přebytečný bioodpad (trávu, listí, seno, větve apod.) také na sběrném dvoře na ulici Panská. "Na sběrném dvoře bude možno výhledově také odebírat dřevní štěpku, tuto možnost však budeme ještě dále upřesňovat," uvedl jednatel společnosti Slumeko Vladimír Pustka. Provozní doba sběrného dvora je: pondělí až pátek od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin.

Kopřivnice má vlastní Senior Point

(8. 11. 2017) Ve středu 8. listopadu byl v Kopřivnici slavnostně otevřen Senior Point. Jak napovídá sám název, jedná se o kontaktní místo, kam si budou moci pro radu, pomoc nebo informace přijít dříve narození. Tisková zpráva

Zájemci si mohou nechat zasílat hlášení rozhlasu

(10. 9. 2015) Město Kopřivnice nabízí novou možnost získávání informací o dění ve městě. Na základě podnětů občanů, kteří bývají v době vysílání městského rozhlasu mimo město, bude zájemcům zasílat texty hlášení přímo na jejich e-mailové adresy. Kdo má o tuto službu zájem, může se přihlásit na e-mailu informace(zavináč)koprivnice.cz.

Banner - Ko-projekty
Banner - Měření rychlosti radarem
Banner - Hlášení závad
Informace o kvalitě ovzduší
Polétavý prach - PM10 [µg/m3]34
Povolený denní limit pro PM10 je 50 µg/m3
Data ze stanice AIM Studénka, odchylka pro Kopřivnici ±10%

Biskup posvětil nový oltář ve Vlčovicích

Biskup Martin David v sobotu slavnostně vysvětil nový oltář v interiéru kostela Všech svatých ve Vlčovicích. Svěcení uzavřelo dlouholetou obnovu svatostánku.
  FOTO: DAVID MACHÁČEKKopřivnice (dam) – Vlčovický kostel Všech svatých byl v sobotu 17. srpna dějištěm výjimečné události, a sice svěcení nového oltáře a ambonu. „Jde o ...

O sponzorovi hokejového mužstva se zatím jedná

Kopřivnice (cab) – Po květnové a červnové suché přípravě a červencovém volnu kopřivničtí hokejisté 5. srpna poprvé vyjeli na ledovou plochu, a to v Novém ...

Loga - Národní cena České republiky za jakost
Realizované projekty
Ilustrační foto k projektu
 
Aktualizace Lašské naučné stezky
celkové výdaje projektu - 150.000 Kč
přiznaná dotace - 100.000 Kč
podíl města - 50.000 Kč
Logo - Czech Point
Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS